Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz to pił ?
 
Niestety po zrobieniu zdjęcia poszło w kibel. Gdzie mogłem zieba.... Cydru było 20l, 10 zlalem do kega, reszta miała pójść do butelek. Niestety widać na zdjęciu dlaczego nie poszło :P. Co to może być?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje Belgian Ipa ma lekko kwaskowy smak, jakby szampan. W zapachu tez trochę, W butelkach jest już 23 dni. Jakieś 10 dni temu otworzyłem 1 butelkę i wydaje mi się, że nie było tych smaków. Za chwilę otworzę drugą aby potwierdzić czy wszystkie takie mają smak. Czy to infekcja? Czy jak na razie ciężko stwierdzić? Piwo bez zmętnienia, piana ok. Drożdże WLP 550.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy siódmy dzień fermentacji na drożdżach FM41 powinien tak wyglądać?

 

20180222_153814.thumb.jpg.db9822f17ce2c1461812de79a8b1a8a4.jpg20180222_153926.thumb.jpg.3b45fe3aa0d08acaa74cc800123a92a3.jpg

 

Z rurki nic nie bulga, nawet wieko się wyrównało.

Drożdże ruszyły po około 30 godzinach od zadania startera do brzeczki o temperaturze 16 C

Fermentowało w około 18-19 C

Czytałem ze te drożdże lubią robić dużo piany. U mnie była całkiem przeciętna, jak na większości innych.

Nie chce na razie grzebać w fermentorze bo to dopiero siódmy dzień fermentacji, ósmy od zadania startera.

Ale trochę mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana jak piana, jesli bardzo się denerwujesz to z zachowaniem ostrożności możesz nalać z kranika mała próbkę i powąchać/spróbować czy jest w porządku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób. Piana jest - jest. Oznaki fermentacji są? Są. Będziesz się martwił przy rozlewie resztą. Z mojego doświadczenia powiem Ci że piana to nie wyznacznik. Czasem w lekkich piwach zbuduje się ogromna na 2-3 palce, a w mocnych ledwo co na 1 cm. Często odwrotnie. Na niektórych szczepach piana nie miała nawet 0,5 cm a piwa były dobre i dobrze odfermentowane. Kilka razy nie miałem też w ogóle piany w piwo kotłowało się i fermentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraników nie używam przy fermentacji. 

Ewentualnie nowa sterylna igła i strzykawka. (igła po to żeby piwo miało jak najmniejszy kontakt z czymkolwiek)

Ale chyba zostawię to w spokoju.

Te białe bańki kojarzą mi sie z jakimś tlenowcem, ale trochę mnie uspokoiliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Wyhodowałem coś takiego (zdjęcia). Piwo w smaku i aromacie jest okej, typowy pils, bo to pils. Nie wyczuwam żadnych zmian sensorycznych. Czy można się tym zatruć? Bo chcę butelkować. Ewentualnie dodać gruszek i potrzymać jeszcze ze 3 tygodnie. 

20180224_093913.jpg

20180224_093915.jpg

20180224_093917.jpg

20180224_093922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja jak ta lala. Efektów nie przewidzisz ja bym darował sobie gruszki i spijał, póki dobre więc butelkuj. Jak już są jakieś oznaki jednak w aromacie typu fekaliane albo apteczne to po ptokach i lepiej wylać w kibel. 

 

Wszystkie właściwie infekcje, które się tykają piwa są pijalne - wiadomo czasem z konsekwencjami większego kaca na drugi dzień. Ewentualnie mocno skwaszone piwa mogą zgagę wywołać. Oprócz pleśni oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Piwo w stylu pale ale bez super dodatków - jeden słód pale ale i jeden chmiel.

12.02 - 12 dni temu start fermentacji i tutaj uwaga - drożdże zadałem jako zebraną gęstwe z IPA. Us05 sypkie. Nie bawiłem się w chowanie słoika do lodówki tylko świeżo zebraną gęstwe od razu dodałem do świeżo uwarzonej i wystudzonej brzeczki.

Piwo przestało fermentować (bynajmniej tak mi się wydaje brak bulkania od tygodnia i 3blg bez zmian).

Dzisiaj postanowiłem dodać chmiel na zimno (bez przelewania) poprostu otworzyłem i wsypałem a tutaj takie małe pływające u góry drożdże. Jestem początkujący (4 warki) i pierwszy raz coś takiego widzę, pierwszy raz zadawałem gęstwe. (To jest druga warka dla tych samych drożdży). Wklejam foto z prośbą o odpowiedź czy jak za 5 dni będę rozlewał to ma to sens:

infekcja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, żółtek napisał:

Właśnie, jak długo trzymać chmiel na cichej fermentacji?

Max. 7 dni ale najlepiej nie dłużej niż 5 dni. Niektóre chmiele nawet wcześniej dają trawiaste posmaki. Ja trzymam 3-4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę że pytanie zadam we właściwym temacie :D 

W jaki sposób pobierać próbkę do badania BLG ze szczelnie zamkniętego fermentora ? z reguły otwieram wieku i dłubie w piweczku, co jednak doprowadza mnie na skraj zapaści, mimo że jeszcze nie miałem infekcji. Czy spuszczanie próbki poprzez kranik jest bezpieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabieram z góry zdezynfekowanym kubkiem trzymając za ucho. Infekcji jeszcze nie miałem. Tylko, że ja pobieram próbkę raz, w dniu rozlewu, żeby się upewnić że wszystko ok i zmierzyć sobie ekstrakt końcowy, a nie dłubię w piwie co 3 dni. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę. Na burzliwej mam lambika, którego za tydzień będę przelewał do gąsiora i stąd moje pytanie - gąsiorka dostałem od teścia, gąsior był używany do jakiś jaboli itp. Od dwóch dni w gąsiorze leży roztwór z sodą kaustyczną jednak mimo to czerwonawe męty po jakimś winiaku nie chcą zejść (nie jest ich wiele, ale są). Czy warto dalej trzymać tam sode i na koniec potraktować go jeszcze OXI, czy sprawić sobie lepiej nowy sprzęt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie 'męty' są potencjalnym źródłem infekcji, bo mogą stanowić zbitki mikroorganizmów i do tych wewnątrz nie dostanie się środek odkażający. Czy faktycznie stanowi to poważne źródło zagrożenia? Nie wiem, ale jakbym planował czekać rok na piwo to osobiście bym nie ryzykował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.