Skocz do zawartości

Wymiennik płytowy jaki kupić ?


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz muszę się zastanowić czy brać ten, czy jednak promaga :)

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

tylko promag sporo więcej kosztuje - w moim wypadku to prawie na hop stoper będę miał

 

Edit: wymiennik już w domu. Rok produkcji 2007 - więc to pewnie wyprzedaż leżaków.

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko promag sporo więcej kosztuje - w moim wypadku to prawie na hop stoper będę miał

 

 

Ależ ja nic nie sugerowałem :) Tylko wyraziłem swoje zastanowienie. Ostatecznie chyba wezmę ten sam co Ty ;)

 

PS: http://www.ebay.pl/itm/262628835366

 

Lokalizacja przedmiotu:

München, Niemcy

Wysyłka do:

Niemcy

 

I dziwić się, że człowiek potem ma wątpliwości? :D

Edytowane przez Enethion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz zobaczyłem na wymiennikach promag są kreski w którą stronę ma przepływać ciecz. Czy będzie różnica jeśli oba przepływy będą odwrotnie? Na swep nie ma oznaczeń więc po prostu puszczam brzeczke tym z gwintem a wodę przeciwbierznie.

 

Ktoś się pytał jak podłącza się "zasilanie". Ja na wejściu wody mam wąż ogrodowy. Zaś na wyjściu rurkę typu "food". Trochę jest ona sztywna I wywraca mi wymiennik (nie jest on w żaden sposób przymocowany, leży sobie obok garnka). Jakby ktoś miał inny sposób bez spawania to proszę o fotki.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u niego rurki są węższe - u mnie 16mm potrójna warstwa - jest bardzo sztywna i nie chce się wyprostować - temu szukam jakiegoś w miarę prostego sposobu - aby z tych szerokich końcówek wyjść na jakąś wąską rurkę ok 8mm. Ja przelewam grawitacyjnie - chociaż może raz przetestuje pompkę czy będzie lepiej czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już widze że pozycja wymiennika nie ma znaczenia, bo wszędzie gdzie jest to używane w inst. CO - zawsze pionowo. Ale ma jeszcze pytanie ogólnie do wymienników i konkretnie do tego SWEP - tam jest strzałeczka - ale kierunek czego ona pokazuje. Wiem że brzeczka i woda - przeciwbieżnie, ale czy jest jakiś konkretny kierunek co w ktorą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to samo pytanie parę postów wyżej i nie otrzymałem odpowiedzi. U mnie działa po pierwszym podłączeniu. W drugą stronę nie testowałem bo nie mam jak podłączyć garnka do tego dużego kroćca.

 

Czy do takiego kroćca do podłączenia węża da się nałożyć jakąś przejściówkę aby wyjść z gwintem? Czy trzeba kawałek węża i na końcu lustrzany krociec z gwintem na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, redlum napisał:

.

 

Czy do takiego kroćca do podłączenia węża da się nałożyć jakąś przejściówkę aby wyjść z gwintem? Czy trzeba kawałek węża i na końcu lustrzany krociec z gwintem na wyjściu?

Mnie lewatywa dospawał gwinty 1/2 cala - ma to mam wkręcone przejściówki typu John Guest na wąż 3/8 ( i tu mam problem z zakupem pasującego), ale można po taniości kupić na króciec do węża ogrodowego - zalezy jak całe orurowanie sie projektuje.

 

Dodam że w instrukcji montażu nowych SWEPów - równorzędnie traktowane jest podłączenie równoległe jak przeciwbieżne.

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

warzę w garnku 70 litrowym, do chłodzenia idzie około 60 litrów. Moja chłodnica jest trochę za mała i zastanawiam się nad wymiennikiem.

Czy przy moich warkach jest sens kupować taki wymiennik:

http://promagsklep.pl/wymienniki-plytowe-ciepla/69-wymiennik-ciepła-40-płytowy-45kw-34.html#

 

Czy wystarczy o 100zł tańszy:

http://promagsklep.pl/wymienniki-plytowe-ciepla/109-wymiennik-ciepla-30-plytowy-30kw.html#

 

Brzeczkę pompuję pompą i tutaj kolejne pytanie, czy przez wymiennik brzeczka idzie od razu do fermentora, czy wraca się ją przez jakiś czas do kotła warzelnego żeby zbijać temperaturę? Jeżeli chodzi o wodę to ma około 7 do 10 stopni. Filtrowanie chmielin to hopstopper i hopspider.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek1221 napisał:

Cześć,

warzę w garnku 70 litrowym, do chłodzenia idzie około 60 litrów. Moja chłodnica jest trochę za mała i zastanawiam się nad wymiennikiem.

Czy przy moich warkach jest sens kupować taki wymiennik:

http://promagsklep.pl/wymienniki-plytowe-ciepla/69-wymiennik-ciepła-40-płytowy-45kw-34.html#

 

Czy wystarczy o 100zł tańszy:

http://promagsklep.pl/wymienniki-plytowe-ciepla/109-wymiennik-ciepla-30-plytowy-30kw.html#

 

Brzeczkę pompuję pompą i tutaj kolejne pytanie, czy przez wymiennik brzeczka idzie od razu do fermentora, czy wraca się ją przez jakiś czas do kotła warzelnego żeby zbijać temperaturę? Jeżeli chodzi o wodę to ma około 7 do 10 stopni. Filtrowanie chmielin to hopstopper i hopspider.

 

Pozdrawiam

 

Ja kupiłem ten drugi, potem rozbudowałem browar i dokupiłem drugi dla efektywniejszego chłodzenia. Więc ja bym brał ten z większą powierzchnią wymiany ciepła.

Brzeczkę schładzasz od razu do fermentatora. Chyba że chcesz zrobić hop stand i chmielić w 70-80°C. Wtedy zawracasz wsypujesz chmiel. Potem już do wiadra.

Jeśli nie masz problemu z ilością wody do chłodzenia, to wystarczy ci ten tańszy, po prostu będziesz potrzebował więcej wody i czas chłodzenia się wydłuży. Ale na schłodzenia 50l brzeczki wystarczy. Przy takiej temp. wody to powiedzmy 50l brzeczki - 25-30min - do 20°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem SWEP i jeśli potrzebował bym więcej płyt to opłaca się 2x Swep kupić.

Co do podłączenia to króciec 1/2 cala wkręcam na stałe pod wyjście za pompą, oczywiście trójnik i zawór przed wymiennikiem.

A na resztę króćców idzie dopasować węże skręcane na opaski.

Nic nie trzeba spawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.