Jump to content

Pokaz warzenia piwa - Bractwo Piwne ? 16.01.2010 Częstochowa


pioturek
 Share

Recommended Posts

Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego zaprasza wszystkich zainteresowanych 16.01.2010 na godzinę 17.00 do Kawiarni Coffeeart przy ulicy Jana Kilińskiego 5 w Częstochowie, na pokaz warzenia piwa.

 

Warzenie piwa na żywo z procesem zacierania, pokaże jak w prosty sposób tworzyć wyśmienite piwa w domu. Będziemy warzyć, a w trakcie, dzielić się swoja wiedzą o piwie, jego historii, gatunkach piwa, a także o nas czyli Bractwie Piwnym. Będzie można powąchać i posmakować surowców piwowarskich, zapoznać się z recepturami na smakowite piwo, zobaczyć jak śrutuje się słód, kapsluje butelki oraz dowiedzieć się skąd czerpać informacje o domowym piwowarstwie.

 

Odbędzie się również degustacja piwa, które wspólnie warzyliśmy w czerwcu na 6 Nocy Kulturalnej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bractwo Piwne dziękuje wszystkim uczestnikom pokazu w Coffeart za bardzo miłą atmosferę spotkania i wspólne zmagania z Lagerem Wiedeńskim ;).

 

Laureatom konkursów gratulujemy i życzymy samych udanych warek.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Maggyk'a, Art'a i całego Centrum Piwowarstwa za wsparcie w słowie i czynie podczas warzenia oraz za mnogość piw do degustacji ;).

Dziękujemy Admiro i jego częstochowskiej piwnej inicjatywie za sponsorowanie nagród w konkursach (zestawów surowców do warzenia z procesem zacierania).

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, które są już w naszej galerii : http://picasaweb.google.com/bractwo.piwne/20100116PokazWarzeniaPiwaWCoffeeart#

 

Piwu Cześć !

 

....i do zobaczenia na kolejnych pokazach :(

Link to comment
Share on other sites

Piotrek a gdzie zdjęcia z chmielenia z zastosowanie zaawansowanych zamienników woreczków do chmielu ;)

Te zdjęcia zostały NALEŻYCIE wykadrowane , choć chyba jedno jakoś się ukradkiem przedostało i widać co brzeczce pływa ;). Branża dziewiarsko-pończosznicza nie będzie miała chyba problemu z rozpoznaniem wyrobu :(

Link to comment
Share on other sites

Myślę że to raczej uczestnicy powinni tu opisywać swoje wrażenia ze spotkania w pierwszej kolejności, przed organizatorami ale skoro jeszcze nic nie napisali to spieszę Ci z odpowiedzią.

 

Wśród uczestników znalazła się grupka która rzeczywiście wiedziała po co przyszła. Ludzie pytali o podstawy piwowarstwa ale i wywiązywały się różne ciekawsze, bardziej szczegółowe dyskusje np. dlaczego piwo niepasteryzowane przez browary ma krótki okres przydatności do spożycia a domowe również niepasteryzowane można trzymać latami i dlaczego browary tego nie zmieniają.

Trzeba też wspomnieć że wszyscy bardzo chętnie włączali się w degustację piwa domowego :lol: ale też poproszeni o jakąś drobną pomoc np. o mieszanie w garze , czy przytrzymanie wężyka przy filtracji reagowali bardzo pozytywnie i angażowali się w warzenie. Ja ze strony organizatorów uważam że było to bardzo miłe i sympatyczne, ale i naprawdę bardzo rzeczowe spotkanie.

Link to comment
Share on other sites

..... jak ludzie reagowali, którzy widzieli warzenie pierwszy raz.

Wywołany do odpowiedzi napiszę krótko, dzięki pokazowi warzenia sprawy które wydawały się do tej pory "czarną magią" stały się przejrzyste, żadna książka nie jest w stanie zastąpić rozmowy z drugim człowiekiem, zwłaszcza pasjonatem i zobaczenia na własne oczy jak przebiega proces warzenia. Dlatego imprezy tego typu to najlepsze co może być dla rozpoczynających przygodę z domowym piwem. Ekipa Krakowska jeszcze raz dziękuję organizatorom oraz fundatorom nagród :)

 

Zapomniałbym, degustowane piwa domowe.... rewelacja.

Pierwsza moja warka zostanie uwarzona w najbliższy weekend.

Link to comment
Share on other sites

Ja się też dołączam do podziękowań, jako całkiem zielony w tych sprawach na żywo mogłem uczestniczyć w warzeniu i chmieliłem nawet. Degustowane piwa w smaku różne i takie nietypowe ale dobre. Pozdrawiam organizatorów oby więcej takich pokazów

Link to comment
Share on other sites

Lepiej napiszcie jak ludzie reagowali, którzy widzieli warzenie pierwszy raz.

Zgadzam sie z roto. Uważam imprezę za udaną. Było bardzo kameralnie co pozwoliło nam na dopytanie się o wszystkie szczegóły dotyczące domowego warzenia piwa. Najbardziej z degustowanych domowych piwek smakowało nam INDIA PALE ALE.

 

Teraz kompletujemy sprzęt i tworzymy sami, oczywiście z wygranych przez nas słodów (za które, oczywiście bardzo dziękujemy organizatorom:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.