Skocz do zawartości

Rezerwiści na piwo.org


BaronVonZuk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie wiąże się to z blokowaniem komuś miejsca, to wpisałbym się na listę rezerwową. Naprawdę trudno mi ocenić, czy jest szansa żeby się wyrwać, dlatego nie rejestrowałem się wcześniej coby nie blokować bez sensu miejsca .

Wyszedłem dokładnie z tego samego założenia. Dlatego ja również rezerwa...

 

edit elroy: wydzieliłem z wątku dotyczącego zlotu. Takiego jeszcze nie było :)

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że zaraz podniosą się głosy krytyki ale NA SZCZĘŚCIE nie byłem w wojsku :) :) :) Konczylem studia 2009 i akurat znieśli służbę zasadniczą... jak mi przykro.. :/

A ja byłem pierwszym rocznikiem, który po studiach przenosili z automatu do rezerwy. Nawet starszego szeregowego dostałem w książeczce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe' date='że zaraz podniosą się głosy krytyki ale NA SZCZĘŚCIE nie byłem w wojsku :) :) :) Konczylem studia 2009 i akurat znieśli służbę zasadniczą... jak mi przykro.. :)[/quote']

A ja byłem pierwszym rocznikiem, który po studiach przenosili z automatu do rezerwy. Nawet starszego szeregowego dostałem w książeczce. :)

Ja niestety, urodzony rok wcześniej, nie :/ Ale na szczęście nie mieli takich małych mundurków i przenieśli mnie do rezerwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiony do rezerwy na mocy rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 2000 roku. W moim rodzinnym Opolu przenosili jak leci wszystkich którzy skończyli studia. A że robiłem 2 stopniowo (inż w Op + mgr w Krk) to akurat się wyrobiłem - w książeczce - szeregowy rezerwy.

 

i uciekły mi te wszystkie opowieści i wspomnienie z kamaszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie chcieli ;(

 

Powiedziano mi, że z ekonomicznego punktu widzenia jestem "nieopłacalny".

Oficjalnie aby zostać "jedynym żywicielem rodziny" potrzebna była dwójka dzieci

ale jedno + małżonka generowało im podobno takie koszty, że woleli trzech bezdzietnych kawalerów zamiast mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od tupałem swoje. Wyrzucili mnie po 18 miesiącach służby w kwietniu 89 ( reorganizacja jednostki ).

Ale za to dwa razy miałem przysięgę. :)

Ni stąd wątek zmienił kierunek i tak powstała piwna grupa rezerwy :)

A on do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako cywil ponad 4 lata uczyłem się na wojskowej uczelni (zmieniała profil w trakcie mojej edukacji z wojskowej, na wojskowo-cywilną i w końcu cywilno-wojskową). Trzeba było sobie łamać język by wymówić tytuł wykładowcy np doktor inżynier komandor podporucznik. Po tym czasie MON zdecydował, że swoje zrobiłem i nie trzeba więcej mnie męczyć. Przenieśli mnie do rezerwy, bo i tak wszystkie szkoły podchorążych pozamykali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chcieli zapakować w wieku 25 lat. Na szczęście byłem potrzebny na zakładzie i sprawa załatwiona (pytałem czy jak się ma jednego bajtla to biorą-odp. biorą). Udało mi się, a teraz taki luz że na studiach pusto się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie chcieli przenieś po studiach. Po 27 roku życia dopiero przenosili. Więc się poszlajałem po lekarzach :)

 

Ale za to mam kolegę, który skończył szkoły oficerskie, teraz siedzi w jakieś akademii w USA a po powrocie byc może będzie się mógł opijać belgijskimi piwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 dni na pełnych obrotach ,to cyfra która kiedyś przerażała wszystkich. :)

Przeniesiony do rezerwy JESIEŃ 1986 JW 3604 I Szkolny Pułk Samochodowy. :)

Stopień Starszy Kapral. :)

Przydziały Służbowe.

-elew :)

-kursant PSŁ(polowa stacja ładownia akumulatorów) :|

-mechanik PTO(punktu technicznej obsługi) :|

-mechanik-instruktor (nauka jazdy) :)

-dowódca drużyny :)

Specjalność wojskowa na wypadek wojny 60-4-60(Obsługa PSŁ,B-SAM , AS lub Adiutant Szefa Sztabu Wyszkolenia MON) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 dni na pełnych obrotach ,to cyfra która kiedyś przerażała wszystkich. :)

Przeniesiony do rezerwy JESIEŃ 1986 JW 3604 I Szkolny Pułk Samochodowy. :)

Stopień Starszy Kapral. :)

Przydziały Służbowe.

-elew :)

-kursant PSŁ(polowa stacja ładownia akumulatorów) :|

-mechanik PTO(punktu technicznej obsługi) :|

-mechanik-instruktor (nauka jazdy) :|

-dowódca drużyny :)

Specjalność wojskowa na wypadek wojny 60-4-60(Obsługa PSŁ,B-SAM , AS lub Adiutant Szefa Sztabu Wyszkolenia MON) :)

Zibi, ty tajemnicę wojskową zdradziłeś właśnie. :/ Wróg słucha, a raczej czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 dni na pełnych obrotach ' date='to cyfra która kiedyś przerażała wszystkich. :mad:

Przeniesiony do rezerwy JESIEŃ 1986 JW 3604 I Szkolny Pułk Samochodowy. :)

Stopień Starszy Kapral. :cool:

Przydziały Służbowe.

-elew :(

-kursant PSŁ(polowa stacja ładownia akumulatorów) :|

-mechanik PTO(punktu technicznej obsługi) :|

-mechanik-instruktor (nauka jazdy) :)

-dowódca drużyny :cool:

Specjalność wojskowa na wypadek wojny 60-4-60(Obsługa PSŁ,B-SAM , AS lub Adiutant Szefa Sztabu Wyszkolenia MON) ;)[/quote']

Zibi, ty tajemnicę wojskową zdradziłeś właśnie. :lol: Wróg słucha, a raczej czyta.

Po tylu latach to tylko mnie wezmą na "mięso armatnie" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach to tylko mnie wezmą na "mięso armatnie" :cool:

Na to też się nie nadajemy. Na co im takie "dziadki" jak my. Chyba tylko po to, żeby głupoty opowiadać i demoralizować młodzież " frontowymi" opowieściami. :lol:

Zibi zakładamy klub "nad kaprali rezerwy"? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Zibi :cool: Proszę o wyjaśnienie skrótów:
-elew

Obsługa PSŁ,B-SAM , AS

elew--- to powiem na 1 zlocie Piwo org ,bo nie moge tajemnicy wojskowej zdradzić :cool:

PSŁ---Polowa Stacja Ładowania Akumulatorów

B-SAM --- Warsztat Samochowo Remontowy na kołach.

AS--- Autobus Sztabowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem pchor. sławetnej WSOWŁ, a potem w JW 1414 (wtajemniczeni będą wiedzieli co to znaczy). Równo 716 dni.

I wbrew temu co się powszechnie mówi nie uważam tego za stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co to ja też sie pochwalę. Byłem kapralem po szkole podoficerskiej w wojsku. Szkolenie trwało 6 miesięcy. Później byłem dowódcą plutonu. Następnie aresztantem za wybieg na piwo. Za karę byłem później kapralem w sztabie jadnostki. Na koniec chcieli mi dać stopień podchorążego i niestety musiałem znowu podpaść, aby go nie dostać. Dzięki temu miałem później spokój do pewnego czasu. Potem zostałem przydzielony jako rezerwa do Komendy Miejskiej MO w Chorzowie. I w czasie stanu wojennego wezwali mnie do służyby. Jakoś udało mi sie wymigać. Strasznie chorowałem na nogi. Nie mogłem zrobić przysiadu, ani długo chodzić. Byłem bardzo potrzebny w zakładzie pracy. Żona była w ciąży i to zaważyło, że mi odpuścili.

No dobra starczy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostałem kombatantem to nie marzyłem nawet o warzeniu piwa.

Ale uczucie do piwa już silne :cool:

 

Ludzie warzą już od ładnych paru lat a ja jeszcze rok temu nie wiedziałem, że to w ogóle możliwe - tutaj rola SPD i "spotu JPD" - rozpropagować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.