Skocz do zawartości

Chłodziarka do piwa - zasada działania, konstrukcja


Qbz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W tym będę przedstawiał swoją pracę inżynierską na temat "Projekt mobilnej chłodziarki do piwa". Polskiej literatury na ten temat niestety nie spotkałem, ani ja ani nikt z kim bym na ten temat rozmawiał. Czy jest tu może ktoś dysponjący wiedzą techniczną w tym zakresie? Bardzo prosiłbym o pomoc, jakieś informacje, literaturę, schematy. Niestety z mojego instytutu chłodnictwa na uczelni nie ma nikogo, kto dysponowałby jakimiś dokładniejszymi informacjami na ten temat i mam nieco związane ręce. Oglądałem filmiki Kopyra na temat konstrukcji takiej instalacji, ale nie ma tam zbyt wiele danych na temat całego obiegu chłodniczego i jego elementów, na czym zależy mi najbardziej. Znalazłem wiele katalogów firm oferujących tego typu urządzenia, jednakże tam również są głownie zdawkowe dane. W zagranicznej literaturze informacje jakie znalazłem również nie umożliwiają mi odpowiedniego wyczerpania tematu.

Jest na forum już podobny temat, są tam jednak informacje bardziej praktyczne, związane z użytkowaniem. Mi zależałoby na odrobinie teorii.
 
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nabyłem ostatnio chłodziarkę PYGMY 20. Z tego co w niej widać to jest w niej sprężarka i chłodnica z wiatraczkiem.

Jest to chłodziarka sucha w której jak mniemam wężownica przez którą leci piwo jest opleciona przewodem chłodniczym w którym cyrkuluje czynnik chłodzący (R134a)

  zasada działania

 prezentacja na żywo

 

Jeśli to ma być praca inżynierska to proponuje zakupić jakaś używaną za kilka stówek i samemu zobaczyć.

Zrobienie takiej chłodziarki w ramach pracy to niezbyt wysokie loty, zwłaszcza, że to już od dawna jest na rynku komercyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.