Skocz do zawartości

Austriacki Zipfer


marcys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

właśnie wróciłem z Austrii i chodzi za mną cały czas ich Zipfer. Piwo pomimo swej powszechności i dostępności bardzo mnie urzekł. Pomóżcie skomponować coś co by je przypomniało (warze z ekstraktów).

Co udało mi się znaleźć o nim:

 

kolor – jasnoozłoty, a może ciemnosłomkowy;
piana – obfita, drobnoziarnista, pęczniejąca czapa; w sumie miłe zaskoczenie w tak masowym produkcie;
nasycenie – solidne;
zapach – zdominowany przez chmiel, dobrze znany z naszych krajowych piw koncernowych;
smak – niby zwykły koncerniak, ale sposób wypracowania w tym piwie chmielowego smaku jest tu godny podziwu; po pierwsze od samego początku do końca mocna, zdecydowana goryczka – dobra, ziołowa i niesamowicie orzeźwiająca; po drugie idealnie dopasowany do goryczki aromat chmielowy, trawiasto-roślinny, owocowy, nawet lekko słodkawy... Zupełnie nie przeszkadza, że poza chmielem na nic innego w tym piwie nie ma już miejsca – Zipfer Urtyp smakuje, jak dobry Pilsner Urquell warzony w Pilźnie za starych, dawno zapomnianych czasów.

 

Original Zipfer
Premium Qualitaet hopfenhell und erfrischend.
Brauerei Zipf A-4871 Zipf Austria
zaw. alk. do 5,4% obj. ekstr. 12,2 % wag.
piwo jasne
Kolor dosyć jasny, prawie słomkowy.
Piana obfita, kremowa, bardzo drobnoziarnista.
Tworzy ładny grzybek wychodzi poza krawędzie kufla, ale nie spływa po ściankach na zewnątrz.
Aromat chmielowy z lekką owocową nutką.
W smaku wyczuwalna po pierwszy,m łyku lekka goryczka, pozostająfca do końca na języku. Po drugim łyku pojawia się cień słodyczy, który szybko znika. Dość łagodne piwo, bez żadnych fajerwerków.

 

 

DZIĘKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.