Skocz do zawartości

Chłodziarka


pedrix

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa fermentory wejdą na styk. W przypadku chlodziarki dochodzi regulator. W chlodziarce z linku 2 niezalezne segmenty chłodzenia. Można fermentowac dolniaka i górniaka jednocześnie. Zastanawia mnie czy ktoś z forum używa podobnego sprzętu i może podzielić się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa fermentory wejdą na styk. W przypadku chlodziarki dochodzi regulator. W chlodziarce z linku 2 niezalezne segmenty chłodzenia. Można fermentowac dolniaka i górniaka jednocześnie. Zastanawia mnie czy ktoś z forum używa podobnego sprzętu i może podzielić się spostrzeżeniami.

To nie jest tani sprzęt... W tej kwocie możesz kupić 2-3 używane chłodziarki.

 

To koniecznie musi być ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jestem otwarty na sugestie :)

Sprzęt fajny, ale... Wydasz ok 1400 pln na sprzęt nowy (OK- gwarancja itp), ale gdzie chcesz go trzymać? Jeśli w kuchni, czy w mieszkaniu, to rozumiem że estetyka ma znaczenie. Jeżeli jednak dysponujesz jakimś kawalkiem miejsca tylko dla swojego hobby, to za dużo mniejsze pieniądze (jak dobrze poszukasz to za grosze) kupisz sobie dużą lodówkę używkę lub witrynę sklepową. Nie wiem jak Ci tam wchodzą dwa fermentory na styk. Widziałeś wnętrze tej chłodziarki? Na dole jest prawdopodobnie pólka nad kompresorem. Ja mam dwie witryny ok 2m i dzięki temu mogę jednocześnie mieć dwie warki na burzliwej, dwie na cichej, i ok 80 butelek poupychanych na refermentacji. Nie wiem jak wyglądają Twoje warunki lokalowo-logistyczno-sprzętowe, ale myślę że taką kasę można lepiej wykorzystać na ułatwianie sobie warzenia. Aaa. Do górniaków niespecjalnie jest potrzebna chlodziarka- chyba, że będziemy mieli znowu tak gorące lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.