Skocz do zawartości

Skrzynki na piwo gdzie zakupić ?


Marian1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanko, gdzie ( Gdynia/Trójmiasto) najłatwiej i tanio mogę zdobyć transportery ( "kraty") na piwo, oczywiście nie chce kupować go w raz z piwem , bo to akurat robię swoje lub kupuje rzemieślnicze. 
Słyszałem podobno, że można pójść do jakiegoś marketu i wziąć za kaucją , ale czy wszędzie można i czy nie robią z tym problemów? Oczywiście najlepiej bez piwa, ewentualnie jedno , żeby było ok. W których marketach w Gdyni nie robią z tym problemu ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwałem w Gdyni skrzynek. Byłem w Tesco na Kcyńskiej, Kauflandzie na grabówku, lidlu i biedronce w chylonii. Tylko w Tesco się dowiedziałem telefonicznie, że bez problemu mi sprzedadzą skrzynkę o ile znajdę na sklepie - niestety nie znalazłem. W pozostałych sklepach natomiast nie sprzedadzą skrzynki bez kompletu piwa. Udało się na szczęście kupić po 8zł w żabce. Znajomy z Gdańska też poszukiwał skrzynki i też udało mu się dostać w żabce.

 

W Kauflandzie jak zapytałem w biurze obsługi to spojrzeli na mnie jak na nienormalnego. "Skrzynki po piwie? Bez piwa? Na co to panu?". Czułem się jak gimnazjalista, co po prezerwatywy do sklepu poszedł.

Edytowane przez Abstynent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Kauflandzie jak zapytałem w biurze obsługi to spojrzeli na mnie jak na nienormalnego.

Było się nie pytać tylko brać (co najwyżej z 1 piwem w każdej) i do kasy. (sprawdzone osobiście w takowym markecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kauflandzie jak zapytałem w biurze obsługi to spojrzeli na mnie jak na nienormalnego. "Skrzynki po piwie? Bez piwa? Na co to panu?". Czułem się jak gimnazjalista, co po prezerwatywy do sklepu poszedł.

Rozwalają mnie ludzie którzy muszą wiedzieć "na co to panu". Nie gadaj z burakami po prostu, nie sprzedadzą to nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Kauflandzie jak zapytałem w biurze obsługi to spojrzeli na mnie jak na nienormalnego.

Było się nie pytać tylko brać (co najwyżej z 1 piwem w każdej) i do kasy. (sprawdzone osobiście w takowym markecie)

 

Zgadza się, w Kauflandzie można kupować skrzynki, ale warunkiem jest zakup przynajmniej jednego piwa, bo inaczej system nie przyjmie kodu na skrzynkę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze "kupuje" w Carrefourze, również trzeba wziąć jedno piwo i do niego można wziąć kilka skrzynek. Ogólnie w Carrefourze gdzie kupuje skrzynki ludzie są bardzo pomocni i bez problemu szukają skrzynek takich jakie chce (czarne grupy żywiec, nie wiem dlaczego ale najbardziej je lubie :) ). Kaucja za 1 skrzynkę to 8 zł. Próbowałem też w TESCO ale oni nie chcieli sprzedać skrzynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne opinie dowodzą tego, że to, czy można kupić skrzynkę w danym sklepie czy nie, zależy bardziej od pracowników, a nie sklepu. W Tesco nie było żadnych problemów z kupnem skrzynki, ale po prostu zamiast wykładać piwo w skrzynkach, ładują je na półki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zy można kupić skrzynkę w danym sklepie czy nie, zależy bardziej od pracowników, a nie sklepu

1. nie kupić tylko wziąć pod zastaw za kaucją

2. a co z tego wynika nie każdy sklep to przewidział :(

 

Ludzie też mają na to wpływ, ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwalają mnie ludzie którzy muszą wiedzieć "na co to panu". Nie gadaj z burakami po prostu, nie sprzedadzą to nara.

 

Dokładnie tak. Jak kiedyś ciekawski sąsiad widział mnie wieczoerm z fermentorem i też pytał na co mi takie wiadra to powiedziałm, że na grzyby idę. A co do tematu to zapytaj w najbliższym lokalnym, osiedlowym spożywczaku albo alkoholowym, cena 7,50 lub 8 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim lokalnym spożywczaku nie mieli wolnych skrzynek.
W Tesco w Gdyni Chyloni na sklepie nie było żadnej skrzynki.
Trzecie podejście to była Żabka i bez problemu za 8 zł /szt. wziąłem sobie skrzyneczki.

Podsumowując najlepiej iść do Żabki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.