Jump to content
Sign in to follow this  
Jan11

Witam

Recommended Posts

Witam szanowną brać piwowarską.

Mam na imię Jan, jestem synem Jana i mam syna Janka oraz dwie córki, a na karku talię lat (bez jokerów).

Przypadkiem trafiłem na to forum i nie ujawniając się zacząłem czytać, pierwsze co się nauczyłem to ważyć składniki, a piwo warzyć :). Za Waszą radą (to była chyba dori, dziękuję) zakupiłem zestaw startowy z WESa i uwarzyłem z dołączonych puszek warkę, trzy dni burzliwej 3,5blg tydzień cichej 3blg, rozlew 13 grudnia.

Wynik w porównaniu do masówki lepszy, od świąt co drugi dzień piję Wasze zdrowie :). Smak niezły i poprawia się, słabe nagazowanie, (dałem mało glukozy bo bałem się granatów), pianka dość trwała.

29 grudnia pierwsze zacieranie Red Irish Ale, wybór też zgodnie z sugestiami na forum. Podczas warzenia czułem się jak alchemik szukający kamienia filozoficznego i zamieniający ołów w złoto, czyli ziarno słodowe w złoty płyn, o problemach napiszę we wsparciu. Przez dwie warki gotowałem brzĘczkę, dopiero wczoraj spostrzegłem, że zajmowałem się brzEczką :).

Życzenia dla wszystkich piwowarów na rok 2010 i następne: niech bez problemów przez Wasze nereczki, płyną radosne piweńka beczki.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam piwowara zza miedzy (a raczej zza "Lubelskiej") :) Nareszcie ktoś z moich okolic :) Życzę udanych warek i trzymam kciuki za rozwój Twojego browaru :) Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam kolejnego piwowara :) pozdrawiam i piwnych sukcesów życzę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj alchemiku z Życzyna Janku, :)

I niech nie zabraknie ci piwa w dzbanku. :)

Witam i pozdrawiam z Gór Wałbrzyskich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość z nas kiedyś albo ważyła brzęczkę, albo miała w fermentorze brzęczek. To określenie tak mi się spodobało, że niech mi jego twórca wybaczy ale muszę je tutaj przytoczyć ;)

Brzęczek był później poprawiony na brzęczyk ale już za chwilę na brzeczkę.

Początkowo nie wiedziałem o co chodzi. Jakiś brzęczek - może sygnalizator poziomu - brzęczy jak piana podejdzie pod pokrywę (trochę dziwny wynalazek ale co innego można sygnalizować... - ew. przekroczenie temperatury). A tu takie proste wyjaśnienie... Że też na to nie wpadłem. Zmęczony jestem po weekend'zie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za miłe powitanie, wczoraj uwarzyłem 20 l pszenicznego ciemnego, bulga aż miło. Po trzeciej warce czas ochrzcić browar, co sądzicie o nazwie "Browarek Jana" z perspektywą zmiany po stu warkach na "Browar Jana", a za cztery lata, gdy syn będzie pełnoletni "Browar Jan & Janek".

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.