Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ten wątek mam schizy na punkcie jakichkolwiek kożuchów i błon :/

Zerknijcie proszę na to koledzy.

Piwko na cichej, taka dziura na powierzchni się zrobiła po wrzuceniu balingometru.

Dla mnie to wygląda jak zwykła piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten wątek mam schizy na punkcie jakichkolwiek kożuchów i błon :/

Zerknijcie proszę na to koledzy.

Piwko na cichej, taka dziura na powierzchni się zrobiła po wrzuceniu balingometru.

Wygląda normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwaga ogólna. nie stosuję chemii jeśli nie muszę. nie używam piro, oxi ani innych "wynalazków", poza wstępnym myciem butelek i kegów.

 

 

fermentaror zawsze myje, a następnie zalewam 5 lub więcej litrami wrzątku. wszystko porządnie mieszam, żeby odkazić cały, a nastepnie wodę wylewam. wlewam kolejną porcję wrzątku (5l), przykrywam pokrywą (łącznie z rurką fermentacjną i zostawiam na conajmniej godzinę (para zrobi swoje).

Pomogą, najbardziej w złapaniu infekcji.... Nie rozumiem, ludzie trudzą się wstawiając opracowania http://www.piwo.org/topic/14975-mycie-i-dezynfekcja-najpopularniejsze-srodki-chemiczne-uzywane-w-piwowarstwie/a potem okazuje się, że wystarczy tylko zalać wrzątkiem fermentory, butelki i kegi oxi ew piro i złoty środek. Potem ktoś czyta, stosuje się tego, po czym wstawia ładne zdjęcie tlenowca lub innej maszkary w tym temacie...

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie wrzątku zamiast odpowiednich środków dezynfekujących uważam za bardzo ryzykowaną radę.

 

 

 

skoro ktoś lubi truć się chemią...jego sprawa.

Woda to też chemia, etanol też chemia i to jeszcze toksyczna ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

 

Wcześniej już pisałem o moich podejrzeniach infekcji, teraz moje piwerko kompletnie odfermentowało, chciałe wrzucić chmiel na zimne i zonk. Jakieś małe białe kuleczki pływają na powierzchni. To moje 8 piwo, i pierwszy raz cos takiego. Poprzednie 2 warzone w akademiku wyszły bez takich numerów. Co z tym zrobić?? Co zrobić z fermentorami?Piwo smakuje dość dziwnie, niezbyt smacznie.

 

Pozdrawiam

post-6845-0-46060000-1426249313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co odrazy wylewać... W jakiej formie te białe kropki są? Zawsze jak nie śmierdzi jeszcze zlej do butelek PET nagazuj i szybko spijaj ;)

 

Tu masz chemię piwowarską:

 

 

Do mycia NaOH powinno starczyć kranik rozkręć i wymocz porządnie w NaOH też ;) I używaj normalnie wiadro.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kropki to czasem poprostu małe skupiska piany. Skosztuj próbkę piwa - bez tego nie da się nic stwierdzić, jeśli nie jest kwaśne, octowe, nie odrzuca to zabutelkuj.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie czy to natłok drożdży czy może coś innego. AIPA na US-05, tydzień burzliwej, miałem zlewać dziś na cichą, ale teraz to sam już nie wiem.

 

Edit: piwa nie smakowałem, bo nie chcę ruszać tej czapy, ale dodam, że pachnie obłędnie cytrusowo :)

post-3285-0-30013800-1426320070_thumb.jpg

Edytowane przez eresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.