Skocz do zawartości

Wymiennik płytowy jaki kupić ?


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vettis napisał:

 

 

Jeśli nie masz problemu z ilością wody do chłodzenia, to wystarczy ci ten tańszy, po prostu będziesz potrzebował więcej wody i czas chłodzenia się wydłuży. Ale na schłodzenia 50l brzeczki wystarczy. Przy takiej temp. wody to powiedzmy 50l brzeczki - 25-30min - do 20°C

 

Dzięki za odpowiedź. Mówisz o czasie 25-30 minut dla tej tańszej czy droższej wersji?

Jakie to mogą być różnice w poborze wody i czasie między jednym a drugim wymiennikiem? Bo jeżeli kwestia 2-4 minut i 20 litrów to wybiorę tańszy, zostanie mi na inne akcesoria. Jeżeli natomiast mogę zaoszczędzić 15minut i 50litrów wody to już warto dopłacić.

Nie planuję zwiększać wybicia, to co mam w zupełności zaspokaja moje zapotrzebowanie :D.

 

Mam jeszcze pytanie o te czasy, czy 25-30 minut to jest standard, czy tak jak z zanurzeniowymi chłodnicami, jeden pisze że chłodzi w 25minut a drugi chłodzi w 50minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie tym większym 35 litrów do temp. 18st zajęło mi jakieś 30 min i 40L wody. Za pierwszym podejściem, no i woda w kranie była jeszcze z tych cieplejszych. Zanurzeniową nie udawało mi się zejść poniżej 25st.(tj. brakowało mi cierpliwości), a wody szło ponad 60L. Ilość płyt ma znaczenie, ale wg mnie duże znaczenie ma długość wymiennika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek1221 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mówisz o czasie 25-30 minut dla tej tańszej czy droższej wersji?

Jakie to mogą być różnice w poborze wody i czasie między jednym a drugim wymiennikiem? Bo jeżeli kwestia 2-4 minut i 20 litrów to wybiorę tańszy, zostanie mi na inne akcesoria. Jeżeli natomiast mogę zaoszczędzić 15minut i 50litrów wody to już warto dopłacić.

Nie planuję zwiększać wybicia, to co mam w zupełności zaspokaja moje zapotrzebowanie :D.

 

Mam jeszcze pytanie o te czasy, czy 25-30 minut to jest standard, czy tak jak z zanurzeniowymi chłodnicami, jeden pisze że chłodzi w 25minut a drugi chłodzi w 50minut?

 

Pisałem o tej tańszej wersji. Nie podam ci dokładnych czasów dla pojedyńczego wymiennika, bo nie pamiętam jak to wyglądało przy 1 wymienniku.

Kiedyś mierzyłem dla 2szt. Mi chodziło o maksymalne zredukowanie zużycia wody i przy dwóch zszedłem do: 1l brzeczki:1,5l wody

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Pi0tR napisał:

@maciek1221

kolego i jak kupiłeś ? jak sie to sprawuje ? również posiadam gary 70 i przymierzam sie do zakupu

Kupiłem używany na forum, taki:

http://promagsklep.pl/wymienniki-plytowe-ciepla/109-wymiennik-ciepla-30-plytowy-30kw.html#

 

sprawdza się bardzo dobrze,wody zużywam mniej, ale to akurat dla mnie nie jest priorytet (czy zużyję 50 czy 100litrów). Pierwsze 3 chłodzenia wychodziły różnie, teraz to już opanowałem i najważniejsze jest regulowanie szybkości przepływu na wyjściu brzeczki z wymiennika. Chodzi o to, żeby brzeczka powoli wypływała z wymiennika. Jestem bardzo zadowolony, dużo lepiej się to sprawdza niż chłodnica zanurzeniowa. Ostatnio ściskałem wąż zaciskami, więc regulacja była mała, ale teraz wstawię zawór żeby regulować przepływ bardziej płynnie.  Chłodzenie jest dużo szybsze niż chłodnicą, wygodniejsze, bardziej efektywne.

Polecam, a moja chłodnica idzie na sprzedaż, bo już do niej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

 

Jestem bardzo zadowolony, dużo lepiej się to sprawdza niż chłodnica zanurzeniowa. Ostatnio ściskałem wąż zaciskami, więc regulacja była mała, ale teraz wstawię zawór żeby regulować przepływ bardziej płynnie.  Chłodzenie jest dużo szybsze niż chłodnicą, wygodniejsze, bardziej efektywne.

Polecam, a moja chłodnica idzie na sprzedaż, bo już do niej nie wrócę.

 

Fizyki nie oszukasz. Dużo lepiej sprawdzi się szeregowe podłączenie 2 wymienników ( jeden 2 sekcyjny). W pierwszej sekcji zwykła woda do chłodzenia a w drugim zimniejsza ( np. woda lodowa).

W przypadku zanurzeniówki masz chłodzenie wspolprądowe gdzie dochładzanie zajmuje więcej czasu. Przy plytowcu napędowa różnica temperatur jest stała zatem proces jest bardziej efektywny.

W przypadku dwóch sekcji jest to efektywniejsze ale przy wygrzewie 30 -50 l to koszty są większe niż zyski .

Co do mocy wymiennika to liczona jest ona na podstawie założeń maksymalnych ( tzn rodzaj mediów, temperatury i przepływ). W wyniku tego dobierana jest powierzchnia wymiany.

W procesie "domowym" masz temp wody i brzeczki - regulujesz tak przepływy aby osiągnąć albo szybki czas schłodzenia albo niskie zużycie wody. Tak naprawdę te mityczne KW to o kant de się nadają. Najważniejsza jest temp wody i powierzchnia wymiany a pochodną jest przepływ i czas zużycie mediów.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurcze, glupio wyszlo, ale juz sie pogubilem w tym wszystkim. Wlasnie zastanawiam sie nad inwestycja w chlodnice (albo raczej "cos" do chlodzenia) i juz sam nie wiem co wybrac. Czytajac watki o chlodnicach zanurzeniowych juz praktycznie podjalem decyzje o zrobieniu zanurzeniowki z karbowanki. Przegladajac watki o wymiennikach, skalaniam sie ku takiemu rozwiazaniu. Mam taki metlik w glowie, ze nie potrafie juz sobie racjonalnie ocenic.

 

Jestem poczatkujacy, mam male wybicie, na razie ekstrakty, planuje w przyszlosci zacierac (moze od jesieni). Obecnie przygotowuje brzeczke na jeden fermentor. Zalezy mi na niskich kosztach, bo inwestycji sporo sie zapowiada. Najpierw system chlodzacy i hopspider, pozniej moze zwiekszenie wybicia do 40-50l, zeby mozna bylo prowadzic rownolegle dwie fermentacje np na roznych drozdzach, chmielach itp. 

 

Co moglibyscie poradzic? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku warek używam takowego, WYMIENNIK CIEPŁA 50 PŁYTOWY 55kW 3/4 powierzchnia wymiany 1,15m2.

Grawitacyjnie puszczając i kran z zimną wodą na full, to 55l leci 10-12min, zużycie wody ok 70l temp na wyjściu 25C.

Oczywiście można regulować. Kupując ten wymiennik oczekiwałem "poprawy" jakości aromatów, przez szybsze schłodzenie. Na razie jakoś poprawy nie widzę.

Testy jednak trwają....  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy taki wymiennik

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-30-plyt-plytowy-30kw-3-4-polski-i7338566749.html

nada się do chłodzenia max 30l brzeczki do temp około 20 stopni ?

Może lepiej dołożyć i kupić taki ? http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-32-plytowy-do-40kw-1-najtaniej-i6726652379.html

Tylko czy warto ?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Jak skutecznie filtrować brzeczkę zaciąganą z garnka aby nie zapchać chmielinami itp wymiennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2018 o 11:23, mk77 napisał:

Czy taki wymiennik

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-30-plyt-plytowy-30kw-3-4-polski-i7338566749.html

nada się do chłodzenia max 30l brzeczki do temp około 20 stopni ?

Może lepiej dołożyć i kupić taki ? http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-32-plytowy-do-40kw-1-najtaniej-i6726652379.html

Tylko czy warto ?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Jak skutecznie filtrować brzeczkę zaciąganą z garnka aby nie zapchać chmielinami itp wymiennika ?

 

Ten pierwszy jest lepszy do chłodzenia, ma większą powierzchnię wymiany ciepła.

Hopstoper w garnku, polecam kolegę lewatywa8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2018 o 11:23, mk77 napisał:

Czy taki wymiennik

http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-30-plyt-plytowy-30kw-3-4-polski-i7338566749.html

nada się do chłodzenia max 30l brzeczki do temp około 20 stopni ?

Może lepiej dołożyć i kupić taki ? http://allegro.pl/wymiennik-ciepla-32-plytowy-do-40kw-1-najtaniej-i6726652379.html

Tylko czy warto ?

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Jak skutecznie filtrować brzeczkę zaciąganą z garnka aby nie zapchać chmielinami itp wymiennika ?

Używam ten  pierwszy jest bardzo dobry,musisz mieć hopstoper też polecam kolegę lewatywa8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam pytanie o czyszczenia takiego wymiennika ciepła.

Rozumiem że co kilka warek przepłukać go roztworem NaOH i po tym czym najlepiej to przepłukać aby nic w środku nie rdzewiało lub nie zakwitło ?

Przed każdą warką czym czyścić? Ja zawsze używam do dezynfekcji ClO2, ale to zalewanie tego wymiennika chlorem chyba nie ma sensu bo chlor powoduje korozję a i opary chloru dezynfekują a nie sam płyn. Czy coś pomieszałem ?

Podsumowując

1. Czym przepłukać wymiennik po NaOH i odłożyć na półkę - takie raz na jakiś czas gruntowne czyszczenie

2. Czym dezynfekować wymiennik przez chłodzeniem

3. Czym wyczyścić po chłodzeniu aby spokojnie można było odstawić na półkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mk77 napisał:

 

1. Czym przepłukać wymiennik po NaOH i odłożyć na półkę - takie raz na jakiś czas gruntowne czyszczenie

2. Czym dezynfekować wymiennik przez chłodzeniem

3. Czym wyczyścić po chłodzeniu aby spokojnie można było odstawić na półkę

 

Ja po każdym warzeniu przepuszczam wrzątek i do suszenia przed kolejnym warzeniem ponownie wrzątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mpolak154 napisał:

Też mam pytanie odnośnie wymiennika, niedawno znalazłem w firmie wymiennik 20 płytowy, prawdopodobnie z termy. Czym można go wyczyścić, i czy wogole się on do czegoś zda.

Takiego wymiennika bym już nie użył przy warzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wymiennika bym już nie użył przy warzeniu.
No właśnie zastanawiam się nad tym, tyle że te mniejsze otwory są czyste w środku, mają tylko lekki nalot. Spróbuję go wyczyścić. Sprawdzałem wczoraj na zwykłej wodzie i jest sprawny.

Jakim środkiem mógłbym go wymyć żeby go nie uszkodzić?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetestowałem nowo zakupiony wymiennik i hop stoper.

Jako podsumowanie powiem tak, dlaczego dopiero teraz ???

Wymiennik to wspaniałe rozwiązanie.

29l piwka w niecałe 10min ze 100stopni do 20stopni i od razu przelane do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.