Skocz do zawartości

[Małe Piwko Blog] Czy wadliwe piwo może być dobre?


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Wypiłem ostatnio bardzo dobre piwo – z diacetylem i aldehydem octowym. Przyznacie, że powyższe zdanie brzmi jak oksymoron. No bo jak wadliwe piwo z diacetylem i aldehydem octowym może być dobre? W świecie piwnych geeków panuje swego rodzaju fetysz wad. Każdy jest piwnym sędzią, którego ulubioną lekturą do poduszki jest przewodnik po stylach BJCP. Im więcej... Read More

The post Czy wadliwe piwo może być dobre? appeared first on Małe Piwko Blog.



Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wpis.

Szczególnie bliski dla osoby takiej jak ja, która zaczyna przygodę z warzeniem i która ze smakiem wypije kilka sztuk Królewskiego.
Nie zagłębiając się przy tym w niuanse smaków i aromatów.

I kąciki ust mi się podnoszą jak czytam, że ktoś w geście odrzucenia wylewa do zlewu prawie pełne szkło.

Dla mnie to wybitny przykład marnotrawstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I kąciki ust mi się podnoszą jak czytam, że ktoś w geście odrzucenia wylewa do zlewu prawie pełne szkło. Dla mnie to wybitny przykład marnotrawstwa.

Zależy jak do tego podchodzisz. Ja np w lodówce/piwnicy/innych składzikach mam dużo piwa czekającego na spróbowanie. Kiedy otworzę piwo, które po pierwszych łykach jest niedobre, to po co mam je męczyć? Mam dużo dobrego piwa którego sam nie wypiję, to w imię czego mam się katować czymś kiepskim? Tym bardziej że piję dla smaku a nie dla fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.