Skocz do zawartości

Termoareometr


Mr_Kasztan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiecie gdzie można kupić dobry termoareometr? Na alledrogo jest jakaś lipna wersja z Biowinu nie pokazująca o ile trzeba dokonać poprawki. Do tego mam zwykły areometr z Biowinu i za każdym jednym razem muszę go skalować bo się skala odlepiła i jest dość upierdliwy. Te z USA są spoko, ale koszt wysyłki jest niepoważny :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BretBeerman chyba się krajami zamieniliśmy :) Tyle, że ja nie długo wracam już na stałe.

 

Dzięki chłopaki. Musze kupić jakiś areometr i tak sobie pomyślałem, że termoareometr będzie lepszy. Refraktometr mam, ale trochę się słabo nadaje do pomiaru na koniec. Niby wszystko fajnie, można policzyć poprawkę, ale najpierw potrzebny jest Wort correction factor. Tego bez dobrego areometru dokładnie nie policzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego bez dobrego areometru dokładnie nie policzę.

O ile nie kupujesz wzorcowanego sprzętu, który w mojej opinii, w praktyce domowej jest zbędnym wydatkiem, to i tak nie będziesz wiedział jaki masz błąd.

W praktyce domowej ważniejsza jest powtarzalność niż dokładność, no i jeszcze ewentualnie wygoda.

Sam używam do wszystkich pomiarów przed fermentacją refraktometru (nie chce mi się tracić czasu na chłodzenie próbki), a po fermentacji spławika (nie chce mi się otwierać excela do robienia korekty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek ten wygląda konkretnie :) Dzięki.

 

Kordas może i masz rację. Być może zbyt dużo uwagi przywiązuję do pierdół. Jestem jednak w dokładnie identycznej sytuacji co ty. Mi też się nie chce :) Stąd praktycznie w 100% korzystam z refraktometru. Po fermentacji też, bo łatwiej przeliczyć niż znów skalować ten biowinowski. Ale ten termoareometr z hombrewing to może sobie sprezentuję bo wygląda na taki, co będzie służyć długo albo do stłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale ten termoareometr z hombrewing to może sobie sprezentuję bo wygląda na taki, co będzie służyć długo albo do stłuczki.

Stara piwowarska mądrość mówi "uczmy się kochać nasze areometry, albowiem tak szybko tłuką" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę na zdjęciu jak słabo wygląda podziałka tego i porównuję z gomarem który jest 2x droższy ale już profesjonalny-używany w browarach rzemieślniczych
i do tego polski producent 

 

aha i porządny areometr od 0-20blg o długości 22,5cm to śmieszne jest :)

Edytowane przez dhanab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.