Jump to content
Makaron

White Labs - WLP007 Dry English Ale Yeast

Recommended Posts

WLP007 Dry English Ale Yeast

Clean, highly flocculent, and highly attenuative yeast. This yeast is similar to WLP002 in flavor profile, but is 10% more attenuative. This eliminates the residual sweetness, and makes the yeast well suited for high gravity ales. It is also reaches terminal gravity quickly. 80% attenuation will be reached even with 10% ABV beers.

Attenuation: 70-80%

Flocculation: Medium to High

Optimum fermentation temperature: 65-70°F

Alcohol Tolerance: Medium-High

WLP007 Dry English Ale Yeast

Czyste, mocno flokujące i mocno odfermentowujące drożdże. Szczep ten jest podobny do WLP002 w profilu smakowym, ale jest o 10% mocniej odfermentowujące. To eliminuje szczątkową słodkość, co powoduje, że drożdże te są dobre do mocnych ale. Uzyskują gęstość końcową bardzo szybko. 80% odfermentowanie będzie uzyskane nawet w wypadku jak piwo będzie miało 10% alkoholu.

Odfermentowanie: 70-80%

Flokulacja: Średnie do wysokie.

Optymalna temperatura fermentacji: 18-21°C.

Tolerancja na alkohol: Średnia-wysoka.

Ja bym wybrał S-04 bo to jak się nie mylę ten sam szczep.

Edited by Wajcha

pytanko, które suchary będą lepszym odpowiednikiem tych drożdży? S-04 czy US-05?

ktoś pomoże? bo mi zamówienie wisi w sklepie :)

A czy to temat do takich dywagacji? Tu rozmawiamy o danym szczepie, a nie o tym że nie wiesz jakie drożdże wziąć w sklepie. Powiem tak, różnica między sucharami, a płynnymi jest dość duża i ani S-04 ani US-05 nie zastąpią tego szczepu! Jak chcesz uzyskać efekty opisane w pierwszym poście to kup te drożdże płynne. Jak masz zamiar jechać na sucharach to lepiej już MJ 03 New Castle Dark Ale weź, będziesz miał podobny efekt.

dzięki za informacje i sorry za zaśmiecanie tematu. nie chciałem zakładać innego, a stwierdziłem, że w takim temacie jak ten przydałaby się informacje o ewentualnych zamiennikach :)

Z opisu szczepu na stronie producenta wynika, że to bardzo uniwersalne drożdże. Można na nich zrobić lekkiego bittera, ale również Imperial Stout. Rekomendują je również do Imperial IPA. Na forach amerykańskich faktycznie znalazłem wiele wpisów chwalących te drożdże w przypadku wszelkich IPA's (IPA, AIPA, Black IPA, Double IPA itd.).

A jakie są Wasze doświadczenia?