Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to trochę wygląda na wróżenie z fusów. Jeżeli nie masz żadnych kożuchów, błon i w smaku jest OK to poczekaj jeszcze z 2 dni, sprawdź BLG i butelkuj ( jak nie spadnie to butelkuj ), bo jeżeli się okaże, że coś przez ten czas złapałeś i zabutelkujesz, a te stworzonka będą dojadać ci laktozę to będziesz mógł mieć hiroszimę w chałupie ;-)

Aha, i nie chodzi o to, że teraz coś złapałeś, tylko wcześniej coś mogło tam siedzieć, ale na przykład pod wpływem temperatury stworzyłeś temu czemuś dogodne warunki to się rozmnożyło i zaczęło dojadać cukierki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapslownicaprzyszła a piwo zaczeło bąbelkować po 4 tygodniach cichej :(

To, że piwo zaczęło ponownie bąbelkować wcale nie oznacza, że coś złego się z nim dzieje. Wystarczy, że podniosła się temperatura i część gazu rozpuszczonego w piwie się uwolniła stąd masz efekt bulkania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Przeglądam to forum od około miesiąca i dziś postanowiłem się zarejestrować.

Wczoraj zlałem moje pierwsze piwko na cichą i pojawiły się na tafli piwa małe jasne skupiska (chodzi tylko o te bardzo jasne) - ze zdjęć oglądanych wcześniej w tym temacie wywnioskowałem, że prawdopodobnie są to drożdże, ale jako początkujący chciałbym jeszcze zasięgnąć opini bardziej doświadczonych.

Proszę o komentarz do zdjęcia.

ps. zdjęcie zrobione telefonem z założoną pokrywą fermentora więc nie jest ono super ostre. Nie chciałem zbytnio grzebać w piwie więc na razie zrobiłem tylko takie, a jak będzie potrzeba to zrobię ze zdjętą pokrywą.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

post-8418-0-99739700-1389471287_thumb.jpg

Edytowane przez Sven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw pokrywę w spokoju i dalej sie przyglądaj, uzbrój się w cierpliwość :)

 

Tak też zrobie :) Wolałem się upewnić, bo niby były zdjęcia podobne, ale każdy przypadek jest inny.

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie. Piwo warzone 5 tygodni temu, zeszło do 2blg.

7d2431300580682.jpg

Zdjęcie trochę prześwietlone, kropki to brązowe kulki raczej drożdży, a to na wierzchu jest dużo bardziej przezroczyste hmm.. Zapach zdaje się ok.

d2b4b6300583406.jpg4cca0b300583402.jpg

Edytowane przez Seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy sprawdziłeś? jeśli odczyt jest taki sam możesz butelkować.... dla pewności może przenieść w cieplejsze miejsce na 24h bo nie wiem jakie piwo fermentuje......

poza tym nie ten wątek.........

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przelewałem piwo na cichą. Po otwarciu fermentora było czuć zapach gotowanych jabłek (aldehyd?). Piwo w smaku całkiem normalne (nie jest kwaśne itd). Piwo było robione z wysłodzin po barleywine. Z jakiś 10BLG zeszło do 3,5. Drożdże Wyeast 1056 (gęstwa). Z pewnością zadałem zbyt dużą ilością drożdży. Piwo fermentowało w 17 stopniach.

Czy jest to raczej infekcja, czy tylko niedofermentowane piwo? Czy zebraną gęstwę w trakcie przelewania na cichą można użyć ponownie?

Edytowane przez Sajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn dużej ilości aldehydu octowego w zielonym powie jest nadmiar drożdży. Jest to wada przemijająca (drożdże metabolizują aldehyd octowy, to bezpośrednio z niego powstaje etanol) więc spokojnie większość zniknie na cichej a reszta w butelkach.

Drożdże są oczywiście zdatnie do ponownego użycia. Można je przemyć, choć nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to moja 5warka z puszki, wcześniej robiłem coopersa lagera oraz sparkling ale. Tym razem robiłem koźlaka (godzawa) po skończeniu fermentacji z 22blg(tak wiem za dużo jak na koźlaka) zeszło do 7blg i ten stan utrzymuje się od 2 dni przelałem na cichą ale martwi mnie piana na powierzchni br, brzeczki a wygląda to tak

w smaku jest delikatnie kwaskowate ale daje się to pić

http://imageshack.com/a/img21/4060/1xzo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.