Jump to content

[Piwny turysta] Brecon Brewing z Brecon


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Brecon Beacons, przepiękny zakątek wschodniej Walii, w którym nie tylko nie brakuje zapierających dech w piersi widoków, ale także i znakomitego piwa.

DSC00888

 Zapraszam was do skraj uroczego miasteczka Brecon, które uchodzi za niekwestionowaną stolicę tego wspaniałego miejsca.

Właśnie tam, wśród licznych magazynów i warsztatów, ulokował się w połowie 2011 roku browar Brecon Brewing.

Jak przystało na klasyczny browar rzemieślniczy funkcjonujący na wyspach brytyjskich, działa w jednym z blaszanych magazynów. Co prawda trudno doszukać się w tym miejscu fascynujących obrazów, jednakże było w nim coś co pozwoli mi zapamiętać go na długie lata. Co? W sumie to dość trudne pytanie. Z pewnością zapamiętam go ze względu na wyjątkowość wytwarzanych tamże piw oraz przyjacielską atmosferę, jaka panowała w browarze.

Z pewnością dodatkowym atrybutem tego miejsca była warzelnia 30 baryłkowa, wykonana przez lokalnego rzemieślnika oraz pięć otwartych zbiorników fermentacyjnych, w których fermentowały lokalne specjały.

Trzeba przyznać, że browar, który nie może poszczycić się zbyt dużą ilością miejsca i sprzętu, warzy nadzwyczaj urozmaicony repertuar piw.

Ofertę otwierają klasyczne pozycje, takie jak: Bitter (3,0% alk.), Golden Ale (3,7% alk.), Dark Ale (3,8% alk.), Pale Ale (4,1% alk.), Red Ale (5,0% alk.) oraz Blonde Ale (4,4% alk.). Jednakże, dla bardzie wymagających klientów, browar przyszykował takie pozycje, jak: brytyjskie IPA (5,7% alk.), Chocolate Stout (6,0% alk.), APA (3,0% alk.), Amber Ale (4,8% alk.) oraz Summer Ale (4,1% alk.).

Co ciekawe, browar zdecydował się, że wszystkie piwa jakie tworzy, są w równej części rozlewane do beczek, jak i butelek, które można zakupić m.in. bezpośrednio przybrowarnianym kantorku.

Pamiętajcie proszę, gdy będzie wędrować po pocztówkowych wręcz wzgórzach Brecon Beacons, miejcie w zanadrzu kilka flaszek wybornego ejla z Brecon Brewing. Z pewnością nie pożałujecie tego wyboru.

DSC00884

.

DSC00886

.

DSC00882

.

DSC00883

.

DSC00887

.

DSC00889


3953 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.