Skocz do zawartości

Silnik do mieszadła do kadzi zaciernej


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy osoby mające doświadczenie z konstrukcją mieszadeł do kadzi zaciernej mogłyby niewiążąco wypowiedzieć się czy w ich ocenie taki silnik http://allegro.pl/silnik-silniczek-12v-b-mocny-sme-z-przekladnia-i5943421142.html da radę bez dodatkowych przekładni? W zestawie jest już przekładnia, wygląda to całkiem ciekawie, jestem skłonny zaryzykować, jako że konstrukcyjnie jest dobrze przystosowany do wykorzystania.

Edytowane przez tolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o opinię czy będzie wystarczająco mocny

na to pytanie odpowie Ci tylko wróżbita (takich tu chyba nie ma), albo wybitny fachowiec od takich silniczków (tacy też jakoś się nie ujawnili) ;)

 

Moim skromnym zdaniem, szkoda zachodu na zabawę z nim.

Wygląda jak silnik od napędu wycieraczek ze zdemontowaną przekładnią :(

Sprzedający niby coś tam napisał na temat parametrów, ale ja w nie nie wierzę bo przekładnia do wycieraczek ma duże przełożeniem a on podał dość niskie wartości obrotów.

 

Kup lepiej kompletny silnik od wycieraczek i nie wyważaj otwartych drzwi bo za 20,- zł nie warto chyba

 

ale ja się nie znam, ja tylko lubię dobre piwo ;)

 

EDIT

 

skreśliłem to co okazało się nie prawdą.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem silnik od wycieraczek z matiza. Akurat w okolicy był za 20zł - szkoda czasu na eksperymenty ;) Silniczek bardzo fajny, bo pobiera (jak dotąd) max 2,5A na szybkich obrotach. Dosyć mocno się grzeje, ale nic poza tym narazie mu nie jest. Dodatkowo połączenie GND z obudową jest na zewnątrz - więc bardzo prosta modyfikacja w razie czego. Tak więc serdecznie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam silnik od napedu bramy garazowej. Dziala na 24V i ma moc wg napisow na obudowie 30W. Ale, wg oznaczeń na przekladni jego osiagi to 24 obroty na minute. Wychodzi 1/3 tego co silniczki od wycieraczek. Chcialbym go wykorzystać, bo lezy od kilku lat i może by sie wreszcie do czegos przydał. Kadz 30l z euro kega. Czy taka prędkość wystarczy do zacierania, czy potrzebne bedzie wiecej obrotów na minutę?

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machniom? Mam kilka silników  z wycieraczek, chętnię nabędę takiego powolniaka drogą wymiany, do innych celów. Do zacierania wydaje się za wolny, ale mam kilka innych głupich pomysłów.  Pokaż zdjęcie tego silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 23:30, Kaniutek napisał:

Mam silnik od napedu bramy garazowej. Dziala na 24V i ma moc wg napisow na obudowie 30W. Ale, wg oznaczeń na przekladni jego osiagi to 24 obroty na minute. Wychodzi 1/3 tego co silniczki od wycieraczek. Chcialbym go wykorzystać, bo lezy od kilku lat i może by sie wreszcie do czegos przydał. Kadz 30l z euro kega. Czy taka prędkość wystarczy do zacierania, czy potrzebne bedzie wiecej obrotów na minutę?

 

Podczas wsypywania słodów używałem najszybszego biegu silniczka wycieraczek żeby łopaty dobrze rozbijały grudki. Podczas samego zacierania najwolniejszego żeby tylko zacir był mieszany i temperatura maksymalnie wyrównana w całej objętości. 

 

Nie wiem jaki duży masz ten silnik, ale silniczek od wycieraczek dawał radę. Zasilałem go przerobionym zasilaczem komputerowym, z którego miałem wyjścia 12V i 5V co w efekcie dawało mi 4 biegi silniczka ale używałem w zasadzie dwóch skrajnych - 12V na II biegu i 5V na I biegu. Ja to miałem regulowane przełącznikami, a poniżej na filmie masz pokazane prędkości min/max  regulowane regulatorem obrotów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, c64club napisał:

Machniom? Mam kilka silników  z wycieraczek, chętnię nabędę takiego powolniaka drogą wymiany, do innych celów. Do zacierania wydaje się za wolny, ale mam kilka innych głupich pomysłów.  Pokaż zdjęcie tego silniczka.

:) Hehe, z silniczkiem od wycieraczek tez nie mam problemu. Kumpel żyje z hienowania samochodów. Bedzie okazja sie spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.