Skocz do zawartości

Garnek - pomoc, porada


_tommy

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się dzisiaj posiadaczem takiego o to garnka. Pojemność 20 l, stal nierdzewna. Felerem jest wywiercony otwór wielkości 2 cm w tak nietypowym miejscu, poprzedni właściciel miał tam zamontowany termometr, używał tego garnka do destylacji. Pod powiedzcie jak mogę wykorzystać ten otwór ewentualnie jak go zamaskować? Myślałem żeby tam też zamontować termometr tylko musiałbym jakoś to uszczelnić, pytanie tylko jak? Jakieś rady? post-12099-1452712025,9136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10393943_1569607016631709_87697845835952

Rys autorstwa PIWOLAB.

Dwie nakrętki 1/2 lub 3/4 (uważaj na skok gwintu)

 2 Podkładki powiększane i jedna podwójnie powiększana

Uszczelka silikonowa (sklep z instalacjami solarnymi)

termometr proponuje taki:

 

termometr1003.jpg

Edytowane przez Michał W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie a wszystkie rady :-) skłaniam się ku rozwiązaniu z termometrem. Pytanie: jakie warunki muszą spełniać uszczelki żeby było ok, boje się jak całość może zareagować w trakcie gotowania.

 

To mogę początki, więc warki wielkości 15 litrów do nauki w sam raz, a garnek kupiłem za 30 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/plyta-mata-arkusz-uszczelka-silikonowa-2mm-10x20cm-i5101266082.html

z tego wytniesz

miałem podobny na początek.Potem podgrzewałem w nim wodę do wysładzania

Teraz robię w nim bigos,parzę wędzonki .....Też go olejesz i kupisz coś większego :)

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/plyta-mata-arkusz-uszczelka-silikonowa-2mm-10x20cm-i5101266082.html

z tego wytniesz

miałem podobny na początek.Potem podgrzewałem w nim wodę do wysładzania

Teraz robię w nim bigos,parzę wędzonki .....Też go olejesz i kupisz coś większego :)

Dzięki wielkie, zaraz zamawiam i zabieram się do kompletowania sprzętu.

 

Pewnie masz rację, na razie się pouczę, a potem przejdę na większy sprzęt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

mam matę do uszczelek z destylandii i jest spoko, ale tylko w jednym garnku. W drugim garnku ta uszczelka się pokarbowała(pewnie źle docięty rozmiar). Stąd pytanie, czy można użyć podkładki fibrowej do wodomierza? Mam akurat takie 3/4 więc pasują, garnek do zacierania na gazie. Płomień nie powinien sięgać kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.