Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jeszcze możliwość zamówienia sterownika?

Ktoś może już wypowiedzieć się po testach? Udało mi się zdobyć lodówkę i stoję przed wyborem sterownika. Waham się między STC-1000 a tym rozwiązaniem. Ktoś znalazł jakieś minusy sterownika z wf-fi?

Pozdrawiam.

Edytowane przez kouczan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ktoś znalazł jakieś minusy sterownika z wf-fi?

Pozdrawiam.

Ja znalazłem

W pierwszym dniu uzależniłem się od sprawdzania temp,chyba co 5-10 minut :)

Mam wersję z trzema czujnikami,w pracy chwaliłem się każdemu napotkanemu wykresami z ThingSpeak ,hehe

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W pierwszym dniu uzależniłem się od sprawdzania temp,chyba co 5-10 minut :) Mam wersję z trzema czujnikami,w pracy chwaliłem się każdemu napotkanemu wykresami

tego się właśnie obawiałem :(

że Grzesiu zmajstruje coś co niestety działa jak trzeba ;) i robi co do niego należy :D (dziwne jak na obecne czasy)

w dodatku jeszcze trzeba to będzie mieć :smilies:

A już myślałem, że nie będę już inwestował w popierdółki :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pierwszym dniu uzależniłem się od sprawdzania temp,chyba co 5-10 minut :) Mam wersję z trzema czujnikami,w pracy chwaliłem się każdemu napotkanemu wykresami

 

 

 

A już myślałem, że nie będę już inwestował w popierdółki :monster:

 

 

Dr2-Będziesz,będziesz :)

a ta popierdółka może jeszcze inne rzeczy,nie tylko temperature......

 

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dr2-Będziesz,będziesz :) a ta popierdółka może jeszcze inne rzeczy,nie tylko temperature......

wiem, wiem i to mnie nie cieszy bo mam pełną świadomość co z tego maleństwa można "wycisnąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapragnąłem posiadać ten sterownik! Tylko, że niedawno kupiłem już coś bliźniaczego do STC1000.
Teraz mam pyatanie: czy ten kosmiczny sterownik wifi można połączyć z stc1000 w taki sposób, żeby jeszcze oprócz regulacji przez sieć regulować manualnie poprzez stc1000?
Może inaczej. Czy da się zrobić tak, żeby stc1000 sterować przez wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy da się zrobić tak, żeby stc1000 sterować przez wifi?

Zapewne się da ;) (bo nie ma rzeczy niemożliwych w tej materii), ale nie pytaj ile by to kosztowało :D

 

a tak serio to zapomnij o takich pomysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tego się właśnie obawiałem [:(] że Grzesiu zmajstruje coś co niestety działa jak trzeba [;)] i robi co do niego należy [:D] (dziwne jak na obecne czasy)

No niestety przez przypadek udało się skonstruować coś dobrego :)

 

w dodatku jeszcze trzeba to będzie mieć

Daleko nie masz, adres znasz, cóż Pan więcej potrzebujesz? :) :)

 

a ta popierdółka może jeszcze inne rzeczy,nie tylko temperature......

Narazie w fazie betatestów :)

 

czy ten kosmiczny sterownik wifi można połączyć z stc1000 w taki sposób, żeby jeszcze oprócz regulacji przez sieć regulować manualnie poprzez stc1000? Może inaczej. Czy da się zrobić tak, żeby stc1000 sterować przez wifi?

Można, tylko po co? (w sumie jak masz za dużo kasy to chętnie przyjmę :-P ) Oba urządzenia robią z grubsza to samo, różnica taka że do STC1000 trzeba podejść i ustawić, mamy wyświetlacz ale nie mamy historii i statystyki ani sterowania na odległość.

 

No i widzisz Pan, Panie Doktorze.. wszystko żeś Pan zepsuł! Teraz to wiem, że albo chcę rybki, albo akwarium [:(]

Za niewielką opłatą możesz mieć jedno i drugie :)

 

 

Na koniec dodam małą kryptoreklamę, że od niedawna sterownik dostępny również w dobrych sklepach piwowarskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak podłączyć sterownik pod zasilanie

Hmm ... tak lopatologicznie to jeśli tego nie wiesz, to może tego nie rób sam bo coś pójdzie nie tak i problem kolejny będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to uciąć kabel od ładowarki i w 90% przypadków będą dwa kable czarny i czerwony (czerwony plus, czarny minus) w pozostałych 10% będą biały i czarny (biały plus, czarny minus). W przypadku innej konfiguracji najprościej miernikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Połączone, odczyt temperatury działa, muszę jeszcze ogarnąć Thingspeak'a i będzie super. Ciekawi mnie jeszcze w co "opakowaliście" swoje sterowniki, bo wydaje mi się, że to trochę za delikatny sprzęt żeby sobie tak leżał na wierzchu bez zabezpieczenia. Jakieś pomysły, rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy wisi na kablach gdzieś pomiędzy lodówką a kartonami :)

post-7185-0-40841900-1456340165_thumb.jpg

 

jedynie w kegeratorze zamontowałem jakoś ładniej: po prostu przykleiłem płytkę klejem na ciepło do blatu (pomiędzy lodówkę a blat)

post-7185-0-42789600-1456340075_thumb.jpg

 

Można to wrzucić do jakiejś obudowy uniwersalnej chociaż ja mam słabą pamięć i nigdy nie pamiętam w sklepie żeby jakąś obudowę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam małą kryptoreklamę, że od niedawna sterownik dostępny również w dobrych sklepach piwowarskich :)

 

a można wiedzieć w jakich?

 

dobra już znalazłem :) tylko wersję komercyjną już mógłbyś upchnąć w jakieś pudełko ;)

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym. Gdyby tylko szło zamówić mniej niż 1000 obudów na raz...

 

https://www.fasttech.com/products/1099/10003521/1259901-plastic-storage-box-for-gadgets-screws-free

 

można płacić PP

 

albo w PL http://www.piekarz.pl/pl/?item=33928

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.