Jump to content

[Docent] Imperium Prunum czyli moc porterów w Jabeerwocky


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

IP16 stycznia po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Porteru Bałtyckiego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Mason, nic więc dziwnego że główne obchody odbyły się w miejscu gdzie menedżuje czyli Jabeerwocky. Rzeczą oczywistą było, że na kranie pojawi się jego pożegnalne piwo uwarzone w ramach kontraktowej Piwoteki czyli Porter Bałucki. Wydarzeniem wieczoru była jednak premiera Imperium Prunum z Browaru Kormoran. Rzecz zasługiwała na wyjątkową uwagę z co najmniej dwóch powodów. To najmocniejszy jak do tej pory imperialny porter bałtycki uwarzony w Polsce – 26° Blg i 11% alkoholu! Browar Kormoran tak jak i inne browary „regionalne” (czyli o mocach produkcyjnych między 20 a 200 tys. rocznie) znane są z tego, że koncentrują się na ofercie butelek, mocno zaniedbując ofertę beczkową. Premiera wersji beczkowej była zatem drugim powodem, dla którego po prostu nie można było ominąć tego wydarzenia. Z tego samego założenia wyszło mnóstwo osób. Takie tłumy, jakie pojawiły się w sobotę widziałem na warszawskich premierach jakiś rok temu! No ale jeśli imperialny porter bałtycki nie przyciągnął by ludzi, to można byłoby wieścić krach rewolucji ;)

Czy Imperium Prunum spełniło wysokie oczekiwania? Pierwsze wrażenia możecie zobaczyć oglądając

i rozmowę z Pawłem Błażewiczem z Browaru Kormoran. Jednak przy takich piwach kluczową sprawą jest temperatura. Gdy piwo się ogrzało, pokazało moc suski sechlońskiej, która początkowo była dość stonowana, później jednak jej dymiony charakter był w smaku wyraźnie wyczuwalny. Zdecydowanie warto wrócić do tego piwa i na spokojnie podelektować się jego smakiem!

Na początek session wit ipa z suską sechlońskąPiwoteka Porter BałuckiDary losuL1840479L1840482L1840486L1840491L1840509L1840493L1840511L1840514

Wrażenia odnośnie drugiego bohatera wieczoru czyli Portera Bałuckiego w rozmowie z Masonem!

 

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.