Skocz do zawartości

Zakup taniego telefonu - Android, aparat z diodą


camilos

Rekomendowane odpowiedzi

No i się doigrałem, wczoraj na czacie narzekałem na swój telefon (SE LWW), ten wziął sobie to do serca i skończył z sobą w nocy, wskoczył do miski z wodą w której stoi fermentor :/ przeleżał w niej całą noc, więc raczej nic z niego już nie będzie.

Może ktoś śledzi rynek i coś może doradzić.

Szukam telefonu z Androidem, w miarę aparatem z diodą doświetlającą, GPS, opcjonalnie DualSim też się przyda. Wiadomo, bakteria im lepsza tym lepiej. Nie chcę wydać więcej niż te 350-400zł max. Nie mam preferencji co do marki (mniej popularne jak Goclever czy MyPhone też wyglądają ciekawie), najchętniej nówka, ale lekko używana też może być. Sieć Orange. Preferowany bardziej kanciasty kształt niż wyoblony na rogach.

Ktoś coś?

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić zakup jakiegoś chinczyka bezposrednio z chin przez np. aliexpress.Telefony są co najmniej 2x tańsze niż oferująca podobne parametry "europejska" konkurencja, przy tym wcale nie są gorsze jeśli chodzi o jakość wykonania czy podzespoły. Za 400zł już można coś sensownego kupić. Od razu wrzucę link do interesującego Cię tematu http://telchina.pl/top-10-smartfonow-do-400zl-100-q4-2015-t23610.html

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić zakup jakiegoś chinczyka bezposrednio z chin przez np. aliexpress.Telefony są co najmniej 2x tańsze niż oferująca podobne parametry "europejska" konkurencja, przy tym wcale nie są gorsze jeśli chodzi o jakość wykonania czy podzespoły. Za 400zł już można coś sensownego kupić. Od razu wrzucę link do interesującego Cię tematu http://telchina.pl/top-10-smartfonow-do-400zl-100-q4-2015-t23610.html

 

Towary o wartości powyżej 22 € importowane do UE są obłożone podatkiem VAT 23 %. Od tego jak zostanie wypełniona deklaracja sprzedawcy naklejana na kopertę zależy czy tę opłatę uiścimy przy odbiorze czy nie.

 

A żeby było w temacie... to też szukam telefonu w takim przedziale cenowym i wpadł mi w oko Orange Dive 70, czyli brendowany dla sieci Orange Huawei Y6. Można go kupić na allegro.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od tego jak zostanie wypełniona deklaracja sprzedawcy naklejana na kopertę zależy czy tę opłatę uiścimy przy odbiorze czy nie.

 

Oraz od szczęścia, bo mimo, że zazwyczaj przy telefonach sprzedawcy podają rzeczywistą wartość, to nie wszystkie przesyłki mają naliczony VAT,  podanie niższej wartości też nie gwarantuje nienaliczenia, miałem tak parę lat temu, zanim zakupy w chinach stały się takie popularne (przy odtwarzaczu mp3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę polecić zakup jakiegoś chinczyka bezposrednio z chin przez np. aliexpress.Telefony są co najmniej 2x tańsze niż oferująca podobne parametry "europejska" konkurencja, przy tym wcale nie są gorsze jeśli chodzi o jakość wykonania czy podzespoły. Za 400zł już można coś sensownego kupić. Od razu wrzucę link do interesującego Cię tematu http://telchina.pl/top-10-smartfonow-do-400zl-100-q4-2015-t23610.html

 

Towary o wartości powyżej 22 € importowane do UE są obłożone podatkiem VAT 23 %. Od tego jak zostanie wypełniona deklaracja sprzedawcy naklejana na kopertę zależy czy tę opłatę uiścimy przy odbiorze czy nie.

 

A żeby było w temacie... to też szukam telefonu w takim przedziale cenowym i wpadł mi w oko Orange Dive 70, czyli brendowany dla sieci Orange Huawei Y6. Można go kupić na allegro.

 

Kupowałem kilka telefonów z Aliexpress i jak na razie udało mi się uniknąć opłat. Dużo zależy w jaki region Polski ma nadejść przesyłka.

Gdybym miał teraz kupować i za taką kasę jaką ma do wydania camilos kupił bym u chińczyków.

Tym bardziej że wszystkie telefony pochodzą z Chin. Praktycznie w środku to samo, różnią się obudową.

Polecam forum telchina.pl, spokojnie można wszystkiego się dowiedzieć. W razie problemów z płatnościami w Ali, służę pomocą. Choć teraz nie ma tak źle. Można płacić z PLN, (przelewy24)tylko przelicznik fatalny. Ja płacę w USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android ponieważ korzystam różnych apek, których na windę nie ma. Wiem, że winda w tym budżecie jest stabilniejsza, moja LP ma Lumię 520.

Moja LP ma Lumię 435 :), bardzo fajny smartfon cena/jakość + bateria/czas. Ja mam htc one, bateria kiepska :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego smartfona kupiłem   tu ,wszystkie opłaty celne i inne   są w cenie telefonu , płacisz w złotówkach przychodzi po trzech tygodniach , gwarancja jest (wiadomo utrudniona bo trzeba odesłać do chin) ale przecież więcej niż cztery lata nie wytrzyma nawet firmowy(bo tak je robią żeby kupować nowe) poszukaj opinii w necie i zdecydujesz.

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić na stronie www.xiaomiforsale.com po lekko zawyżonej cenie w stosunku do tej, którą zapłacisz na aliexpress ale z tego co pamiętam wysyłka jest z Czech i można płacić w złotówkach. Niestety oferta wyłącznie jednej marki, swoja drogą chyba topowej na ten moment, sam się powoli za czymś od nich rozglądam bo LP unicestwiła moją lumie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam naprawdę zły tydzień - w piątek utopiłem termometr z Ikeii, w sobotę utopił się telefon, a w poniedziak radio w aucie przestało widzieć pendrive :/ masakracja jakaś...

 

Udarr - dzięki za linka do forum, ciekawe bardzo, przeglądam,może się jakaś dobra promocja trafi, bo nawet mnie jeden tańszy model zainteresował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to się pochwalę, dotarł do mnie w czwartek telefon z chin - Umi Rome X, cena 260zł Daje radę jak za tę cenę. Na razie uczę się od nowa klawiatury itp. Zobaczymy jak  w praniu wyjdzie jego użyteczność i wydajność. Fajne zdjęcia robi, ma mocne diody doświetlające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę, dotarł do mnie w czwartek telefon z chin - Umi Rome X, cena 260zł Daje radę jak za tę cenę. Na razie uczę się od nowa klawiatury itp. Zobaczymy jak  w praniu wyjdzie jego użyteczność i wydajność. Fajne zdjęcia robi, ma mocne diody doświetlające.

Możesz podac linka do tej aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tu: http://www.tomtop.com/umi-rome-x-3g-wcdma-2g-gsm-mtk6580-quad-core-smartphone-55-25d-hd-1280-720-pixels-screen-android-51-1g8g-2mp-8mp-dual-cameras-p1370b-eu.html?_ga=1.148140286.85511396.1456737501

Tyle, że sklep ma płatną wysyłkę, wyszło mnie to jakoś 63 usd, w chwili obecnej można go dostać za 59.99 usd na aliexpress z darmową wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tu: http://www.tomtop.com/umi-rome-x-3g-wcdma-2g-gsm-mtk6580-quad-core-smartphone-55-25d-hd-1280-720-pixels-screen-android-51-1g8g-2mp-8mp-dual-cameras-p1370b-eu.html?_ga=1.148140286.85511396.1456737501

Tyle, że sklep ma płatną wysyłkę, wyszło mnie to jakoś 63 usd, w chwili obecnej można go dostać za 59.99 usd na aliexpress z darmową wysyłką.

ma polskie menu czy angielskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.