Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem tylko napisać rozwiazanie mojego problemu z 18.11.2014 post #1194 z tego wątka czyli o piwie dajacym palonym plastikiem...

Zmieniłem żródło wody na tesco/ kaufland (to samo ujęcie) i problem się zakończył. Wszystkie moje warki na kranówce w mniejszym lub większym stopniu smakują i pachną plastikiem :( pozostaje mi woda w bankach 5l.Napisano 18 listopad 2014 - 07:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes bardzo ciekaw to oddaj probke piwa do laboratorium. Koszt okolo 15zl, zbadaja ci jakie tam bakterje wychodowales :)

 

Jakieś namiary na konkretne instytucje specjalizujące się w takich badaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoked Stout po 3 tygodniach na cichej, chcialem dzisiaj butelkowac, i zobaczylem cos takiego :(

Co ciekawe, otworzylem fermentor z kolejna warka (APA), na cichej ok 2,5 tyg i widok jest podobny.

Przy zlewaniu na cicha nie widzialem nic podejrzanego (moze nie zauwazylem...)

zalaczam zdjecia jednej i drugiej warki

 

smoked stout

smoked stout flesh

APA

Wiecie moze co to jest? Takie biale farfocle, tez film na powierzchni...

 

I jak sie tego pozbyc?? Fermentory myje plynem do naczyn, potem Domestosem, plucze i dezynfekuje OXY.

Weze do zlewania - tez Domestos, plukanie, wrzatek i na koniec OXY

 

?

 

Dzieki za pomoc,

 

Michał

Edytowane przez surfek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja, ja bym wymienił fermentory + rurki na nowe ale jak nie to agresywna chemia, zacząłbym od NaOH, chociaż bezpieczniej i tak naprawdę taniej kupić nowe.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja, ja bym wymienił fermentory + rurki na nowe ale jak nie to agresywna chemia, zacząłbym od NaOH, chociaż bezpieczniej i tak naprawdę taniej kupić nowe.

 

dzieki za potwierdzenie. Pytanie dlaczego moje metody dezynfekcji sobie z tym nie radzily? Wszystko na koniec traktowalem OXY....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infekcja, ja bym wymienił fermentory + rurki na nowe ale jak nie to agresywna chemia, zacząłbym od NaOH, chociaż bezpieczniej i tak naprawdę taniej kupić nowe.

 

dzieki za potwierdzenie. Pytanie dlaczego moje metody dezynfekcji sobie z tym nie radzily? Wszystko na koniec traktowalem OXY....

Spróbuj sam prześledzić proces i pomyśleć co mogło mieć styczność z dwoma warkami - wężyk, pojemnik fermentacyjny, sprzęt do napowietrzania itp.

Ten element trzeba wymienić, albo potraktować ostrą chemią - NaOH + coś do dezynfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za potwierdzenie. Pytanie dlaczego moje metody dezynfekcji sobie z tym nie radzily? Wszystko na koniec traktowalem OXY....

Stosuję podobną chemie ale nie robię cichej, może spróbuj bez cichej albo trzymaj krócej na cichej, a ile warek na tych fermentorach już zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za potwierdzenie. Pytanie dlaczego moje metody dezynfekcji sobie z tym nie radzily? Wszystko na koniec traktowalem OXY....

Stosuję podobną chemie ale nie robię cichej, może spróbuj bez cichej albo trzymaj krócej na cichej, a ile warek na tych fermentorach już zrobiłeś?

 

to moje warki #9 i 10. Na tych fermentorach to chyba warki nr 5 i 6...

Pytanie czy skrocenie cichej cos da biorac pod uwage ze piwo jeszcze refermentuje w butelkach co najmniej kolejne 5-6 tygodni?

 

Zamowilem nowe fermentory :) Zobacze czy to cholerstwo znow sie przypaleta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są teorie ale ja ostatnio skracam czas trzymania piwa fermentorze, jak priorytetem jest brak infekcji to poradził bym zrezygnować z cichej, niby ryzyko autolizy itp. większe ale infekcji mniejsze.

Nie ma co oszczędzać, kolejna warka w kanał albo warka "da się wypić ale średnie" kosztuje więcej niż nowy fermentor :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na szczęście nie miałem problemu infekcji - pewnie głównie ze względu na moje małe doświadczenie, ale dostałem pewną radę od znajomego, dużo bardziej doświadczonego piwowara (ode mnie) odnośnie utrzymywania sterylności w fermentorach.

Powiedział mi, że on fermentor po użyciu i do czasu następnej warki trzyma z roztworem ACE. I jak ma zamiar użyć fermentora to przelewa roztwór do innego, a ten płucze, i jest git. Mówił, że żadnej infekcji odkąd zaczął tak robić nie miał.

Dlatego też od kilku warek powielam ten model postępowania - mam nadzieję, ze nie doświadczę infekcji, a przynajmniej nie z powodu niesterylnego sprzętu.

Edytowane przez kyniekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to infekcje w piwowarstwie domowym są dużo częstsze niż się wydaje, ja poza piwami na Brettach błony nigdy nie miałem ale infekcja zdarzyła mi się nie raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od kilku warek podczas refermentacji na większości szyjek butelek pojawia się taki pierścień. Nie wiem czy to drożdże się tam osadzają, czy jakieś bakterie? Na początku jaki pokręcę butelką to pierścień się rozpuszcza, ale po jakimś czasie zasycha...

30csku9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawia się obrączka w butelce to często jest po błonie i raczej sugeruję infekcję ale u Ciebie to wygląda na drożdże, może za dużo drożdży ląduje w butelce, ile trzymasz w fermentorze i jaki to szczep drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawia się obrączka w butelce to często jest po błonie i raczej sugeruję infekcję ale u Ciebie to wygląda na drożdże, może za dużo drożdży ląduje w butelce, ile trzymasz w fermentorze i jaki to szczep drożdży?

Przy swojej drugiej warce miałem tak we wszystkich butelkach. Po pewnym czasie i błonka i pierścień zniknęły, a samo piwo było bardzo smaczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od kilku warek podczas refermentacji na większości szyjek butelek pojawia się taki pierścień. Nie wiem czy to drożdże się tam osadzają, czy jakieś bakterie? Na początku jaki pokręcę butelką to pierścień się rozpuszcza, ale po jakimś czasie zasycha...

 

Wg mnie to drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja chyba złapałem infekcję - czuć kwas w zapachu i smaku.Test przy pomiarze blg (11blg spadło do 3) 

skład- puszka jasnego wesa ,ok.kilo cukru ,chmielone samemu (marynka,lubelski) i nie wiem po jaką cholerę dolałem do fermentacji butelkę soku malinowego(nie otwierana chyba winowajca , drożdże s04.

Tydzień burzliwej  bardzo spokojnie upłynął (Prawie bez bulgotania)mimo wszystko nie zaglądałem do środka 

Dezynfekcja oxy raczej poprawna -poprzednio taka sama procedura i niczego nie załapałem.

Odnoszę wrażenie ze 22L pójdzie w kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dolałem do fermentacji butelkę soku malinowego

Sok malinowy jest kwaśny, Nie wiem jaki był cel tego zabiegu w tym piwie. Aromat malinowy też nie jest trwały.

Także jedyne co zrobiłeś to dodałeś kwasu cytrynowego, który jest ostry w smaku. Być może to wcale nie infekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu sprawy to sam nie wiem po jakie licho wlałem to badziewie (kupny,biedronkowy) chyba chciałem mieć lekką nutę malinową.

Zapewne sam będę musiał zmęczyć te 22L, chyba że będę chciał kogoś zrazić do siebie to go poczęstuję. :(

Dobra trochę mnie uspokoiliście , jutro przeleję na cichą i niech sobie stoi, tymczasem popełnię jakąś warkę ze słodu(1sze zacieranie) tym razem bez żadnych udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jakiś syrop dałeś, w zasadzie cukier, kwasek cytrynowy i sztuczny aromat, który pewnie się dłużej utrzyma niż naturalny.

 

@bart3q

Mój kilkuletni miód maliniak pachnie owocowo, ale malin nie da się wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.