Skocz do zawartości

Ekspres kolbowy do gastronomi


Memłon

Rekomendowane odpowiedzi

 

ale na gównianym sprzęcie najlepszy na świecie barista cudu nie zrobi. Tyle w temacie.

 

Uwierz mi nie wiesz co piszesz. :)

 

Tyle w temacie.

 

 

*usunięte
 
A do autora wątku polecam bardzo forum: http://caffeprego.pl/phpBB3/ na którym zresztą Tomek działasz i jakoś tam inaczej się wypowiadasz niż tu, ale czekaj tam są zawodowcy i nie można sobie pozwolić na wpadkę... Na forum tamtym pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt do potrzeb bez przepłacania, ale niestety jeżeli chcecie serwować dobrą kawę to osoba obsługująca ekspres będzie musiała odbyć podstawowe kursy, bo to temat złożony jak piwowarstwo ;)
Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tutaj sie wypina to właśnie widac.

Nigdy nie uważałem, że zjadłem wszystkie rozumy, a konstruktywna krytykę umiem przyjać.

 

Nie moge sie zgodzić bo piszesz herezje o tym, że kawe mozna tylko na dobrym sprzecie zrobić, a to bull shit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tutaj sie wypina to właśnie widac.

Nigdy nie uważałem, że zjadłem wszystkie rozumy, a konstruktywna krytykę umiem przyjać.

 

Nie moge sie zgodzić bo piszesz herezje o tym, że kawe mozna tylko na dobrym sprzecie zrobić, a to bull shit. 

 

Nic takiego nie napisałem czytaj ze zrozumieniem co piszę ;) Napisałem, że na gównianym sprzęcie dobry barista nie zrobi genialnej kawy, czyli całkiem coś odwrotnego co napisałeś. Zdarzało mi się pić dobrą kawę z słabego sprzętu, ale to wyjątki i często fart bo nie udawało się ludziom to powtórzyć. To jak Łukasz konstruktywnie skrytykował część twojej wypowiedzi nie przyjąłeś tego do wiadomości. Dobra bez spiny nie ma co robić gówno burzy, a druga spraw właśnie się skapnąłem, że ja nawet byłem na kursie, który współprowadziłeś albo Cię mylę z kimś. Robiłeś kursy we Wrocku?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na gównianym sprzęcie dobry barista nie zrobi genialnej kawy

No okay, źle zrozumiałem. 

 

Ale z toku rozmowy mozna wywnioskowac że tylko dobry sprzęt = dobrej kawie a to nie do konca tak jest.

 

 

 

Zdarzało mi się pić dobrą kawę z słabego sprzętu, ale to wyjątki i często fart bo nie udawało się ludziom to powtórzyć.

Dokładnie tak, na HX'e cieżej jest o powtarzalność, ale niezawsze barista jest na tyle bystry by wykoprzystac plusy jednego jak i drugiego, a można wykorzystac hx'a bo ma przewagę nad multibojlerowcem i to dużą ale to niuanse.

 

Szkolenia robię tylko w Krakowie. Chyba nie o mnie myslisz.

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.