Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

W sofcie od wersji 2.0 już można ustawić statyczny adres IP, a u Ciebie będzie pewno ta rezerwacja skopana, sterownik ma dwa adresy MAC jeden dla trybu AP a drugi dla STA. Może sprawdź czy ten MAC jest poprawny. A jak nie to zrobimy update softu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam, że to oznacza, że dana rezerwacja jest wyłączona. Kliknij edit i zaznacz ptaszka przy enable i będzie działać.

Ale jak masz wersję 2.0 to ustaw sobie na zakładce WiFi adres IP na stałe i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sterownik potrafi współpracować z każdym urządzeniem grzejacym jak i chłodzącym. Oczywiście w przypadku urządzeń o dużym poborze mocy trzeba zastosować zewnętrzny stycznik ale w większości przypadków wystarczy wbudowany przekaźnik.

Mam też wersje sterownika z możliwością sterowania urządzeniami nawilżającymi/suszącymi (z czujnikiem wilgotności) do sterowania wilgotnością np w terrarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku wykresy działały troszkę inaczej a ThingSpeak został wprowadzony dla osób bez dostępu do własnego serwera. Niestety nie chcę udostępniać zasobów u siebie na serwerach ponieważ ich niezawodność jest mocno dyskusyjna :)

Zobacz sobie jak to wyglądało jak sterownik był jeszcze w fazie projektu

https://www.malinowy.eu/kegz.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 17:07, Malinowy napisał:

A ja pamiętam, że to oznacza, że dana rezerwacja jest wyłączona. Kliknij edit i zaznacz ptaszka przy enable i będzie działać.

Ale jak masz wersję 2.0 to ustaw sobie na zakładce WiFi adres IP na stałe i będzie po problemie.

W dniu 24.11.2018 o 21:44, nike21 napisał:

No właśnie zaznaczyłem tego ptaszka przy enable i status się zmienił na aktywny więc zobaczę jak teraz będzie. Jak nic to nie da to ustawię IP w sterowniku. Zdam relację co w końcu pomogło...

jednak to było to i pomogło, po ponownym włączeniu sterownik chwycił adres z rezerwacji. dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hej, czy sterownik zacierania już istnieje, czy dalej w fazie testów? Cena boleckiego mnie troche zwaliła z nóg więc szukam porządnej alternatywy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Hobbysta napisał:

Hej, czy sterownik zacierania już istnieje, czy dalej w fazie testów? Cena boleckiego mnie troche zwaliła z nóg więc szukam porządnej alternatywy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Cześć,

Widzę, że trochę Cię ominęło:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko to tutaj zostawię:

IMG_20190114_115550.thumb.jpg.b28c0cfeadf0655bc4bcd3e129e2c121.jpg

 

IMG_20190114_115601.thumb.jpg.0b35ca23f61f1efc0cb41515dcf6e269.jpg

 

 

 

Obudowa wydrukowana na drukarce 3D. Miała kołki do mocowania sterownika ale niestety uległy uszkodzeniu podczas zbyt intensywnego męczenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.