Skocz do zawartości

TLK 1316 WAW - KRK "Jestem piwowarem"


Zdrój

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie trwa licytacja nazwy dla TLK z Warszawy do Krakowa i z powrotem (Allegro / WOŚP).

Nazwa na tablicach kierunkowych na wagonach, w rozkładach i przez megafon na dworcach od 1 marca 2010 do 12 grudnia 2010.

 

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=308686

 

Ile jesteśmy do spółki skłonni dać za np.

 

TLK 1316 "Jestem piwowarem"

 

?!

 

P.S.

Na dobry początek wrzuciłem 3000,00 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak się chce wspomóc szczytne dzieło to oczywiście tak, natomiast jako forma promocji, to znam 1000 lepszych sposobów wydania tych pieniędzy. :D

Trzymaj te pomysły, przydadzą się :D

 

Dla miłośnika piwowarstwa i kolei, czyli dla mnie, akcja z nazwą dla pociągu jest hitem. Zawsze kiedy mogę wybieram pociąg. Jak to miłośnik kolei: regularnie czytam rozkłady, oglądam dokładnie wagony, analizuję trasy np. ze Strzyżowa do Lizbony ;)

Dokładnie dziesięć la temu starałem się zaintersować jeden duży browar do uruchomienia objazdowego mikrobrowaru w wagonie, ale wówczas rozbiło się to o ustawę o wychowaniu w trzeźwości.

 

I w związku z tym wyobrażam sobie te zapowiedzi na dworcu w Krakowie: "Pociąg TLK nr 1316 "Piwowar Domowy" z Krakowa do Warszawy, przez ..." wygłaszane kilkaset razy w roku. No i zdjęcia pasażerów robione sobie przy nietypowej tabliczce.

Poza tym tabliczki z wagonów możnaby jak sądzę po zakończeniu kursowania dostać od TLK - fajna pamiątka.

 

No, ale aukcja zakończy się pewnie w okolicach 10-15 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź Ziemek do Wolsztyna na "Paradę" to może coś tam wspólnie uwarzymy i wypijemy w wagonie retro :/ może kolejarze pozwolą ;)

Ależ ja się wybieram :/

Tylko czy w zamieszaniu paradnym będzie czas na warzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź Ziemek do Wolsztyna na "Paradę" to może coś tam wspólnie uwarzymy i wypijemy w wagonie retro :/ może kolejarze pozwolą ;)

Ależ ja się wybieram :/

Tylko czy w zamieszaniu paradnym będzie czas na warzenie ?

Na warzenie może nie za bardzo ale na zimny kufelek zawsze i to nie jeden :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź Ziemek do Wolsztyna na "Paradę" to może coś tam wspólnie uwarzymy i wypijemy w wagonie retro :/ może kolejarze pozwolą :/

Ależ ja się wybieram :)

Tylko czy w zamieszaniu paradnym będzie czas na warzenie ?

Na warzenie może nie za bardzo ale na zimny kufelek zawsze i to nie jeden :/

I obowiązkowo coś na ząb w SMAKOSZU (śniadania, obiady, kolacje) ;)

 

I szczerze mówiąc, do Wolsztyna pojadę żeby się gapić na pociągi, a nie zawracać sobie głowy warzeniem piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośnika piwowarstwa i kolei, czyli dla mnie, akcja z nazwą dla pociągu jest hitem.

Fajnie wiedzieć, że człek nie sam na tym świecie, co piwo warzy i wgapia się w pociągowe klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim synem od wiosny do jesieni prawie dzień w dzień jestem o 19.08 koło kanału oczystkowego ;) Młody nie pójdzie spać jak nie odwiedzi parowozowni a ja przynajmniej mam trening na rowerze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to połączenie spotykam niezwykle często - za każdym razem jak widzę się z ojcem, który jest kolejarzem. :smilies:

Było ich już w sumie w naszej rodzinie ponad dwudziestu. Niektórzy pracowali jeszcze w DOKP Lwów.

 

Mój były szef, którego namówiłem na warzenie piwa, też jest miłośnikiem kolejnictwa. Nawet mieszka sobie w bloczku z widokiem na Muzeum Kolejnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działające, stare (w Polsce juz nieliczne) browary i dworce kolejowe bezpośrednio przenoszą nas w czasy prosperity końca XIX i początku XX w. Browary i kolej - jest w tym pociągająca, niezachwiana kontynuacja. Mleczarnie i dworce autobusowe tak nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nasza Olka miała stłuczkę z ciągnikiem :smilies: jechał chłop może nawet "wczorajszy", nie wyhamował i wpadł pod lokomotywę, nic mu się nie stało ale Ol idzie do małej naprawy i mam tylko nadzieję że szybko wróci do planowych kursów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mamy dziwną sytuację, że mając za oknem pociągu krajowego nasze polskie góry, łąki, lasy nie napijemy się piwa. Mając za oknem te same polskie góry, łąki, lasy, ale w pociągu międzynarodowym, już coś tam wypić można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mamy dziwną sytuację, że mając za oknem pociągu krajowego nasze polskie góry, łąki, lasy nie napijemy się piwa. Mając za oknem te same polskie góry, łąki, lasy, ale w pociągu międzynarodowym, już coś tam wypić można.

Dura lex, sed lex ... że się tak wyraże.

Ale za to jadąc min. z Gdyni na Hel można spotkać Pana "Piiiiiiiiiiiiiiiiwwwwo, zimne piiiiiiiiiiiiiwo"... facet ma plecak z izolacją terminczą, ze 4 różne marki piwa w wersji puszka lub butelka i zawsze zimne :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej słowacka (i pewnie wiele innych) w wagonach barowych szynkuje podróżnym piwo z beczki :) Oczywiście również na trasach krajowych.

 

P.S.

Sprawdzony Hotel Kaukaska w Wolsztynie nie przyjmuje już rezerwacji na weekend majowy (Parada). Przemo, polecasz coś w okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż Motel "Orion" za podobną kasę jak Kaukaska, droższe "Zielona Prowansja" http://www.zielonaprowansja.pl/ , hotel "Pałac Wolsztyn" http://www.palacwolsztyn.com.pl/ , w Karpicku motel "Montana" http://www.motelmontana.pl/ albo jeszcze przy stadionie http://www.stadion.wolsztyn.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.