Skocz do zawartości

Skrzynki na piwo gdzie zakupić ?


Marian1990

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś szuka w Krakowie, to ul. Myśliwska 68 (okolice ul. Przewóz). Najdroższe są Żywiec, Okocim itp - 8 zł. Np. z Van Pura - 7 zł. Można brać detaliczne ilości. Są też za jakieś grosze podlejsze skrzynki. Można kupić też z butelkami, ale raczej syf. Widziałem też stosy bączków do brania, jednak nie znam ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warszawie w kazdym monopolu, ja u siebie na bemowie pod blokiem kupowalem fajne zielone bez zadnych napisow (tak zeby sobie swoje logo pyknac) po 10zl, bez jezdzenia pomarketach i takie tam. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To przepłaciłeś. Ja w swoim lokalnym sklepie płacę 15 zł za skrzynkę z butelkami.
 

Masz racje przeplacilem, wczoraj poszedlem do monopla 50 metrow dalej i zaplacilem wlasnie te 15 zl z butelkami, ale skrzyneczka tez ciemno zielona bez napisow ;)..na kolejna 2-ga wareczke, ktora w planach juz w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tesco, Kaufland, Carrefour, Społem itp.
Brałem już stamtąd wielokrotnie kontenery na piwo, za kaucją 8 zł.
Jak nie ma pustych na sklepie to wykładam z jednego wszystkie butelki i układam na innym.
Nikt nie robi problemu :) w marketach i tak mają masę pustych, bo nikt tam nie oddaje butelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka w Krakowie, to ul. Myśliwska 68 (okolice ul. Przewóz). Najdroższe są Żywiec, Okocim itp - 8 zł. Np. z Van Pura - 7 zł. Można brać detaliczne ilości. Są też za jakieś grosze podlejsze skrzynki. Można kupić też z butelkami, ale raczej syf. Widziałem też stosy bączków do brania, jednak nie znam ceny.

Witam. Na Myśliwskiej to jest jakiś punkt skupu, sklep czy może coś innego? Być może znasz godziny i dni otwarcia tego miejsca ze skrzynkami. Panie z Tesco już mie chyba rozpoznają i niezbyt chętnie sprzedają kontenerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś sprawdzony market co do skrzynek na terenie Warszawy? Chodziłem po wszystkich osiedlowych sklepach i albo nie można dostać, albo po 20 złotych, albo chcą żeby kupić 20 piw.

 

E.Leclerc przy wólczyńskiej - żadnego problemu. Do tego przyzwoity wybór kraftu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

 

W Kauflandzie jak zapytałem w biurze obsługi to spojrzeli na mnie jak na nienormalnego.

Było się nie pytać tylko brać (co najwyżej z 1 piwem w każdej) i do kasy. (sprawdzone osobiście w takowym markecie)

 

Zgadza się, w Kauflandzie można kupować skrzynki, ale warunkiem jest zakup przynajmniej jednego piwa, bo inaczej system nie przyjmie kodu na skrzynkę. :)

 

Kupowałem kilka razy skrzynki (zielone Carlsberg Polska po 8 zł. - te można znaleźć w bardzo dobrym stanie) w Kauflandzie w Łodzi na Dąbrowskiego. Nie potrzeba kupować piwa do nich, na rachunku po prostu nie może być sama kaucja na opakowania - wystarczy jak kupimy z nimi cokolwiek np. reklamówkę za 8 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kazdy monopol w Warszawie,na bemowie bez problemu,cos kolo 8zl za sztuke

Ale warto zapytac,bo obsluga czasem nie wie ze ma to nabite,raz tak mialem,babka sprawdzila i sprzedala pomimo wczesniejszego zdziwienia ze chce skrzynke kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdziwieniem zawsze się spotykam. To jest traktowane jak opakowanie i cena to 8 zł jak ktoś powie więcej to kłuć się. Jak ja raz usłyszałem ze chcą 12 zł za skrzynkę. To mówię że to jest kaucja ustalona z góry a nie kto ile chce. Jak butelki zwrotne bym chciał zabrać albo oddać to też 35gr a nie 50. Zazwyczaj wtedy taka Pani głupieje i pada tekst w stylu "zapytam kierowniczki" 

Trzeba być twardym albo wyjdzie albo powiedzą że nie sprzedają i tyle. Ja częściej mam powodzenie.

 

Najłatwiej jakieś tesco wyrwać. Zawsze jest promocja na jakieś piwo, i są ustawiane takie palety promocyjne ze skrzynek. Zazwyczaj ta najwyżej jest pełna a pod nią wszystko puste, wystarczy odkopać i brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, nie mają żadnego obowiązku, jak się lepiej zastanowić to nawet nie bardzo mają prawo.

 

To jest wydawane za kaucją razem z zawartością, faktycznym właścicielem nie jest sklep tylko browar/kompania piwowarska

Obrót za kaucją nie jest sprzedażą i jako taki nie podlega nawet opodatkowaniu VAT

 

A jeśli mają własne skrzynki to oczywiście mogą je sprzedawać ale absolutnie nie ma żadnej ustalonej ceny

Jak mają ochotę to mogą sobie za nie wołać choćby i 100 złotych.

 

Tak faktycznie to popełniamy wszyscy lekkie nadużycie wypożyczając skrzynki i butelki na nieco dłużej.

Ale możemy to potraktować jako rodzaj zemsty za kiepskiej jakości piwa koncernowe :P

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, nie mają żadnego obowiązku, jak się lepiej zastanowić to nawet nie bardzo mają prawo.

 

To jest wydawane za kaucją razem z zawartością, faktycznym właścicielem nie jest sklep tylko browar/kompania piwowarska

Obrót za kaucją nie jest sprzedażą i jako taki nie podlega nawet opodatkowaniu VAT

 

A jeśli mają własne skrzynki to oczywiście mogą je sprzedawać ale absolutnie nie ma żadnej ustalonej ceny

Jak mają ochotę to mogą sobie za nie wołać choćby i 100 złotych.

 

Tak faktycznie to popełniamy wszyscy lekkie nadużycie wypożyczając skrzynki i butelki na nieco dłużej.

Ale możemy to potraktować jako rodzaj zemsty za kiepskiej jakości piwa koncernowe :P

Sugerujesz, że kiedyś może zapukać do mnie urząd skarbowy i zapyta: "czy posiada pan w domu skrzynki na piwo lub puste butelki?" Jak powiem, że tak, to sprawdzą na nich ilość nagromadzonego kurzu i stwierdzą, że stoją u mnie bezprawnie od ponad roku i muszę zapłacić karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz, że kiedyś może zapukać do mnie urząd skarbowy i zapyta: "czy posiada pan w domu skrzynki na piwo lub puste butelki?" Jak powiem, że tak, to sprawdzą na nich ilość nagromadzonego kurzu i stwierdzą, że stoją u mnie bezprawnie od ponad roku i muszę zapłacić karę.

 

Sugeruję tak? Chyba jednak nie :)

Zauważam tylko że lekko obchodzimy system a sklepy się na to zgadzają choć niczego z tego nie mają bo skala jest zbyt mała żeby ktoś się nad tym zastanowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Czy ktoś się orientuje gdzie obecnie można bezproblemowo kupić skrzynki na piwo? W 2016 roku właśnie, jak zaczynałem gromadzić stuff, to po 8 zł kupiłem w Kauflandzie. Problemów nie było żadnych, Pani zadzwoniła gdzieś, dali jej kod, zapłaciłem i moja. 

 

W tym samym kaufie dzisiaj mi powiedzieli, że tylko pełna albo wcale... Wszędzie, gdzie nie zapytam, to patrzą na mnie jakbym kasjerkę na dwie noce chciał wynająć, co najmniej... Tak, że ten... Jakby ktoś, coś... Mogę się za butelki puste wymienić nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.