Skocz do zawartości

Poszukuje receptury Amager - Gluttony


zielczi

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem całe internety i nic nie znalazłem, może ktoś z bardziej doświadczonych piwowarów miał okazje spróbować i mógłby za pomocą świecy i klucza wywróżyć chociaż użyte chmiele? A kto nie pił niech koniecznie spróbuje oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co na etykiecie, szkoda że nie dali schematu chmielenia :P

Co myślicie o czymś takim?

 fq5eez.jpg

Podmieniłem troche chmiele, gdzieś muszę upchnąć Cascade

Nie ma tu co prawda IBU 310 jednak biorę pod uwagę że wszystkie użyte chmiele będą z 2015 roku.

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem całe internety i nic nie znalazłem, może ktoś z bardziej doświadczonych piwowarów miał okazje spróbować i mógłby za pomocą świecy i klucza wywróżyć chociaż użyte chmiele? A kto nie pił niech koniecznie spróbuje oryginału. 

Podczas wizyty Henrika Papsø (jednego z zalozycieli i piwowara browaru Amager) w krakowskim Tap House pogadalem z nim o Gluttony i jak im sie udalo uzyskac wlasnie taki aromat i smak. Zamiast opowiadac o wszystkim po prostu wyswietlil na rzutniku (wczesniej byla prezentacja o borwarze) plik excela z cala receptura :) nie pamietam szczegolow (wiadomo dlaczego) ale pamietam ze duzy byl udzial Sorachi Ace.

 

PS. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z pracy i nie mam tu takich wynalazkow.

 

 

Edytowane przez Piwny.Borsuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat chmielenia jest tragiczny :)

Post wnosi tyle co nic, jak chcesz mi pomóc to zapraszam do rozwinięcia myśli, w przeciwnym wypadku uznam że nabijasz posty. Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbaj9D5.png

 

 

i tu masz jeszcze na zimno. Aromat tego piwa będzie powalał, ale musisz przez pończochę i zmywak to przepuścić bo będzie miliard chmielin.

 

M3CQR0p.png

 

I nie nie nabijam postów bo mam je głęboko w du***. Doceń ziomek że ktoś chce ci pomóc...

 

EDIT: Gotowanie 90 minut bo masz miliard pilzneńskiego w zasypie i niech sobie na luzie odparują prekursory DMS'u

Edytowane przez Drejpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.