Skocz do zawartości

Silikonowy wężkyk z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością (albo nie)


frodulec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony w Castoramie silikonowy wężyk pozostawiony na tydzień w fermentorze z wodą stał się bardzo śliski. Po dotknięciu na palcu nic nie pozostawało, ale jak wężyk wysechł to pojawiła się odpadająca, jakby łuszcząca skorupka. Wężyk ma nadrukowany znaczek widelca i noża.

Pytanie: czy ten znaczek jednak nic nie znaczy? Wątpię żeby wężyk dopuszczony do kontaktu z żywnością mógł tak się zachowywać. Czy może jednak takie coś jest niegroźne (wątpliwe...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam wężyki prawdziwe silikonowe. Dostępne na różnych stronach związanych z destylacja. Mam taki i nic się nim nie dzieje. Mięciutki cały czas a używam co do różnych spozywczysz rzeczy od wina piwa do zwykłej wody. Tylko często wyparzam i dezynfekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mi chodzi o użycie takich wężyków podczas fermentacji, samo przelewanie piwa czy coś to pół biedy - robię chłodnicę do kontroli temperatury fermentacji i te wężyki są częściowo w brzeczce przez te powiedzmy 2 tyg. kusi mnie żeby jednak kupić jakieś inne wężyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam węże silikonowe z OBI, dosyć tanie były, mają nóż i widelec. Od roku są u mnie w browarze, jak czekają na użycie to są zatopione w piro. Nie są ani śliskie, ani nic, jedynie co to pożółkły trochę, pewnie przez pracę w wysokich temperaturach zacieru.

 

Myślę, że możesz wrzucać to do fermentorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z obi też nie będą silikonowe. Te mające nóż i widelec są silikonowe Ale z pewną domieszką tylko nie pamiętam jaką. Prawdziwe silikonowe nie mają żadnego oznaczenia są lekko mleczne. Kolega Gary zaprezentował właśnie taki silikonowy. A co do moczenia ich prZez dwa tygodnie w fermentatorze to nie wiem jak by się zachowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.