Skocz do zawartości

Receptura piwa wysyłanego na konkurs


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam zamiar zrobić piwo na konkurs i mam w związku z tym pytanie.

Piwo robię już dłuższy czas i przez ręce przewinęło mi się sporo receptur zarówno z polskich jak i zagranicznych for. Pewne receptury modyfikowałem, bo nie miałem akurat jakiegoś składnika i zastąpiłem go 200gramami innego słodu itp. Dzisiaj już nawet nie pamiętam skąd mam zapisane receptury i jak bardzo zostały zmodyfikowane(były modyfikowane i zasypy i chmielenia). Dążę do tego, że jak to jest na konkursach - piwo musi być 100% autorskie, czy może liczy się sama jakość produktu?

Nie chciałbym, żeby ktoś mnie osądzał o jakiś plagiat, stąd takie pytanie..

 

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wykład Czesława sprzed roku na WFP. Trochę opowiada o konkursach.

 

Jeżeli chodzi o recepturę to moim zdaniem możesz nawet uwarzyć piwo wg. receptury innego piwowara i nie jest to nieetyczne. Kunszt wychodzi bardziej w samym przeprowadzeniu procesu niż recepturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o recepturę to moim zdaniem możesz nawet uwarzyć piwo wg. receptury innego piwowara i nie jest to nieetyczne. Kunszt wychodzi bardziej w samym przeprowadzeniu procesu niż recepturze.

Moim zdaniem zrobienie 100% czyjegoś przepisu jest nieetyczne. A przynajmniej dopóki nie poda się autora w zgłoszeniu. Ale legalne. 

Na konkursach oceniane jest piwo, a nie receptura. Jeśli dobrze pamiętam (z lenistwa nie sprawdzę), oświadcza się tylko, że piwo zostało zrobione własnoręcznie czy jakoś tak. Poza tym piwo to jednak pewien schemat i dwóch piwowarów może zrobić identyczne piwo jeśli chodzi o recepturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że trzeba by mocno się starać że by zrobić identyczne 

zaczynając od wody że inna twardość czy pH,przez słody (różne słodownie) i chmiele że mogą się różnic AA bo inny rocznik 

ale przede wszystkim drożdże,mimo że ten sam szczep ich ilość i kondycja i sama fermentacja 

 

myślę że nie jeden "cfaniak" pomyślał jest recepta zwycięskiego zrobię z niej i też wygram :D a tu niemiły zawód jak nawet nie przeszło eliminacji 

ja nie widzę nic złego w wykorzystaniu receptury bo jest zbyt dużo zmiennych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.