Skocz do zawartości

White Labs - WLP007 Dry English Ale Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

WLP007 Dry English Ale Yeast

Clean, highly flocculent, and highly attenuative yeast. This yeast is similar to WLP002 in flavor profile, but is 10% more attenuative. This eliminates the residual sweetness, and makes the yeast well suited for high gravity ales. It is also reaches terminal gravity quickly. 80% attenuation will be reached even with 10% ABV beers.

Attenuation: 70-80%

Flocculation: Medium to High

Optimum fermentation temperature: 65-70°F

Alcohol Tolerance: Medium-High

 

WLP007 Dry English Ale Yeast

Czyste, mocno flokujące i mocno odfermentowujące drożdże. Szczep ten jest podobny do WLP002 w profilu smakowym, ale jest o 10% mocniej odfermentowujące. To eliminuje szczątkową słodkość, co powoduje, że drożdże te są dobre do mocnych ale. Uzyskują gęstość końcową bardzo szybko. 80% odfermentowanie będzie uzyskane nawet w wypadku jak piwo będzie miało 10% alkoholu.

Odfermentowanie: 70-80%

Flokulacja: Średnie do wysokie.

Optymalna temperatura fermentacji: 18-21°C.

Tolerancja na alkohol: Średnia-wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

pytanko, które suchary będą lepszym odpowiednikiem tych drożdży? S-04 czy US-05?

 

ktoś pomoże? bo mi zamówienie wisi w sklepie :)

 

A czy to temat do takich dywagacji? Tu rozmawiamy o danym szczepie, a nie o tym że nie wiesz jakie drożdże wziąć w sklepie. Powiem tak, różnica między sucharami, a płynnymi jest dość duża i ani S-04 ani US-05 nie zastąpią tego szczepu! Jak chcesz uzyskać efekty opisane w pierwszym poście to kup te drożdże płynne. Jak masz zamiar jechać na sucharach to lepiej już MJ 03 New Castle Dark Ale weź, będziesz miał podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z opisu szczepu na stronie producenta wynika, że to bardzo uniwersalne drożdże. Można na nich zrobić lekkiego bittera, ale również Imperial Stout. Rekomendują je również do Imperial IPA. Na forach amerykańskich faktycznie znalazłem wiele wpisów chwalących te drożdże w przypadku wszelkich IPA's (IPA, AIPA, Black IPA, Double IPA itd.).

 

A jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Zrobiłem na nich trzy piwa, lekko ryzykując i zadając fiolkę nowego PurePitcha bez startera do pierwszego piwa, jakim był brown ale 12,5 Blg. W życiu chyba się nie spotkałem z drożdżami, które produkowałyby takie ilości aldehydu i diacetylu. Pomimo dosyć żwawego podnoszenia im temperatury, tak jak przy Windsorach.

Brown Ale wyszedł ostatecznie i tak z lekkim aldehydem, ale suma sumarum i tak był ładnie stylowy.
Na gęstwie po brownie poleciał Best Bitter, który był najlepszym piwem z pasażu, solidnie słodowy, może nieco zbyt chmielowy jak na styl, ale i tak był to najlepszy bitter, jakiego uwarzyłem.

Ostatnia poleciała żytnia IPA i tutaj mam zastrzeżenia. O ile w "IPA Nowe Podejście" autor pisze o WLP007 jako bazowym szczepie do Hazy IPA, tak w żytnim wariancie zagrało to słabo. W żytniej zawiesinie mouthfeel był kiepskawy, mocno wyszedł granulat i w takim "kleistym", chmielowym piwie, ziemistość i kwasowość z żyta już wyszły tak sobie.

Ogólnie, jestem całkiem zadowolony, ale chyba i tak wolę zostać przy WLP004/WY1084.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.