Skocz do zawartości

Brak oznak fermentacji po 2 dniach


larnacoeur

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły kolejne 4 dni- w sobotę minie 3 tyg od warzenia.. Mierze dzisiaj blg i jest dokładnie tyle samo.. Woda w rurce co jakiś czas się odzywa, piwo stoi w 20-22st. Cukier ani drgnie. Dodam, że mierze dwoma spławikami i oba w wodze z kranu w 20st C pokazują równo 0blg. Piwo po chmieleniu na zimno, mętne, w smaku i aromacie jest na prawdę nieźle.. lepiej niż się spodziewałem. Infekcji nie czuję. W sobotę chcę warzyć kolejną warkę ale nie będę mógł, jeżeli ta dalej będzie mi blokować fermentor.. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chmieliłeś na zimno to chyba zakładasz butelkowanie?

No tak.. na jutro.. Problem mam taki, że piwo cały czas bombluje.. a nie chciałbym zrobić granatów. Jaki może być powód tego, że piwo nieprzerwanie bombluje od 5 dni w temperaturze 20-22st a cukier w ogóle nie spadł? Mogę to bezpiecznie zabutelkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy chmieleniu na zimno tak bywa, że młode piwo oblepia CO2 na chmielu i jest wrażenie, że piwo pracuje. Mi te drożdże odfwentowały z 16* do 5* i zabutelkowałem. M44 takie są... Jak cukier nie spadł nawet w wyższej temp to do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piwo cały czas bombluje.. a nie chciałbym zrobić granatów.

1. co to jest "bombluje"?

2. jak się boisz o granaty to poczekaj ;) gdzieś Ci się spieszy?

 

Spieszy mi się z tego względu, że dzisiaj chce warzyć stouta i potrzebuje obu fermentorów. Przy następnym zamówieniu na pewno kupie jeszcze jeden albo dwa.

Edit: 'bombluje' oznacza pracującą rurkę fermentacyjną :D

 

Przy chmieleniu na zimno tak bywa, że młode piwo oblepia CO2 na chmielu i jest wrażenie, że piwo pracuje. Mi te drożdże odfwentowały z 16* do 5* i zabutelkowałem. M44 takie są... Jak cukier nie spadł nawet w wyższej temp to do butelek.

Taki mam zamiar, zredukuje glukozę do refermentacji.

 

Piwo i tak zostanie dosyć szybko wypite bo wyszło go mniej niż zakładałem. Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez larnacoeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli od kilku dni nie spadł cukier, to butelkowałbym. z resztą - tysiące razy powtarzane na tym forum...

 

gdzieś Ci się spieszy?

no mi po cichej śpieszyłoby się, żeby chmiel za długo z piwem nie obcował (trawiaste posmaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.