Skocz do zawartości

Sprzęt piwowarski - Braumeister, Grainfather i inne


DonBeer

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny bardzo zachęcające, ciekawe jak z jakością, gwarancją, możliwością i ewentualnymi kosztami wysyłki? Dodatkowo import z Rosji może się wiązać z nałożeniem cła i vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ceny bardzo zachęcające, ciekawe jak z jakością, gwarancją, możliwością i ewentualnymi kosztami wysyłki? Dodatkowo import z Rosji może się wiązać z nałożeniem cła i vatu.

przepraszam najmocniej, @udarr Ty to z Marsa, że takie konkluzje zapodajesz?

Zrób doktorat, podaj wyniki, a gremium oceni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy ktoś już widział taki garczek? 

 

http://nalewki-przepisy.pl/kociol-do-warzenia-piwa-domowego/

 

Ten garczek od dawna występuje w przyrodzie jako eksponat , kiedyś dłubałem w sieci  ale nic więcej nie znalazłem na jego temat , producent nie znany , chyba nie był w sprzedaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to gdzieś było na forum ale mi się ten podoba: http://www.blichmannengineering.com/products/breweasy. W porównaniu z tymi garami z brauspiedla itd. można by na nim łatwo uważyć RISa albo porter. Próbował to ktoś skopiować? I pytanie czy warto? Bo może lepiej od razu przejść na HERMS/RIMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

A jak porównacie grainfathera do norweskiego beer brew? Ten drugi jest spokojnie 1 tys tańszy, tylko, że ten pierwszy - z tego co widzę - bardziej popularny na forum i w ogóle w Polsce, bo można go u nas kupić. Byłbym zainteresowany kupnem któregoś z tych urządzeń a 1 tys w tą czy w tą robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę przedstawione w pierwszym poście produkty, to podstawową różnicą jest fakt, że Grainfather ma obieg brzeczki (wbudowaną pompę) oraz sterowanie temperaturą, czasem i pracą pompy podczas gdy ten drugi nie. Dlatego jest tańszy. Jest jednak wersja BeerBrew automatic, która wbudowaną pompę i sterowanie już posiada (http://www.olbrygging.no/products/beer-brew-30-automatic). Sprzęt wtedy jednak staje się bardziej podobny cenowo do Grainfathera. Dalsze porównania pozostawiam Ci kolego :)

Edytowane przez Tomasz Półtorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grainfather ma obieg brzeczki (wbudowaną pompę) oraz sterowanie temperaturą, czasem i pracą pompy

 

Cóż, z tym czaszem i  sterowaniem pracą pompy bym się nie rozpędzał;) w GF zamontowany jest sterownik STC200, który niestety nie posiada możliwości ustawienia całego procesu zacierania, ustawiasz jedną temperaturę i za określony okres czasu musisz podejść i manualnie ustawić temperaturę kolejnej przerwy. Ma się to ponoć zmienić w październiku tego roku kiedy pojawi się nowy sterownik do GF. A co do pracy pompy po prostu ją ręcznie włączasz lub wyłączasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Beer Brew z pompą (taką "zewnętrzną") kosztuje 2500 zł - no i przecież też tam można temperaturę ustawić, a pompę w każdej chwili włączyć lub wyłączyć. Więc...?

 

Po za tym co - dopłacać tysiaka do lepszego sterownika który mi zapika po X minutach, że mogę dołożyć drugą porcję chmielu?

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo jestem laikiem w takich sprzętach i ogólnie jeszcze w warzeniu, ale ja tu nie widzę sensu dopłacać 1 tys do Grainfathera - jedynie to to że wygląda trochę "bardziej profesjonalnie".

Edytowane przez karawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grainfather ma obieg brzeczki (wbudowaną pompę) oraz sterowanie temperaturą, czasem i pracą pompy

 

Cóż, z tym czaszem i  sterowaniem pracą pompy bym się nie rozpędzał ;) w GF zamontowany jest sterownik STC200, który niestety nie posiada możliwości ustawienia całego procesu zacierania, ustawiasz jedną temperaturę i za określony okres czasu musisz podejść i manualnie ustawić temperaturę kolejnej przerwy. Ma się to ponoć zmienić w październiku tego roku kiedy pojawi się nowy sterownik do GF. A co do pracy pompy po prostu ją ręcznie włączasz lub wyłączasz;)

 

 

Wartościowe informacje. Sam Grainfathera nie mam, robiłem tylko ostatnio małe rozeznanie w możliwie wszystkim co jest dostępne na rynku i nie wiedziałem o szczegółach obsługi sterownika :) Co do nowej wersji październikowej: wiesz coś więcej? Np. to jaką cenę może mieć nowa seria lub czy będą dodane nowe funkcjonalności jak np. sterowanie przez aplikację? Gdzieś mi się obiło o uszy takie info.

 

No właśnie, Beer Brew z pompą (taką "zewnętrzną") kosztuje 2500 zł - no i przecież też tam można temperaturę ustawić, a pompę w każdej chwili włączyć lub wyłączyć. Więc...?

 

Po za tym co - dopłacać tysiaka do lepszego sterownika który mi zapika po X minutach, że mogę dołożyć drugą porcję chmielu?

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo jestem laikiem w takich sprzętach i ogólnie jeszcze w warzeniu, ale ja tu nie widzę sensu dopłacać 1 tys do Grainfathera - jedynie to to że wygląda trochę "bardziej profesjonalnie".

 

Zintegrowana pompa ma zdecydowanie dużo plusów. Patrząc z punktu widzenia bałaganu z częściami, estetyki i prostoty użytkowania wolałbym zdecydowanie rozwiązanie zintegrowane. Ale to Ty jesteś klientem i wybierasz za co chcesz wyłożyć pieniądze :) Może masz np. sprzęt w piwnicy i na estetyce Ci nie zależy. Inaczej jeśli stawiasz to w salonie. Są ludzie, którzy płacą za Brewie (którego wysyłka jeszcze chyba nie ruszyła) po 2 tysiące dolarów, gdzie masz podstawowe funkcje zautomatyzowane, a samo urządzenie jest estetyczne. Różne są ludzkie pożądania, więc różne sensy ludzie widzą. Nie ma tu jedynego właściwego sensu ;p Tak samo z resztą z poczuciem estetyki.

 

Wracając do Twojego pytania o porównanie, należy też wziąć pod uwagę jakie jest się w stanie uzyskać techniczne parametry piwa z porównywanych systemów, jaka jest ich efektywność itd. Z tego co się orientuję, czasem okazuje się, że oprócz pompy działającej w systemie, warto wziąć łyżkę i zamieszać mechanicznie, ludzie doradzają to właśnie gdy uzyskiwana efektywność jest niezadowalająca. W tym temacie niestety nie jestem w stanie powiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zintegrowana pompa ma zdecydowanie dużo plusów. Patrząc z punktu widzenia bałaganu z częściami, estetyki i prostoty użytkowania wolałbym zdecydowanie rozwiązanie zintegrowane. Ale to Ty jesteś klientem i wybierasz za co chcesz wyłożyć pieniądze  :) Może masz np. sprzęt w piwnicy i na estetyce Ci nie zależy. Inaczej jeśli stawiasz to w salonie. Są ludzie, którzy płacą za Brewie (którego wysyłka jeszcze chyba nie ruszyła) po 2 tysiące dolarów, gdzie masz podstawowe funkcje zautomatyzowane, a samo urządzenie jest estetyczne. Różne są ludzkie pożądania, więc różne sensy ludzie widzą. Nie ma tu jedynego właściwego sensu ;p Tak samo z resztą z poczuciem estetyki.

 

 

 

Czyli tymi wieloma plusami jest... estetyka. No ok    :drinks:    ;)

Planuję sobie zrobić prezent pod choinkę w postaci takiego sprzętu do warzenia i póki co będę bacznie się przyglądał tym sprzętom, śledził zmiany i opinie. Widziałem już obszerne sprawozdania z warzenia grainfather'em - póki co nie znalazłem nic na temat Beer Brew.

Edytowane przez karawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. to jaką cenę może mieć nowa seria lub czy będą dodane nowe funkcjonalności jak np. sterowanie przez aplikację? Gdzieś mi się obiło o uszy takie info.

 

 

 

The Grainfather Unfortunately I don't have a confirmed price for anywhere outside of NZ, but to give you an idea the beta units are $199 NZD. Please note prices are not always a direct conversion.

 

Czyli około 550 zł za sam nowy sterownik.

Edytowane przez fost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałem już obszerne sprawozdania z warzenia grainfather'em

 

Pisałem niedawno spora recenzje GF na forum włącznie z przeróbkami jakie zrobiłem, jeśli masz ochotę dowiedzieć się coś więcej.
http://www.piwo.org/topic/17780-grainfather/page-3

Gdzieś tam jest, napewno znajdziesz ;)

Jeśli o mnie ogólnie chodzi to GF wydawał mi się po prostu porządniejszy, że się tak wyrażę.

 

 

 

Co do nowej wersji październikowej: wiesz coś więcej? Np. to jaką cenę może mieć nowa seria lub czy będą dodane nowe funkcjonalności jak np. sterowanie przez aplikację? Gdzieś mi się obiło o uszy takie info.

 

http://www.grainfather.co.nz/#!connect-control-box-beta/lzogc

http://us8.campaign-archive1.com/?u=ccba2b8b21c27d9056584bbcb&id=62caef344f&e= 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też rozważam zakup urządzenia typu all-in-one i ostatnio bardzo mnie ujął:

http://m.ebay.co.uk/itm/ACE-Micro-Brewery-Mashing-4-Home-Craft-Beer-with-pump-DELIVERY-12th-dec-/271687277467?nav=WATCHING_ACTIVE

Jego sprzedaż ma na dniach ruszyć a wygląda na chiński klon GFa. Czekam na jakieś recenzje w sieci (bo widać, że kilka sztuk w przedsprzedaży już poszło). Z samego opisu i zdjęć - co myślicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja. połowę tańszy od GF. zakupiłeś? znalazłeś jakieś recki? a może ktoś inny zakupił i podzieli się wrażeniami?

 

pozdro

Nie, zastanawiam się, ale chyba zaczekam na jakieś opinie lub opisy na brytyjskich forach. Na razie ich nie ma, bo sprzęt dopiero wchodzi do sprzedaży

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. 1550 zł bardzo kusząca, brak jednak w sieci większej ilości relacji użytkowników. w GB sprzedawany pod nazwą Buldog Brewer.

Brak recenzji oraz chyba kłopot z dostępnością - polskie sklepy, które znalazłem, wszystkie mają przy nim status "brak towaru"...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w tej chwili nigdzie go nie ma, obdzwonilem sklepy, nowa dostawa ma być w styczniu. Na wykopie w tagu piwowarstwo jest jeden użytkownik który trochę opowiedział o warzeniu w tym kociołku.

 

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.