Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

@Malinowy mam takie małe pytanie, czy jeśli wezmę wersję z dwoma przekaźnikami (rozumiem że jeden jest do grzania drugi do chłodzenia?) to mogę podłączyć to do kociołka z lidla (grzałka 2kw) i sterować tym temperaturę zacierania (oczywiście zmiana temperatur odbywałaby się ręcznie)? a jak już skończę gotować to przenieść go do lodówki i sterować temperaturę fermentacji? czy odłączając od prądu zapamięta ustawienia czy trzeba będzie konfigurować od nowa? no i najważniejsze jaka jest aktualna cena bo z tego co widziałem to ostatnio były podawane w 2016r

Edytowane przez Gadget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gadget

Możesz tak sterować nawet i jedno przekaźnikowym i oczywiście sterownik pamięta ustawienia po wyłączeniu. Ceny są raczej aktualne. Tylko do zacierania powstał speclajnie sterownik zacierania wifi.

Edytowane przez Malinowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok to umieszczę tutaj.

  1. Gniazdo + wtyk na panel 3 pin długość 46.6mm Kod handlowy: ZŁ C091/03 2szt
  2. Gniazdo zasilania IEC męskie, przykręcane Kod handlowy: GN SC-9-1 1szt
  3. Puszka elektryczna 1szt
  4. Koszulka termokurczliwa 1szt (najlepiej czarna, na przewody czujnika)
  5. Gniazdo płaskie do przedłużacza 1szt (do podłączenia ładowarki tel.)
  6. Kabel zasilający do komputera 1szt
  7. Szybkozłączka elektryczna 4pin 3szt

 

Większość zakupiona na sklep.avt.pl a reszta w hurtowni elektrycznej

 

Edytowane przez Gadget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam obudowy tego rozmiaru - mniejsza do brewpiless i większa do brewmaniaca. W większej jest zasilacz 5A który teraz w związku z rezygnacją z mieszadła zmienię na 2A wiec zwolni się trochę miejsca

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2019 o 11:37, Gadget napisał:

Puszka ma wymiary 120x160x80, ale teraz kupilbym trochę większą ze względu na to że używam tego sterownika do lodówki i do warzenia wsadzilbym do niej jeszcze zasilacz pompy, a do tej już nic nie wejdzie

IMG_20190405_225616.jpg

 

Całkiem fajne wykonanie, ale uzasadnij proszę dlaczego na styki przekaźników dałeś N a urządzenia odbiorcze są cały czas pod napięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez urazy... widzę, że masz pojęcie i ładnie to wykonałeś a tłumaczysz dość "dziwnie" ta sprawę. Dla swojego bezpieczeństwa, jak i innych, którzy się zasugeruja tym wykonaniem, że nie ma to znaczenia, postaraj się o prawidłowe połączenia, a przede wszystkim o zdjęcie napięcia za pomocą przekaźników a nie zera. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego. 

 

Odnośnie:

5 godzin temu, Gadget napisał:

Pozatym czy urządzenie jest pod napięciem a przekaźnikma N decyduje chyba wtyczka, którą wkładasz do kontaktu, raz jest tak a raz odwrotnie?

Zastosuj prawidłowo podłączoną i dobraną wtyczkę oraz gniazdo, tak by przytoczone zjawisko nie miało miejsca i było niemożliwe do wykonania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pyrsk ludkowie!

 

Dodałem nową funkcjonalność do sterownika.

Od dziś można wysyłać dane do ubidots.

image.png.c7227e1ce2c0ee6f206fdd6fdb0f9f48.png

Częstotliwość wysyłania jest taka sama jak do ThingSpeak, ale tutaj należy oprócz tokena podać skonfigurowaną nazwę urządzenia oraz nazwę zmiennej z UbiDots.


Aktualizacja jest niestety mocno upierdliwa i nie zawsze da się ją wykonać przez internet. Zainteresowani piszcie a coś wymyślimy aby wgrać najnowszą wersję softu.

 

Dodatkowo krótka informacja do zamawiających: Czas realizacji powrócił już do standardowych 2-3 dni oraz jest możliwość zamówienia czujnika 3m, mam już na stanie i raczej będę miał cały czas czujniki 3 metrowe więc jak dla kogoś ten metrowy jest za krótki to można zamówić sterownik z dłuższym kablem czujnika.

 

Mam jeszcze jedną nowość ale to w sterowniku zacierania i tam to opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.06.2019 o 13:06, diaComo napisał:

Co może być przyczyną, że sterownik po jakimś czasie od uruchomienia znika z routera ?

Muszę sterownik restartować aby zobaczyć go online.

 

Są dwie opcje dlaczego tak się może dziać:

1) Dziadowski router z chińskim mediatekiem w środku. Tu nic się nie poradzi oprócz wymiany routera.

2) Wadliwy soft w sterowniku.

To drugie da się prosto sprawdzić, jeśli na innym routerze (najlepiej jakimś starym z procesorem artheosa) działa tak samo to wystarczy wrzucić inną wersję softu i bedzie działało.

Najlepiej napisz jaki masz router i jakie ma oprogramowanie (wersja)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.