Skocz do zawartości

Witam z Cieszyna !!!


coelian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam na imię Paweł, mieszkam w Cieszynie (wg google maps z domu do browaru mam: "Wskazówki trasy pieszej 0,5 km ? około 5 min" :) )

W lutym planuję zakupić zestaw do warzenia (pewnie coś z BA) i na początek popełnię jeden lub dwa brew-kity.

Pewnie "Mild Eseential" BREWMAKERa lub Mutons albo Coopers (może coś jasnego lub/i ciemnego). Następnie mam zamiar wejść w gotowe zestawy surowców z BA. Na zacieranie przyjdzie czas.... potem.

Nazwa browarku (jak się bawić to na całego) jest już ustalana... na razie jest to tajemnicą :)

Planuję się ograniczać z eksperymentowaniem (do czasu aż nie zmienię zdania) i skupić się na jakimś jasnym (Lager, Pils) i ciemnym. Jak dojdę do wprawy przyjdzie czas na PORTERa :)

Od czasu do czasu popełnię może jakiegoś STOUTa lub ALE.

Uwielbiam Guinnessa i piwa z mocno wyczuwalną goryczką ( np Radegast Premium ).

Oczywiście pijam też BRACKIE stout.gif

Od wielu lat baaardzo amatorsko zajmuje się kolekcjonowaniem podkładek, kapsli oraz kufli i pokali.

Posiadam też skromną kolekcję butelek po wielu ciekawych piwach.

Serdecznie pozdrawiam !!!

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cieszynie masz takę Nauczycielkę piwowarstwa że aż Tobie zazdroszczę

właśnie prowadzę rozmowę na gg.... z Nauczycielką :)

odradza Mild'a.... stanęło na Muntons --- Export Pilsner z ekstraktem słodowym w syropie... :)

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko do niego więc bejsbolem najlepiej mu wybić brew kita z głowy. DORI jak Ciebie nie posłucha, żeby od razu zacząć prawdziwe warzenie to jego strata. Jak jeszcze z nami będzie to dowie się za jakiś czas co stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak witam kolegę birofila.

Aż Ci zazdroszczę tego Brackiego pod nosem.

Jak masz zamiar warzyć to tylko zacieraj, ale jak chcesz spróbować to możesz i z puszki - jakoś trza zacząć.

 

A tak na marginesie, dobrze że się przyznałeś gdzie mieszkasz, na kolejnej Brackiej Giełdzie nocujemy u Ciebie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybić brew kita z głowy.

Wena - naprawdę łatwiej zacząć od puszek;

- mniejsze nakłady na sprzęt ( gar, filtrator, termometr, areometr - przy puszce można tego nie posiadać)

- mniejsze ryzyko błędu, a jak piwo się uda ( a raczej będzie lepsze niż gorsze) to naturalnie i tak większość zacznie zacierać

jak się nie uda to mniejsze straty

- dość trudno chyba jednak zacząć zacieranie nie widząc procesu choć raz na oczy.

 

Ja się do tego zbierałem ponad pół roku, i pytań było tysiące. Zacząłem sam, z drżącymi rękami.

Popełniłem z 15 warek z puszek ( 1 brewkit, reszta ekstrakty), i poza 2 warkami reszta była przyjemna w piciu.

 

Do dziś mam w domu 3 ekstrakty i 1 brewkit co mi sie ostały sprzed roku, i mam dylemat - zrobić czysto puszkowe, czy partial mash, żeby to wykorzystać.

 

Przyznam - że każde zacierane jest lepsze, lub o niebo lepsze od puszek;-)

 

Witaj kolego, zacznij warzenie od puszek - i szybko, jak ci się tylko spodoba, wskakuj na zacieranie. Warto.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokładnie jest jak napisano:

- mniejsze nakłady na sprzęt ( gar, filtrator, termometr, areometr - przy puszce można tego nie posiadać)

- mniejsze ryzyko błędu, a jak piwo się uda ( a raczej będzie lepsze niż gorsze) to naturalnie i tak większość zacznie zacierać

jak się nie uda to mniejsze straty

- dość trudno chyba jednak zacząć zacieranie nie widząc procesu choć raz na oczy.

Jak coś spartole - małe straty. Wypije jeden brew-kit ... na ekstrakcie słodowym w syropie...

a potem wejde w zestawy surowców na bazie ekstraktów słodowych.

- dość trudno chyba jednak zacząć zacieranie nie widząc procesu choć raz na oczy

- już wiem gdzie to zobaczę na oczy :cool: , dokupi sie hardware i zacznę prawdziwe warzenie.

 

Koleżanka Dori dostarczyła mi kilka buteleczek do zasmakowania tego, co mnie czeka :cool:

Myślę, że dzis wieczorkiem stout.gif Wasze zdrowie !

Dzięki za serdeczne przywitanie.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś spartole - małe straty.

Słód jest tańszy od ekstraktów. Chyba' date=' że liczysz robocizne.[/quote']

tak.. ale chodziło też o straty "moralne". Nie chce sie zniechęcać na samym początku (nie wspominam nawet o stratach "moralnych" po zawaleniu warzenia z zacieraniem... to by była katastrofa).

A i doświadczalne wypicie brew-kita wg mnie liczy się do piwowarskiego doświadczenia (będę wiedział o czym mówię odradzając innym brew-kity :cool: )

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że możliwość zepsucia warki w procesie zacierania jest niewiele większa niż przy brew-kicie. Jeżeli postępuje się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, z którymi można zapoznać się na forum, wcale nie istnieje większe ryzyko. Co najwyżej piwo będzie inne niż sobie założyliśmy ale to wcale nie oznacza, że nie będzie lepsze niż brew-kit'owe. Jedynym zaskoczeniem dla warzącego (i pijącego pierwszy raz piwo domowe) będzie to, że to piwo, w odróżnieniu od piw komercyjnych , ma smak, smak, którego pozbawione są "wielkoprzemysłowce". Dlatego, jeżeli skosztowałeś piwa z Uciesznego Browarku, to wiesz jak powinno smakować dobre piwo. Szkoda czasu na półśrodki, bierz się za zacieranie. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że już za niedługo będzie okazja spróbować Twoich dokonań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego kuzyna (piwosza). O piwie domowym dowiedział się z radia później był u mnie pokosztował moich wyrobków i był zachwycony. Teraz własne piwo nastawia tylko z brew-kitow popełnił już 3 warki, nadal nie chce zacierać szkoda mu czasu. Natomiast pyszne sery domowe wyrabia i smacznie wędzi. Do zacierania dojrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko !! Brew kity będą max dwa. Potem zestawy na bazie ekstraktów... (by wyrobić nawyki) dwa lub trzy.... a potem już "normalnie".

A co do zapoznawania się na forum z "ogólnie przyjętymi zasadami" co do zacierania... to pewnie jest z tym tak jak z korespondencyjnym kursem szydełkowania. Wolę jednak zobaczyć na własne oczy.

Widzę, że zestawy surowców na bazie ekstraktów są podobnie bojkotowane jak brew-kity :rolleyes:

 

stout.gif Wasze zdrowie !!!! (sponsored by "uCieszny Browarek") - nowe doznania :smilies:;):D !!

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zestawy surowców na bazie ekstraktów są podobnie bojkotowane jak brew-kity :rolleyes:

To raczej zacieranie jest traktowane przez początkujących jak jakaś sztuka tajemna i dziwna (też tak miałem), a w praktyce wynika z niego cała zabawa podczas robienia piwa.

 

Brewkit to ekstrakt chmielony, więc sam rozumiesz ... :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej zacieranie jest traktowane przez początkujących jak jakaś sztuka tajemna i dziwna (też tak miałem)

Bo tak to wygląda jak się nie zatarło RAZ - a jedynie naczytało setek opisów na forach. Dlatego sam tak długo się zebrać nie mogłem.

 

I nie uważam, żeby moje pszenice z ekstraktów ( niektóre) były dramatycznie gorsze od zacieranych. Inna sprawa, że wszystkie wychodziły podobnie, no, niektóre gorsze;-).

 

Ekstrakt to szansa na oswojenie się trochę z chmieleniem, dezynfekcją, fermentacją, temperaturą fermentacji, drożdżami, rozlewem.

Dochodzi tylko zacieranie;-) TYLKO!

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaczynałem od brew kita i tego nigdy nie ukrywałem. Ale było to 4 lata temu. Były inne czasy. I dlatego odradzam bo szkoda pieniędzy - jak pisał JACER- i ten smak to nie jest to.

Czyli jednak bejsbol przy następnym spotkaniu? :smilies:

No dobra nie będę taka, @Coelian zapraszam kiedyś na wspólne warzenie ;) O ile po wypiciu moich piw nadal chcesz się w to bawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.