Skocz do zawartości

Przejściówka z jednej butli na dwa taborety


Qba W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć piwowarzy!
Wie ktoś może czy można gdzieś zakupić przejściówkę która umożliwia podłączenie dwóch taboretów do jednej butli? Ewentualna cena i nazwa tego ustrojstwa będzie mile widziana ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "rozdzielacz" na taboret i kuchenkę gazową w warzelni wykonany z trójnika mosiężnego i końcówek na wąż wkręconych do tego trójnika, uszczelnione teflonem. Wszystko kupione bodaj w leroyu za przysłowiowe kilka zł i działa ponad 3 lata.

Do tych trójników z linków trzeba jeszcze zmontować jakiś łącznik między nimi a reduktorem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązaliście problem ze schładzaniem się butli przy tak dużym poborze gazu?

W moim przypadku nie podjąłem żadnych kroków, dwa palniki są włączone tylko na początku filtracji gdy woda na wysładzanie jeszcze się podgrzewa, a drugi włączam już pod kadzią warzelną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema, sorki za odkop, ale mam pytanie odnośnie tego trójnika.

Kupuję drugi taboret, jeden wybrany ma w zestawie komplet do podłączenia, drugi tego kompletu nie ma (sam taboret o 100zł droższy). Zastanawiam się co zrobić lepiej, czy kupić taki trójnik, wstawić go za reduktorem (butla>reduktor>trójnik) i do tego podłączyć dwa taborety, czy zrobić drugi zestaw podłączeniowy i po prostu przy zmianie taboretu wykręcać reduktor i wkręcać reduktor z drugim taboretem. Butlę i tak wymieniam, więc o gwint się nie martwię.

Dwa palniki nie będą działać jednocześnie, mam dwa garnki i nie chcę nadwyrężać pleców żeby podnosić pełny garnek z zacierem w celu uwolnienia taboretu gazowego a spawanie stelaża pod garnek to podobne kwoty co taboret... Poza tym stelaż z profili zamkniętych nagrzewałby się od taboretu i niszczył stół na którym stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.