Skocz do zawartości

Przechmielone piwo - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja odniosłem się tylko do chmielenia - w końcu temat to "przechmielone piwo". Moim zdaniem dodanie do zestawu 50g jakiegoś chmielu zamiast np. 35g nie jest tragedią, należy tylko w instrukcji warzenia napisać, że w zależności od wydajności i oczekiwanej goryczki wrzucamy od x do y gramów. Jeżeli tego nie ma, to duży problem dla początkujących. Doświadczeni piwowarzy (chociaż oni rzadko warzą z zestawów) od razu zauważą, że coś jest nie tak, początkujący wrzuci do gara to co dostał i w sumie nie ma co się dziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma chmiele pakowane po 50 i po 100g i tak dodaje do zestawów

 

 

początkujący wrzuci do gara to co dostał i w sumie nie ma co się dziwić

 

 

W niemieckiej IPA której nie ma na stronie proponuje w recepturze 50 g Polarisa na 60 minut, który ma prawie 21 ak-a

dal mnie rewelacja  :smilies:

miszczosfkie "sprawdzone" ;) receptury :lol:

 

EDIT

chyba na czesanie kasiorki i czyszczenie magazynu?

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porobił czystki teraz i pousuwał niektóre receptury i zestawy ale mam zachowane na dysku jak coś bo podejrzewałem takie działania.

 

Jeżeli zostały usunięte to ten ruch potwierdził tylko to, o czym pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Marcin (właściciel) ma chmiele pakowane po 50 i po 100g i tak dodaje do zestawów.

Myślę, że wszyscy tutaj kupujemy chmiel w paczkach 50 i 100g. Co innego dodać do zestawu więcej chmielu, a co innego wpisać w recepturze cały ten chmiel na 60'. Większość osób kupujących zestawy, nie ma praktycznie żadnej wiedzy więc sypią jak leci z instrukcji i dopiero jak coś nie wyjdzie pojawiają się pytania. Swoją drogą nie rozumiałem nigdy kupowania tych zestawów, na forum i innych stronach jest tyle receptur, że bez problemu można zmontować coś sensownego samemu, nawet od 1 warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważylem tą dyskusję. Czytam i nie wierzę. Jestem co prawda początkującym piwowarem, ale to co widzę przechodzi moje pojęcie.

Receptury zostały poprawione? Ja na stronie cały czas widzę recepturę na 20 l. porteru z 6 kg. słodu. BLG nie podane (chyba, że na tablecie coś mi się nie wyświetla - wtedy mnie poprawcie). Chmiel w marcowym to samo, o nitro-stoucie nie wspominając.

 

I mały offtop.

Nie mogę uwierzyć, że gość piszący w tym temacie jako właściciel sklepu jest prezesem ŁOT PSPD!!! Ostatnio zastanawiałem się nad dołączeniem PSPD. Jestem z Tomaszowa Maz. więc dołączyłbym właśnie do ŁOT. Jeśli tak ma wyglądać realizowanie celów i założeń przez prezesa oddziału to chyba sobie daruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W fali hejtu (bądź co bądź słusznego) nie doczytałem się czy da się zrobić coś z piwem? Czekać? Jak długo?

 

Niestety również przez nieuwagę wpadłem (druga moja warka) i dopiero po zadaniu drożdży na spokojnie wrzuciłem w kalkulator i okazało się ponad 70IBU z "Dry Stouta" (próbka z pomiaru BLG przed rozlewem była mocna gorzka)

 

Zabutelkowałem dopiero niecały tydzień temu.

Faktycznie szkoda, że tak wyszło, druga warka, znajomi/rodzina zachwycona pierwszym piwem (też z ekstraktów, nic specjalnego, ale całkiem dobre jak na pierwszy raz) i nie będzie czym się pochwalić ;)

 

Dodane:

Poza tym w przepisie było dolać wody do 25l, dzięki mojemu doświadczeniu (jedna warka :) ) zaświtało mi coś w głowie i dolałem do 20l i zmierzyłem BLG ;)

Edytowane przez Chey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to już było!!

 

http://www.piwo.org/topic/8328-ksiega-pochwal-zadowolonych-klientow/page-10?hl=piwoszarnia&do=findComment&comment=338885. post 200

 

Negatywnie zaskoczył mnie sklep www.piwoszarnia.pl. Kiedy zobaczyłem, że oferują zestawy na 25 litrów w cenie niższej niż na standardowe 20 litrów to pomyślałem, że oto dokonała się prawdziwa piwna rewolucja na naszym rynku. Niestety, zaglądając na poszczególne zestawy odkryłem takie oto cudo: "zestaw na 25 litrów piwa otrzymasz 40 butelek piwa". Jestem słaby z matematyki ale wydało mi się to dziwne. Postanowiłem zadzwonić i w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że 25 litrów to jest ale przed gotowaniem... Tak mnie zatkało, że nawet tego nie skomentowałem. Tym oto sprytnym marketingowym chwytem podając objętość półproduktu próbują chłopaki z piwoszarni pozyskać naiwnych klientów. Do tego do zestawu należy doliczyć zakup drożdży ale to już szczegół. Piwoszarnio nie idź tą drogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu Marcin (właściciel) ma chmiele pakowane po 50 i po 100g i tak dodaje do zestawów.

Swoją drogą nie rozumiałem nigdy kupowania tych zestawów, na forum i innych stronach jest tyle receptur, że bez problemu można zmontować coś sensownego samemu, nawet od 1 warki.

 

 

Oczywiście, że można ale jak zaczynałem i nie miałem zielonego praktycznego pojęcia o warzenia (teoretyczne spore, bo przeczytałem i oglądnąłem co należy) to gotowe zestawy to jest najlepszą i najprostszą droga do nauczenia się na błędach. Tym bardziej nagana dla "prezesa" za takie przepisy, gdyż osoby mało doświadczone i uczące się kupują właśnie takie zestawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.