Jump to content

jkx6
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Odziedziczyłem po rodzicach kuchenkę gazową EWA (wygląda jak ta). Posiadam również 50 l garnek emaliowany. Problem polega na tym że gdy nastawiam do gotowania standardową warkę (około 20 l) to nie chce ona wrzeć w całej swojej objętości. Generalnie są 4 gorące punkty w których widać iż brzeczka ma te swoje upragnione 100 stopni lecz w reszcie objętości nie bardzo. Chciałbym temu zaradzić.

Poczytałem trochę o tym na forum lecz doszukałem się tylko wątków z taboretami gazowymi. Moje pytanie brzmi więc następująco. Czy ktoś kto używa/używał takiego sprzętu miał podobny problem? Czy np wystarczy wymiana dysz na większe? Czy może lepiej zainwestować w taboret gazowy, a jeżeli tak to o jakiej mocy? Nadmienię, że warzę warki w przedziale 20-25 l. Chwilowo nie planuję nic większego lecz nie wykluczam takiej możliwości i chciałbym mieć rozwiązanie które zapewni mi wystarczającą moc na przyszłość. :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, zachodzi dyfuzja która jest jeszcze spotęgowana różnicami temperatur co za tym idzie różnicą w gęstości itd itp nie będę was zanudzał.

Możliwe, że wyraziłem się niejasno. Moja kuchenka ma wymienne dysze. Są one w zasadzie tylko nasuwane na  rurkę doprowadzającą gaz. Chodzi mi po głowie zakup 4 nowych (już nie takich spracowanych) większych o jednakowym rozmiarze. Chciałbym to w ten sposób wyregulować, lecz nie wiem czy to się sprawdzi. Dlatego właśnie chciałbym podeprzeć się doświadczeniem osób które już przez to przechodziły. Czy ta opcja jest długoteminowa, czy powinienem już mieć za uszami kupno takiego stołeczka gazowego? :)

Link to comment
Share on other sites

 

zachodzi dyfuzja

nie to że bym się czepiał bo się nie znam ,ale nie chodzi o konwekcję ? 

 

 

Racja, ale dyfuzja zachodzi zawsze więc też mam trochę racji ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.