Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, popełniłem 26 warkę no i chyba niestety infekcja. Gęstość początkowa brzeczki była 11,5 Blg, po przelaniu na cichą (po 7 dniach) miałem 3 Blg. Wszystko byłoby dobrze ale niestety na cichej fermentacji zaczęło mi bulgotać. Początkowo nie zaglądając do fermentatora myślałem że może za wcześnie zlałem no i sobie piwko dofermentuje. Niestety mija już 9 dzień i nadal bulga. Dzisiaj otworzyłem fermentator i moim oczom ukazał się niepokojący widok. Załączam 2 zdjęcia. Biała piana, gdzie niegdzie są miejsca gdzie wydobywają się małe pęcherzyki jakiegoś gazu, cały czas bulga. Po 9 dniach nadal jest 3 BLG. Ostatnia nadzieja to zapach- przyjemny. Pomóżcie , co to jest i czy coś będzie z tej warki. Warka na drożdżach Safbrew-T- 58.Pozdrawiam

post-2775-0-05127600-1348771270_thumb.jpg

post-2775-0-27804800-1348771338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niewielkiego doswiadczenia moim zdaniem tez wszystko jest ok ;) Cicha fermentacje prowadzisz w takiej samej jak burzliwa? bulgotniki lubia sie uaktywniac przy zmianie temp ze wzgledu na zmiane cisnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Nie daje mi spokoju to gazowanie. Już 12 dzien na cichej i cały czas brzeczka gazuje, co tam się dzieje? Pierwszy raz mam taki przypadek. Przymierzam się jutro do butelkowania, czy w związku z tym dać mniej glukozy? (zazwyczaj daję 150- 200 g, ze względu na to gazowanie myślałem o 100g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, 9 dni temu zlałem piwo do butelek. Oj dziwna to moja 26 warka. Dzisiaj postanowiłem zobaczyć co się z tym piwem dzieje. Niestety , zaniepokoim mnie cieniutki kożuszek w butelkach. Porównałbym go do kożuszka stojącej długo herbaty (tylko cieńszy). Po otworzeniu zaskoczył mnie miły zapach, w smaku narazie dominacja goryczki -, no ale za wcześnie oczekiwać jakiegoś dobrego smaku. Po tym kożuszku myślałem że będzie straszny kwas, ale piwo pijalne. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Piwo wypiłem mam nadzieję że przeżyję. Niestety nie jestem w stanie zamieścić zdjęcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 9 dniach w butelkach wydaje się prawidłowo nagazowane. Piwko zasyczało , pinka dosyć gęsta, piwko piłem kilka minut, do końca miałem niewielką warstwę piany. (oj trudno się opisuje takie historie ;) )

Do butelek poszło ok 130 g glukozy

Edytowane przez cyjarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, 9 dni temu zlałem piwo do butelek. Oj dziwna to moja 26 warka. Dzisiaj postanowiłem zobaczyć co się z tym piwem dzieje. Niestety , zaniepokoim mnie cieniutki kożuszek w butelkach. Porównałbym go do kożuszka stojącej długo herbaty (tylko cieńszy). Po otworzeniu zaskoczył mnie miły zapach, w smaku narazie dominacja goryczki -, no ale za wcześnie oczekiwać jakiegoś dobrego smaku. Po tym kożuszku myślałem że będzie straszny kwas, ale piwo pijalne. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Piwo wypiłem mam nadzieję że przeżyję. Niestety nie jestem w stanie zamieścić zdjęcia. Pozdrawiam

Witam ponownie, 9 dni temu zlałem piwo do butelek. Oj dziwna to moja 26 warka. Dzisiaj postanowiłem zobaczyć co się z tym piwem dzieje. Niestety , zaniepokoim mnie cieniutki kożuszek w butelkach. Porównałbym go do kożuszka stojącej długo herbaty (tylko cieńszy). Po otworzeniu zaskoczył mnie miły zapach, w smaku narazie dominacja goryczki -, no ale za wcześnie oczekiwać jakiegoś dobrego smaku. Po tym kożuszku myślałem że będzie straszny kwas, ale piwo pijalne. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Piwo wypiłem mam nadzieję że przeżyję. Niestety nie jestem w stanie zamieścić zdjęcia. Pozdrawiam

 

Ja miałem ostatnio podobny przypadek - IRA na (chyba) US-05 - właśnie go piję :) . Fermentacja burzliwa bez piany (albo była i nie zauważyłem). Fermentacja cicha zupełnie bez dofermentowania. Po otwarciu fermentora - taki właśnie dziwny "herbaciany" kożuch - w sumie myślałem że jakaś zaraz i chciałem wylać. Zabutelkowałem jednak, nie wiem czemu ale piwo jest cały czas mętne (ponad normę) ale pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Może to być infekcja, ale mogą też być związki białka. Przełom jak wyglądał? Ogólnie im większy tym lepiej. Może być nie dokładne filtrowanie. Miesiąc, dwa, powinny piwo wyklarować, jeśli jest mocne to dużo dłużej. Poza tym brak klarowności piwa domowego wcale go nie eliminuje, jeśli jest smaczne to może być mętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej buteleczce, w której mam 0,5l BPA (resztka z przelewania z burzliwej, której nie chciałem dodawać do fermentatora) zaczęła się robić właśnie taka pianka i pokazały się bąbelki płynące z dółu do góry. Czyli dokładnie jak u Ciebie. W smaku ok. Dobrze, że nie przelałem do ferm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja potrzebuję pomocy... Słód pilzneński plus wiedeński, drożdże S-33. BLG początkowe wynosiło 13, po dwóch tygodniach zeszło do 5 z hakiem. Przelałem na cichą, po tygodniu patrze i moim oczom ukazał się taki widok jak na zdjęciu. Wg mnie i taty zaczyna być lekko kwaskowate, mama twierdzi, że nie. Dotychczas robiłem warki z brewkitów więc nie wiem jak powinno pachnieć, smakować, ale w żadnej takich farfocli nie było.. Jak przelewałem na cichą też nic takiego nie było.

post-5124-0-86260900-1350119079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.