Skocz do zawartości

Mocowanie mieszadła w garze zaciernym


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z zamontowanie mieszadła w garze nierdzewnym o pojemności 70litrów. Początkowo(jeszcze do wczoraj)myślałem o wycinaniu pokrywki(wywiercić 4 otwory na silnik z mocowaniem, odciąć 1/3 pokrywki i zrobić z tego drzwiczki, skręcać na śruby rant pokrywki i rant garnka). Stwierdzam jednak, że trochę szkoda pokrywki, bo jest wypukła(tani garnek z allegro) i duże ryzyko, że coś się nie uda. Dlatego postanowiłem zamontować silnik na jakimś płaskowniku aluminiowym, a ten przykręcić do uszu garnka. Teraz zaczynają się pytania.

 

Jako, że nie jestem obeznany w materiałach i ich cenach, to nie bardzo wiem na co się zdecydować. Wybrałem, że będzie to aluminium, bo nie ma co szaleć w tym przypadku z nierdzewką. Po aluminium będę się musiał wybrać do sklepu w moim mieście (tabal) i teraz pytanie pierwsze - wybrać prostokątny profil zamknięty czy płaskownik? Jeżeli płaskownik, to stwierdziłem, że wymiary: 80mm x 5mm (szer x grub) powinny utrzymać konstrukcję mieszadła. Jeżeli profil zamknięty, to jaki wymiar najlepiej? Tutaj chodzi mi głównie o wysokość i grubość ścianki.

 

Teraz myślę, że jednak profil może być lepszym rozwiązaniem, bo bardziej można go obciążyć(ciężej mu się zgiąć pod ciężarem silnika). Temat dość pilny, bo hurtownia pracuje w tych godzinach co ja, a jutro mógłbym tam podjechać... Pozdrawiam i liczę na rady od praktyków ;)

 

p.s. Jak wyglądają ceny za kilogram płaskowników i profili? Bo nie chciałbym super dużo wydać (powiedzmy, że do 30zł), czyli kolejne pytanie, co tańsze :D?

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie profil.

Szerokość musi byc taka, żeby się dało przykręcić silniczek. Tak pewnie z 5cm to minimum. Grubość 1-2cm. Mieszadło to nie jest duża waga więc o grubość ścianki nie masz się co martwić. Ja zastosowałem coś takiego jak poniżej.

Jak nie znajdziesz nic ciekawego to się odezwij na priv, może jeszcze coś znajdę.

post-10012-0-37948500-1451847703_thumb.jpg

post-10012-0-49055900-1451847827_thumb.jpg

post-10012-0-33059600-1451847919_thumb.jpg

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy profilu o wymiarach 80x25mm grubość blachy 1,2mm wystarczy? Stosunek długości do wagi jest fajny, bo 1m waży 0,65kg. Profil 80x20mm o grubości 2mm waży 1,05kg. Pytam orientacyjnie, bo cenę poznam jutro, a tak jak mówiłem, chcę to zrobić najtańszym kosztem i bez rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie zakupu czegoś do montażu silnika, zastanawiałem się nad płaskownikiem z ocynkiem, ale ten profil z alu faktycznie ciekawy. Takie cudo to w jakiś hurtowniach budowlanych, czy składach metalu szukać? bo patrzyłem za czymś w obi, ale bida u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ASadam, w takim razie biorę jutro profil 80x25x1,2mm i powinno być tanio i mocno.

 

Jeżeli o sklepy chodzi to u mnie jest hurtownia metali Tabal, mają tam nierdzewkę i aluminium, ale nie jest jakoś super tanio. Patrzyłem na allegro to też są składy metali w okolicy, które oferują takie profile. Obi i leroy merlin też mają profile i płaskowniki aluminiowe w ofercie, ale z racji niewygodnej wyszukiwarki nawet nie chciało mi się sprawdzać czy jest interesujący mnie wymiar.

 

Ocynk fajna sprawa, ale niestety nie wiem gdzie to kupić u siebie w mieście. Vettis ma chyba swoje mieszadło zamontowane na jakiejś ocynkowanej blasze, ale stawiam, że to coś z 'przydasiów' walających się po garażu. Ja niestety takich profili aluminiowych nie mam, za to profili i płaskowników stalowych mam w garażu chyba tonę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam hurtownie żelaztwa niedaleko, zabiorę silnik i pogadam co i jak. Elementy do prasy do sera tam kupiłem to z tym też dadzą sobie rady. ceny przynajmniej śrub i drobnicy mieli na szczęście niższe niż w obi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszadło mam już wyspawane(nie u lewatywa8), kwestia montażu w garnku ;).

 

Edit:

Kupiłem sobie ten profil, mocny i silnik z mieszadłem utrzymuje bez problemów. Ja potrzebowałem 60cm, a minimalna długość laski to 2metry, więc jak ktoś potrzebuje profilu 80mm x 25mm to zapraszam na PW.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.