Skocz do zawartości

[Docent] Artezan i AleBrowar w Krakowie


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

AleCoconesImperialne IPA z kokosem? Czy to się może udać? Podczas Poznańskich Targów Piwnych mieliśmy okazję próbować mocno limitowaną wersję artezanowego Pacifica z dodatkiem wiórków kokosowych o jakże wdzięcznej nazwie Cococifc. Piwo było intrygującym połączeniem cytrusowości i goryczki z wyraźnym aromatem kokosa. Takie apa z raffaello ;) Gdy pomyślałem jednak o podobnym zabiegu zastosowanym  w imperialnym ipa, zacząłem się obawiać że otrzymamy kokosowy likier – słodkawy, z wyraźnym alkoholowym woltażem. O efekcie miałem się przekonać podczas premierowej imprezy Artezana i AleBrowaru, na którą zostałem zaproszony przez Rafała, piwnego menedżera Multi Qlti Tap Bar.

Najpierw refleksja – dwugodzinna podróż Pendolino między Warszawą a Krakowem to zupełnie nowe doświadczenie, pokazujące prawdziwą cywilizacyjną zmianę, która dokonała się w Polsce. Czułem się naprawdę dziwnie, gdy po trzech godzinach od wyjścia z domu przechadzałem się już po krakowskim Starym Mieście. Imponujące skrócenie dystansu!

Przed imprezą w Multi Qlti udało spotkać się z Hasintusem, Kingą i Coderem czyli ekipą Artezana by na spokojnie nagrać wideo podsumowujące rok 2015 i opowiedzieć o planach na rok bieżący (publikacja już wkrótce). Po krótkim kranoszwendaniu po krakowskim Starym Mieście zjawiliśmy się na Szewskiej, gdzie czekali już Bartek i Michał z AleBrowaru. Po przemowach i odśpiewaniu urodzinowego toastu dla Codera przystąpiliśmy do degustacji. No i gdzie ten kokosowy aromat? Okazało się, że właściwie go nie ma, a sam kokos jest tylko lekko wyczuwalny w smaku. Czy to źle? Bynajmniej. Samo piwo okazało się odpowiednio cytrusowe i rześkie, pozbawione słodyczy czy alkoholowych akcentów. Źle to wróżyło w kwestii dotrwania w odpowiednim stanie do późna ;) Na szczęście ekipa Multi Qlti zapewniła wypełniacze żołądka w postaci ogólnodostępnych przekąsek i nawet chyba się skusiłem na jednego palucha…

Czas szybko upłynął na rozmowach zarówno z bohaterami wieczoru jak i zwykłymi  miłośnikami piwa. Wystarczy wspomnieć że after zakończyliśmy o 6 rano. Kraków potrafi się bawić!

L1840082L1840084L1840093L1840224L1840227L1840230L1840241L1840231L1840232L1840228L1840235L1840239L1840242L1840246L1840248L1840255L1840259L1840262L1840267L1840269L1840271L1840274L1840275

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.