Skocz do zawartości

Opinia o chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

http://lmgtfy.com/?q=ch%C5%82odnica+zanurzeniowa

 

Poczytaj tematy, ta chłodnica niczym się jakoś nie wyróżnia od innych, a o samym sprzęcie jest pełno informacji na forum wystarczy poszukać. 

 

Najlepsze są z nierdzewki karbowanej w tej cenie zrobisz sobie z 10 mb rury 5 razy wydajniejszą chłodnicę ;) O taką: http://www.piwo.org/topic/19274-rurka-karbowana/?p=380715I polecałbym się nad nią zastanowić. A jak masz dwie lewe ręce i za bardzo nie chce Ci się robić to możesz kupić tą co wrzuciłeś link też będzie dobra do warek 20-30 litrów, ale mniej wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsza bo ma ścianki rurek cieńsze?? Czy wynika to z czego innego?? Pytam bo się przymierzam do zrobienia takiej :)

Rurka miedziana fi8 ma grubość ścianki ok 1mm, rura karbowana fi10 na grubość ścianki 0,25mm.

Druga sprawa i moim zdaniem najważniejsza to powierzchnia oddawania ciepła, karbowana ma ją dużo większą przez co, 10m miedzi zawsze będzie gorsze od 10m karbowanki, nie zależnie od przewodności cieplnej i innych parametrów. Jedyną wadą karbowanki jest konieczność wzmacniania konstrukcji. Chłodnica z miedzi w miarę trzyma kształt, trochę sprężynuje ale to nie jest problem. Karbowanka jest dużo bardziej sprężysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby kto chciał to ja będę mieć na sprzedanie taką  chłodnice średnica 34cm,wysokość 12 cm rurka 12mm 9m

Karbowana tak? Jakaś cena i fotka może? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

By nie śmiecić podepnę się pod temat. 

 

Pytanie o chłodzenie. Czy w czasie chłodzenia chłodnicą (u mnie to ok 40 minut) gar powinien być przykryty? U mnie niestety chłodnica wystaje ponad krawędź gara i przykrywka jest bezużyteczna. Co w  takiej sytuacji robić? Przerobić i obniżyć chłodnicę? Czy też przykrywać gar np. jakąś folią (gdzieś trafiłem na przykład, by używać...worków na śmieci). Wiadomo w trakcie chłodzenia trzeba mieszać a pokrywa to znacznie utrudnia. 

 

Jakie rozwiązania wy stosujecie i co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.