Skocz do zawartości

Proszę o pomoc- chmiel dodany do zacierania


giusto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj uwarzyłem drugą warkę i spieprzyłem kolejność dodawania chmielu, mianowicie chmiel dałem do zacierania a nie do gotowania, czy coś z tego wyjdzie, czy da się jakoś tą warkę uratować?

Czy warka już fermentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wyjdzie to dowiesz sie niebawem.

A czy można z zupy wyciągnąć wsypaną wcześniej sól. Można tylko sobie ulżyć na żonie bo zupa była za słona. A za piwo spieprzone to kto oberwie?

Goryczka w takim piwie chyba zostanie, obawiam się o aromat, oby podczas gotowania nie odparował, czy może dodać pod koniec gotowania jeszcze aromatycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date=' dzisiaj uwarzyłem drugą warkę i spieprzyłem kolejność dodawania chmielu, mianowicie chmiel dałem do zacierania a nie do gotowania, czy coś z tego wyjdzie, czy da się jakoś tą warkę uratować?[/quote']

Czy warka już fermentuje?

Nie, dopiero zaczyna się gotować.

warzyłem według tej receptury:

Słody:

4,5 pilzneński,

200g karapils, (lub zbliżony karmelowy, ale z kategorii tych najjaśniejszych)

300g pszeniczny (można zmniejszyć do 200g a nawet 150g)

 

Chmiele

 

40g marynki w szyszkach (od początku gotowania), (druga wersja była na Sybilli i ma łagodniejszą goryczkę)

30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania.

 

Drożdże

Zwykłe s-04

 

Zacieranie

W systemie angielskim, 1h w temperaturze 68 stopni, bez mashout.

Edytowane przez giusto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aromatu, to Twój najmniejszy problem. Ja bym się martwił o goryczkę. Po spróbowaniu piwa po schłodzeniu, jeśli jest gorzkie to ok, jeśli nie, to weź z 50-100g Marynki pogotuj w 0,5-1L wody lub odebranej brzeczki i dolej do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date=' dzisiaj uwarzyłem drugą warkę i spieprzyłem kolejność dodawania chmielu' date=' mianowicie chmiel dałem do zacierania a nie do gotowania, czy coś z tego wyjdzie, czy da się jakoś tą warkę uratować?[/quote'']

Czy warka już fermentuje?

Nie, dopiero zaczyna się gotować.

A to inna bajka. Ale co jakiś chmiel jest teraz w brzeczce? Jeśli nie to sypnij tak jak zamierzałeś. Jest taki sposób chmielenia, podczas zacierania (właśnie dla aromatu), to liczmy, że to tak zadziała. Natomiast do gotowania sypnij normalnie jak było w recepturze. Radę w poście wyżej póki co zignoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aromatu, to Twój najmniejszy problem. Ja bym się martwił o goryczkę. Po spróbowaniu piwa po schłodzeniu, jeśli jest gorzkie to ok, jeśli nie, to weź z 50-100g Marynki pogotuj w 0,5-1L wody lub odebranej brzeczki i dolej do fermentora.

Zostawiłem trochę brzeczki po filtracji, tak aby porównać z brzeczką po gotowaniu. Jeśli wyczuję jakieś różnice to zrobię tak jak radzisz.

Edytowane przez giusto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warka już fermentuje?

Nie' date=' dopiero zaczyna się gotować.[/quote']

A to inna bajka. Ale co jakiś chmiel jest teraz w brzeczce? Jeśli nie to sypnij tak jak zamierzałeś. Jest taki sposób chmielenia, podczas zacierania (właśnie dla aromatu), to liczmy, że to tak zadziała. Natomiast do gotowania sypnij normalnie jak było w recepturze. Radę w poście wyżej póki co zignoruj.

Nie dawałem jeszcze, tylko do zacierania 40g marynki w szyszkach od początku gotowania, 30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania, to mam jeszcze raz powtórzyć te same proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak aromatu' date=' to Twój najmniejszy problem. Ja bym się martwił o goryczkę. Po spróbowaniu piwa po schłodzeniu, jeśli jest gorzkie to ok, jeśli nie, to weź z 50-100g Marynki pogotuj w 0,5-1L wody lub odebranej brzeczki i dolej do fermentora.[/quote']

Zostawiłem trochę brzeczki po filtracji, tak aby porównać z brzeczką po gotowaniu. Jeśli wyczuję jakieś różnice to zrobię tak jak radzisz.

Bez sensu. Syp do brzeczki chmiel, tak jak było w przepisie. Przecież chmiel został ci w młócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie' date=' dopiero zaczyna się gotować.[/quote']

A to inna bajka. Ale co jakiś chmiel jest teraz w brzeczce? Jeśli nie to sypnij tak jak zamierzałeś. Jest taki sposób chmielenia, podczas zacierania (właśnie dla aromatu), to liczmy, że to tak zadziała. Natomiast do gotowania sypnij normalnie jak było w recepturze. Radę w poście wyżej póki co zignoruj.

Nie dawałem jeszcze, tylko do zacierania 40g marynki w szyszkach od początku gotowania, 30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania, to mam jeszcze raz powtórzyć te same proporcje?

Co to znaczy do zacierania? Po zacieraniu wywalasz młóto, a razem z nim chmiel, jeśli dobrze rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to inna bajka. Ale co jakiś chmiel jest teraz w brzeczce? Jeśli nie to sypnij tak jak zamierzałeś. Jest taki sposób chmielenia' date=' podczas zacierania (właśnie dla aromatu), to liczmy, że to tak zadziała. Natomiast do gotowania sypnij normalnie jak było w recepturze. Radę w poście wyżej póki co zignoruj.[/quote']

Nie dawałem jeszcze, tylko do zacierania 40g marynki w szyszkach od początku gotowania, 30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania, to mam jeszcze raz powtórzyć te same proporcje?

Co to znaczy do zacierania? Po zacieraniu wywalasz młóto, a razem z nim chmiel, jeśli dobrze rozumiem.

No ale chmiel uwolnił trochę aromatu do brzeczki podczas zacierania, jak próbuję to trochę goryczki jest, jeśli dam te same proporcje które dałem do zacierania to nie będzie za mocno goryczkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem jeszcze' date=' tylko do zacierania 40g marynki w szyszkach od początku gotowania' date=' 30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania, to mam jeszcze raz powtórzyć te same proporcje?[/quote'']

Co to znaczy do zacierania? Po zacieraniu wywalasz młóto, a razem z nim chmiel, jeśli dobrze rozumiem.

No ale chmiel uwolnił trochę aromatu do brzeczki podczas zacierania, jak próbuję to trochę goryczki jest, jeśli dam te same proporcje które dałem do zacierania to nie będzie za mocno goryczkowe?

Goryczka tworzy się podczas gotowania (100°C), a podczas zacierania przecież nie gotowałeś.

 

EDIT: To daj 4/5 tego chmielu, który miałeś dać, ale daj chmiel, bo do tej pory nie gotowałeś brzeczki z chmielem.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody:

4,5 pilzneński,

200g karapils, (lub zbliżony karmelowy, ale z kategorii tych najjaśniejszych)

300g pszeniczny (można zmniejszyć do 200g a nawet 150g)

 

Chmiele

 

40g marynki w szyszkach (od początku gotowania), (druga wersja była na Sybilli i ma łagodniejszą goryczkę)

30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania.

 

Drożdże

Zwykłe s-04

 

Zacieranie

W systemie angielskim, 1h w temperaturze 68 stopni, bez mashout.

Wrzuciłem tą recepturę na ProMash i mi wychodzi że z tą recepturą miłbyś ~44 IBU?s a z chmieleniem w zacierze mi wyszło ~47 IBU?s, czyli różnica w goryczce będzie bardzo mała.

 

Ja bym po prostu dorzucił trochę Lubelskiego pod koniec gotowania, albo ?na sucho? jak jest już na to za późno.

 

Tak czy siak, nie ma wielkiej sprawy, dostaniesz z tego dobre piwo :cool:

 

 

EDYT:

Kopyr, w.g. ProMash dostaniesz goryczki z chmielenia w zacierze, i w tym wypadku nawet troche więcej.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody:

4' date='5 pilzneński,

200g karapils, (lub zbliżony karmelowy, ale z kategorii tych najjaśniejszych)

300g pszeniczny (można zmniejszyć do 200g a nawet 150g)

 

Chmiele

 

40g marynki w szyszkach (od początku gotowania), (druga wersja była na Sybilli i ma łagodniejszą goryczkę)

30g lubelskiego w szyszkach, pierwsza partia dodana na 15 minut przed końcem, druga po zakończeniu gotowania.

 

Drożdże

Zwykłe s-04

 

Zacieranie

W systemie angielskim, 1h w temperaturze 68 stopni, bez mashout.[/quote']

Wrzuciłem tą recepturę na ProMash i mi wychodzi że z tą recepturą miłbyś ~44 IBU?s a z chmieleniem w zacierze mi wyszło ~47 IBU?s, czyli różnica w goryczce będzie bardzo mała.

 

Ja bym po prostu dorzucił trochę Lubelskiego pod koniec gotowania, albo ?na sucho? jak jest już na to za późno.

 

Tak czy siak, nie ma wielkiej sprawy, dostaniesz z tego dobre piwo :cool:

 

 

EDYT:

Kopyr, w.g. ProMash dostaniesz goryczki z chmielenia w zacierze, i w tym wypadku nawet troche więcej.

Zrobiłem tak: 25g marynki 0` a lubelskiego mam zamiar dodać 20g w 45`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w.g. ProMash dostaniesz goryczki z chmielenia w zacierze, i w tym wypadku nawet troche więcej.

No właśnie różnie o tym piszą... Niektórzy mówią, że więcej, niektórzy że mniej, a inni, że nie wiadomo jak z goryczką, ale na pewno zwiększa aromat. A w promash można zdefiniować czy MH (Mash Hopping) zwiększa czy zmniejsza goryczkę. Domyślnie chyba jest ona mniejsza o 30% niż przy "normalnym" chmieleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w.g. ProMash dostaniesz goryczki z chmielenia w zacierze' date=' i w tym wypadku nawet troche więcej. [/i']

No właśnie różnie o tym piszą... Niektórzy mówią, że więcej, niektórzy że mniej, a inni, że nie wiadomo jak z goryczką, ale na pewno zwiększa aromat. A w promash można zdefiniować czy MH (Mash Hopping) zwiększa czy zmniejsza goryczkę. Domyślnie chyba jest ona mniejsza o 30% niż przy "normalnym" chmieleniu.

Po piętnastu min od włożenia marynki czuć już wyraźną goryczkę, boję się aby nie przechmielić, może nie gotować pełne 60`?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w.g. ProMash dostaniesz goryczki z chmielenia w zacierze' date=' i w tym wypadku nawet troche więcej. [/i']

No właśnie różnie o tym piszą... Niektórzy mówią' date=' że więcej, niektórzy że mniej, a inni, że nie wiadomo jak z goryczką, ale na pewno zwiększa aromat. A w promash można zdefiniować czy MH (Mash Hopping) zwiększa czy zmniejsza goryczkę. Domyślnie chyba jest ona mniejsza o 30% niż przy "normalnym" chmieleniu.[/quote']

Po piętnastu min od włożenia marynki czuć już wyraźną goryczkę, boję się aby nie przechmielić, może nie gotować pełne 60`?

Nic się nie bój, jak piwo po chmieleniu nie wykręca ryjka, to znaczy, że chmielu dałeś za mało. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w jaki sposób? Skoro po zacieraniu usuwasz części stałe.

Prawdę mówiąc to nigdy nie interesowałem się chmieleniem w zacierze, więc nie jestem tego pewien. Wiem tylko, co mi podaje ProMash. Sprawdziłem to jeszcze raz i mi wychodzi że w tej recepturze z chmieleniem w zacierze dostaniesz 39 IBU?s zamiast 44. Więc trochę mniej ale różnica jest mała.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to jeszcze raz i mi wychodzi że w tej recepturze z chmieleniem w zacierze dostaniesz 39 IBU?s zamiast 44. Więc trochę mniej ale różnica jest mała.

Hmm... to mi bliżej wychodzi 12% niż 30%. Zobacz co masz konfiguracji: Option -> System Settings -> Hop Caclulations, Utilization & Storage.

Tam jest m.in. "% Utilization Increase or Decrease for Mash Hopping", ja mam -30% i tak też mi help podpowiada że jest domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProMash daje ci możliwosć dodania chmielu w zacierze, po zacierze ale przed gotowaniem i podczas gotowania. Wg. nich najwięcej goryczki wyciągniesz po zacierze ale przed gotowaniem, trochę mniej na 60 min gotowania i pózniej trochę mniej w chmieleniu w zacierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.