Skocz do zawartości

Opinie na temat produktu


Versaar

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż jestem tutaj nowy, na wstępie chciałbym się przywitać, tak więc: witam forumowiczów/forumowiczki :)

Zaczynam swoją zabawę z produkcją własnego piwa i pewnie jak niejeden "piwowar" amator hobbysta zacząłem od zrobienia piwka z brewkita. Padło na produkt firmy Coopers, dokładniej European Lager. Fermentowałem z dodatkiem ekstraktu słodowego jasnego firmy Coopers. Piwko, mimo że ma dopiero 2 tygodnie już mi smakuje, zobaczymy co będzie za parę miesięcy. Ale nie o tym miał być temat...

Przymierzam się do drugiej warki również z użyciem brewkita. Natrafiłem ostatnio na produkty rodzimej firmy GOZDAWA, z tego co widzę mają w ofercie brewkity oraz ekstrakty słodowe po cenach czasem 20% tańszych od produktów firmy Cooper.

Na początku planowałem zrobić Lagera firmy Coopers oraz znów użyć ekstraktu słodowego coopersa, lecz pomyślałem, że warto wesprzeć polską firmę.

 

Czy ktoś już używał brewkitów Gozdawy, jak wyszły, są dobre, konfrontował z produktami np. Coopersa? Najbardziej by mi zależało na Lagerze i opinii na jego temat.

Druga sprawa - ekstrakty słodowe. Ceny Coopersa oscylują na granicy max 40zł za 1,5kg, WES za 32zł, Gozdawa za 30zł. Czy cena = jakość? Produkty WES oraz Gozdawa są gorsze od Coopersa? Ktoś porównywał?

 

To by było na tyle, dziękuję za odpowiedzi ;)

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o tym miał być temat...

No jasne, że nie o tym. Ślepy by zauważył, że to następny temat założony tylko po to, żeby sprytnie reklamować Gozdawę.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedawają"?

Wybacz kolego, z rozpędu odmianę "zmaściłem" Ale to jest forum o piwie, a nie o poprawnej pisowni języka polskiego ;)

 

 

 

Ale nie o tym miał być temat...

No jasne, że nie o tym. Ślepy by zauważył, że to następny temat założony tylko po to, żeby sprytnie reklamować Gozdawę.

 

 

Śmierdzi krypciochą na kilometr..

Muszę kolegów zasmucić, jestem zwykłym Kowalskim, który po prostu prosi o pomoc. Absolutnie nie planuję reklamować żadnej z marek, bo dotychczas zrobiłem tylko jedną warkę na produktach firmy Coopers. Szukam po prostu alternatywy, a żeby nie władować kilkudziesięciu złotych w błoto chciałem zasięgnąć porady i opinii ludzi, którzy już mieli styczność z tymi produktami.

 

 

Opinie na temat Gozdawy są słabe. Obecnie na burzliwej mam Portera Bałtyckiego więc za jakiś czas będę mógł się wypowiedzieć.

Jak na razie jedyna konstruktywna i rzeczowa odpowiedź, dzięki.

 

Może inaczej zapytam. Może odpuszczę brewkita Lager Gozdawy, zostanę póki co przy Coopersie, lecz tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych:

 

1) Czy do brewkita Lager Coopersa dodawają drożdże dolnej, czy jak parę razy czytałem, górnej fermentacji?

2) Może zamiast coopersowych drożdży kupić GERMAN LAGER W35? Albo jakieś inne drożdże do dolnej? I w jakiej ilości?

3) A co z ekstraktami słodowymi? Coopers, WES, Gozdawa? Jest jakaś różnica jakościowa, ktoś robił na każdym i odczuł różnicę smakową?

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy do brewkita Lager Coopersa dodawają drożdże dolnej, czy jak parę razy czytałem, górnej fermentacji?

 

4 lata temu robiłem piwko z brewkita COOPERS PILSENER i pewnie były w nim drożdże dolnej fermentacji, bo mi w 10-12 stopniach fermentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Coopers Brewmaster PILSENER jak i EUROPEAN LAGER (International Series) zawierają drożdże dolnej fermentacji

 

https://www.coopers.com.au/coopers-forum/topic/7290/

 

Co do ekstraktów słodowych płynnych to używałem przeróżnych (WES, Bruntal, Profirmator) i jakiejś szczególnej różnicy nie zauważyłem (może niektóre WESy dawały lekki "kwasek" ale jak piwo poleżało trochę to przechodziło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.