Skocz do zawartości

Gaz - sterowanie ?


BeerZone

Rekomendowane odpowiedzi

Mam instalacje gazową przy moim browarze.

Chciałbym ją zmodernizować o sterowanie automatyczne, załączenie wyłączenie, zmniejszenie zwiększenie płomienia itp.

Czy ma ktoś z Was taką instalację ? Albo może wie jakie części są do tego potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kilka razy delikatnie poruszany na forum.

 

Jak dla mnie sprawa bardzo śliska - patrz gaz. Ja bym przy tym za cholerę nie grzebał z żadną automatyką. Raz w życiu miałem kontakt z nagrzewnicami gazowymi w centralach wentylacyjnych i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo może wie jakie części są do tego potrzebne?

Nie wiem, ale się wypowiem. (ostatnio takie to modne na forum ;) )

 

Myślę, że kolega wyżej ma rację.

W przypadku gazu "komfort" sterowania automatycznego to ładna kwota.

Z racji medium i wynikających z tego zagrożeń, żadne samoróbki nie powinny wchodzić w rachubę.

 

Jedyne proste (i to już jest problematyczne) rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to wykorzystanie palników i automatyki z piecyka gazowego (terma albo przepływowy).

 

Skoro nie wiesz jak problem rozwiązać to nie znasz się na tym więc raczej skazany jesteś na pomoc "fachowca".

 

Swoją drogą wśród licznej rzeszy piwowarów domowych z forum powinien się znaleźć jakiś fachowiec od gazu.

Statystyka tak mówi, ale to najbardziej oszukańcza dziedzina wiedzy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem kilka takich " piecyków " , właśnie palniki od nich adoptowałem do RIMS . Powiem tak .... znam jak to działa a i tak cała automatykę zostawiłem w spokoju , zbyt delikatne w ustawieniach i regulacji a niebezpieczeństwo wysokie  zwłaszcza że trzeba kilka czujników oszukiwać . Jak mawiał klasyk :- " SABO NIE IDŹ TĄ DROGĄ " :) . Są sposoby to ogarnąć   , ale niech to robi osoba mająca doświadczenie . Dużo łatwiej i bezpieczniej rozwiązać regulacje na grzałkach elektrycznych .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dorzucę coś od siebie:

Z racji, że gaz mam "za darmo" (ryczałt 10zł/miesiąc) to chciałem coś takiego zrobić. Poszedłem do fachowca, który mi próbował pomóc złożyć coś takiego ale jak koszt palnika 9kW ze sterowaniem przekroczył 10tys zł to stwierdziłem, że w porównaniu z grzaniem prądem koszt palnika zwróci mi się po około 3000 warek! (przy cenie gazu 0zł)

Policz czy w ogóle jest sens się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.