Skocz do zawartości

White Labs - WLP550 Belgian Ale Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

WLP550 Belgian Ale Yeast

Saisons, Belgian Ales, Belgian Reds, Belgian Browns, and White beers are just a few of the classic Belgian beer styles that can be created with this yeast strain. Phenolic and spicy flavors dominate the profile, with less fruitiness then WLP500.

Attenuation: 78-85%

Flocculation: Medium

Optimum Fermentation Temperature: 68-78°F

Alcohol Tolerance: Medium-High

Saisons, Belgian Ales, Belgian Reds, Belgian Browns, and White beers are just a few of the classic Belgian beer styles that can be created with this yeast strain. Phenolic and spicy flavors dominate the profile, with less fruitiness then WLP500.

Attenuation: 78-85%

Flocculation: Medium

Optimum Fermentation Temperature: 68-78°F

Alcohol Tolerance: Medium-High

 

WLP550 Belgian Ale Yeast

Saisons, Belgian Ales, Belgian Reds, Belgian Browns i piwa białe to tylko niektóre z klasycznych belgijskich stylów piw, które mogą być fermentowane tym szczepem drożdży. Aromaty fenolowe i korzenne (przyprawowe) dominują w profilu tego piwa, mniej aromatów owocowych niż w przypadku WLP500

Odfermentowanie: 78-85%

Flokulacja: Średnia

Optymalna temperatura fermentacji: 20-26°C

Tolerancja na alkohol: Średnio-wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te drożdże zachowują się podobnie jak US-05, zostawiając grubą czapkę z piany na powierzchni po burzliwej? Fermentuje nimi mojego belga #41 prawie szósty dzień i dalej na powierzchni jest to co powinno opaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te drożdże zachowują się podobnie jak US-05, zostawiając grubą czapkę z piany na powierzchni po burzliwej? Fermentuje nimi mojego belga #41 prawie szósty dzień i dalej na powierzchni jest to co powinno opaść.

Przy pierwszych 2-3 piwach na tych drożdżach został lekki kożuszek po burzliwej. Jednak przy ostatniej warce, po 10 dniach kożuch był centymetrowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
  • 3 lata później...
W dniu 1.02.2021 o 22:05, eresjot napisał(a):

Ktoś może coś więcej o tych drożdżach powiedzieć? Nadają się do fermentacji mieszanej z brettami? Konkretnie o flandersa pytam.

Myślę, że da radę, chociaż sam nie robiłem z tym szczepem akurat żadnej mieszanej fermentacji.

 

Próbowałem tych drożdży akurat do raczej nowofalowych belgów.

Hoppy Blond ze startera chmielony Zulą wyszedł dosyć czysto jak na belgijskie ale, plus przykrył profil drożdżowy chmiel. 

Kolejna Belgian IPA chmielona Ameryką wyszła super, dosyć mało fenoli, dużo estrów, które dobrze współgrały z chmielem. Jedno z fajniejszych IPA, jakie uwarzyłem.

Kolejna Belgian Double IPA chmielona Polish Hopsami, pachniała również fajnym miksem chmielu i estrów, ale przez hopburn nie dało się tego pić.

 

Ogólnie pasują mi te drożdże i chętnie do nich wrócę. Na plus praca bez siarki i profil estrowo-fenolowy na tyle przyjemny, że nie odrzuca ludzi, którzy nie lubią belgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.