Skocz do zawartości

20.03.2016 - III Łódzki Konkurs Piw Domowych


Mateusz Papiernik

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie wszystko już padło :) Ideą tej kategorii było właśnie piwo stylowe, proste w konstrukcji i klasyczne, bez dodatkowych udziwnień. Tak więc przychylam się do opinii wyżej - nuty, które wprowadza żyto do piwa, w tym stylu nie są pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy również w tym przypadku mógłby członek komisji technicznej wypowiedzieć się, czy późne ogłoszenie kategorii spowoduje nie zaliczenie konkursu do pucharu?

 

Może to właśnie będzie nowa "dobra praktyka", wypowiedzi komisji w wątkach na bieżąco czy konkurs na obecną chwilę jest dopuszczony do pucharu czy już nie spełnia wymogów - motywator dla organizatorów, a przy okazji korzyść dla piwowarów. Dobrego piwa wszystkim!

 

Prowadzimy w tej sprawie konsultacje. Postaramy się wydać "wyrok" jescze w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja Techniczna postanowiła (niejednomyślnie) że czas ogłoszenia kategorii konkursowych tym razem nie stanie na przeszkodzie zaliczeniu konkursu do Pucharu PSPD (po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że najwytrwalsi zdążą uwarzyć każde z tych piw).

 

Szanowni organizatorzy - bardzo byśmy nie chcieli pochylać się nad podobnym problemem przy okazji IV Łódzkiego KPD, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu ŁOT bardzo dziękuję za pochylenie się nad tą sprawą, a jednocześnie bardzo miło mi słyszeć korzystną dla III ŁKPD decyzję. Zapewniam, że my również nie chcemy, by taka sytuacja powtórzyła się w przypadku IV ŁKPD. Wbrew pozorom, walka z czasem nam też w niczym nie pomaga i sami nie chcemy powtórki z rozrywki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czas ogłoszenia kategorii konkursowych tym razem nie stanie na przeszkodzie zaliczeniu konkursu do Pucharu PSPD

Niecałe dwa miesiące na lagera 12 blg - kupa czasu. Ciekawe czy jak ktoś ogłosi konkurs na pszenicę, i da twa tygodnie czasu na przysłanie piwa, to też stwierdzicie że najwytrwalsi zdążą?

 

Puchar PSPD to powinien być zbiór najlepszych konkursów, do których każdy piwowar powinien móc się przygotować, żeby wysłać piwo wysokiej jakości. A nie konkursy na które "najwytrwalsi zdążą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe czy jak ktoś ogłosi konkurs na pszenicę, i da twa tygodnie czasu na przysłanie piwa

a to akurat się da :) i kto wie czy te najświeższe nie są najlepsze? Tak, że trochę przestrzeliłeś ;)

 

ale w temacie czasu się zgadzam :) i osobiście uważam, że to jest delikatnie ujmując draństwo jeśli czasu jest za mało,

 

ale ja się nie znam,

ja tylko lubię dobre piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależnie od oświadczenia komisji dobrze, że powstało. Lepsze takie niż żadne i domysły do końca czerwca - zaliczą czy nie. Moim zdaniem to dobry początek, nowej świeckiej tradycji, że komisja wypowiada się w wątkach konkursowych. Oby częściej, a najlepiej po każdym poście organizatorów publikującym datę konkursu, kategorię, opisy kategorii czy zmieniającym zapisy w regulaminie konkursu.

 

W przypadku tego konkursu decyzja mogła być z podziałem na kategorię i np. do pucharu dopuszczony tylko Stout. Tak czy siak dobrze, że jest jednoznaczna decyzja komisji, a nie domysły do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że takie ogłaszanie kategorii 'na styk' nie sprzyja ani piwowarom, ani poziomowi zgłaszanych piw.

 

Pracujemy nad zmianą systemową, by problem ten wyeliminować. Potrzebujemy jeszcze chwilę na dopracowanie detali nowego pomysłu.

Moim zdaniem będziecie zadowoleni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najwyżej przy tak krótkim leżakowaniu będzie wesołe otwieranie butelek przez sędziów

Rozumiem, że chodzi Ci o wychodzenie piwa z butelki czy też ewentualne granaty? Muszę Cię zmartwić, ale  czas leżakowania nie ma na to wpływu - a raczej ma taki, że im dłużej tym większe nagazowanie :) A butelek nie otwierają sędziowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najwyżej przy tak krótkim leżakowaniu będzie wesołe otwieranie butelek przez sędziów

Rozumiem, że chodzi Ci o wychodzenie piwa z butelki czy też ewentualne granaty? Muszę Cię zmartwić, ale  czas leżakowania nie ma na to wpływu - a raczej ma taki, że im dłużej tym większe nagazowanie :) A butelek nie otwierają sędziowie :P

 

 

Myślałem raczej o wychodzeniu, ale faktycznie nie pomyślałem, że sędziowie nie leją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już listę nagród, które czekają na uczestników III ŁKPD. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszego konkursu!

 

Szczegółowa lista nagród dostępna jest na stronie internetowej konkursu

3lkpd_sponsorzy_male.jpg

Powodzenia! :)

Edytowane przez Mateusz Papiernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie za tydzień, 1 marca, rozpoczynamy przyjmowanie piw na III Łódzki Konkurs Piw Domowych. Piwa będziemy przyjmować przez 2 tygodnie, zgodnie z informacją w regulaminie i na stronie konkursowej :) Niecierpliwie czekamy na przesyłki od Was! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wyszło w drugą stronę - tzn ekstrakt nieco wyższy niż dla stylu?

Dla Imperiala wyszło mi 22.5 Blg.

 

Wg BJCP: górne widełki to 1,090 więc wychodzi 21,5 BLg / 22,4 Brix.

Więc różnica niemal na granicy  błędu pomiarowego ;-)

 

 

Niemniej sensorycznie - piwo jest jak najbardziej stylowe ;-)

 

 

Dodam iż piwko już wczoraj wysłałem :(

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wysyłam piwo na konkurs chciałem zapytać o butelki i ich oznakowanie tzn czy jeśli do każdej z moich butelek wysłanych do Was dołączę karteczki przymocowane gumka recepturka a na nich będzie informacja typu "Styl Piwa + nazwa browaru " będzie to prawidłowe i wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.