Jump to content
Malinowy

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi

Recommended Posts

Pyrsk Ludkowie!

Wracają sterowniki.

Zamówiłem nowe płytki u majfrendów bo z polskimi miałem już 3 razy wpadki i stwierdziłem, że zaryzykuję. Płytki okazały się bardzo dobrej jakości i przy okazji sterownik troszkę zmalał z 70x50mm na 60x45mm. Dodatkowo coś co było już parę razy poruszane: zasilanie będzie z portu microUSB! Po 4 latach w końcu dorosłem do tego :)

Na płytkach pojawiły się opisy więc te moje bazgroły znikną ze sterowników. Funkcjonalność pozostaje taka sama. Wieczorem wrzucę zdjęcia.

I obiecane zdjęcia

Tak teraz będzie się prezentował sterownik:

IMG_20200205_193703.thumb.jpg.96c16bcba50318491d7808d011fe4242.jpg

Z innego ujęcia:

IMG_20200205_193710.thumb.jpg.f9ac65b73c7848af3c02358bc66d9646.jpg

Wersja z dwoma przekaźnikami:

IMG_20200205_193756.thumb.jpg.782e3507153f4406d7eb4333e4741760.jpg

Na spodzie płytki zostały tylko diody zabezpieczające:

IMG_20200205_193817.thumb.jpg.3b5ea9689a1aadb2b45c326612d3268f.jpg

Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:)

Nie ma już miejsca na elementy THT więc płytka mogła się trochę zmniejszyć.

Takie jest założenie tego sterownika aby móc sterować dwoma urządzeniami. Można podłączyć maksymalnie 4 czujniki i sterować całkowicie osobno np dwoma lodówkami lub dwoma grzałkami lub osobno lodówka i osobno grzałką. Albo przełączyć w tryb taki jak chiński stc1000 czyli sterowanie grzaniem i chłodzeniem za pomocą jednego czujnika. Jest to chyba opisane w instrukcji.

W dniu 5.02.2020 o 19:50, Malinowy napisał:

Teraz sterowniki wyglądają jak z fabryki:)

Jeśli to nie tajemnica - w którym programie rysujesz swoją płytkę?

Dawno miałem się zabrać za rysowanie moich tworów, ale ciągle brak czasu i motywacji ;)

Jakub

Posted (edited)
40 minut temu, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Dawno miałem się zabrać za rysowanie moich tworów, ale ciągle brak czasu i motywacji ;)

Jakub

Jako, że też mi się zdarza czasami rysować płytki PCB to śmiało mogę polecić program Eagle - darmowy, intuicyjny oraz masa tutoriali online

@Malinowy Jakie złącza żeńskie posiadasz do podłączenia tych goldpinów (np. czujnik)? Jakieś lepsze wykonanie? Bo ja próbowałem używać takich zwykłych żeńskich niestety o kant d*** i teraz nie wiem czy trafiłem na badziewną partię czy po prostu te zwykłe takie są.

Edited by tmk1

W dniu 9.06.2020 o 08:35, Rolnik Sam w Dolinie napisał:

Jakub

Oczywiście że to żadna tajemnica, płytki robię w Eagle, chyba najprostszy żeby zacząć.

W dniu 9.06.2020 o 09:14, tmk1 napisał:

@Malinowy Jakie złącza żeńskie posiadasz do podłączenia tych goldpinów (np. czujnik)? Jakieś lepsze wykonanie? Bo ja próbowałem używać takich zwykłych żeńskich niestety o kant d*** i teraz nie wiem czy trafiłem na badziewną partię czy po prostu te zwykłe takie są.

Zwykłe te czarne BLSy. Przerobiłem już kilka tysięcy tych złącz i wszystko zależy od dostawcy, są tacy co mają dobre złącza a są tacy co mają je dziadowskie. Ja od lat kupuje je w elbrodzie i od nich nigdy nie miałem problemów ze złączami.
Oczywiście wyrabiają się po kilkuset wpięciach i wypięciach ale to są złącza do zamontowania raz a dobrze.

A ja byłem przekonany, że EAGLE jest tylko w wersji płatnej :wallbash: ... dlatego użyłem EasyEDA (zdaje się soft od/dla JLCPCB). W każdym razie nigdy wcześniej nie projektowałem PCB a tu proszę, bez żadnego tutoriala w ciągu kilku godzin poszły gerbery do zamówienia 😁 . Oczywiście płytka prosta jak budowa cepa, no ale ponownie, żadnego tutoriala...

plytka_hendi.jpg

Pyrsk Ludkowie!

Od 20 lipca do 21 sierpnia mam urlop, w tym czasie mogę zbierać zamówienia na sterowniki ale realizacja będzie po 21 sierpnia wg kolejności zamówienia.
Kolejna informacja jest mniej ciekawa bo od sierpnia zaczynam być VATowcem, w związku z tym do cen będę musiał doliczyć podatek VAT.
Przez ta cholerną grypę miałem tyle roboty, że przekroczyłem limity obrotu do zwolnienia z VAT:)
Ceny akcesoriów zostawię na tym samym poziomie bo będę mógł odliczyć VAT od zakupu więc to się wyrówna.
Ceny sterowników ulegną korekcie, jeszcze nie wiem jak dużej ale na pewno nie będzie to obecna cena + 23% VAT tylko coś bliżej 10% może mniej, muszę to przeliczyć.

Pozdrawiam: Grzesiek