Skocz do zawartości

Witam


Jan11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać piwowarską.

Mam na imię Jan, jestem synem Jana i mam syna Janka oraz dwie córki, a na karku talię lat (bez jokerów).

Przypadkiem trafiłem na to forum i nie ujawniając się zacząłem czytać, pierwsze co się nauczyłem to ważyć składniki, a piwo warzyć :). Za Waszą radą (to była chyba dori, dziękuję) zakupiłem zestaw startowy z WESa i uwarzyłem z dołączonych puszek warkę, trzy dni burzliwej 3,5blg tydzień cichej 3blg, rozlew 13 grudnia.

Wynik w porównaniu do masówki lepszy, od świąt co drugi dzień piję Wasze zdrowie :). Smak niezły i poprawia się, słabe nagazowanie, (dałem mało glukozy bo bałem się granatów), pianka dość trwała.

29 grudnia pierwsze zacieranie Red Irish Ale, wybór też zgodnie z sugestiami na forum. Podczas warzenia czułem się jak alchemik szukający kamienia filozoficznego i zamieniający ołów w złoto, czyli ziarno słodowe w złoty płyn, o problemach napiszę we wsparciu. Przez dwie warki gotowałem brzĘczkę, dopiero wczoraj spostrzegłem, że zajmowałem się brzEczką :).

Życzenia dla wszystkich piwowarów na rok 2010 i następne: niech bez problemów przez Wasze nereczki, płyną radosne piweńka beczki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas kiedyś albo ważyła brzęczkę, albo miała w fermentorze brzęczek. To określenie tak mi się spodobało, że niech mi jego twórca wybaczy ale muszę je tutaj przytoczyć ;)

Brzęczek był później poprawiony na brzęczyk ale już za chwilę na brzeczkę.

Początkowo nie wiedziałem o co chodzi. Jakiś brzęczek - może sygnalizator poziomu - brzęczy jak piana podejdzie pod pokrywę (trochę dziwny wynalazek ale co innego można sygnalizować... - ew. przekroczenie temperatury). A tu takie proste wyjaśnienie... Że też na to nie wpadłem. Zmęczony jestem po weekend'zie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe powitanie, wczoraj uwarzyłem 20 l pszenicznego ciemnego, bulga aż miło. Po trzeciej warce czas ochrzcić browar, co sądzicie o nazwie "Browarek Jana" z perspektywą zmiany po stu warkach na "Browar Jana", a za cztery lata, gdy syn będzie pełnoletni "Browar Jan & Janek".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.