Jump to content

Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi


Malinowy
 Share

Recommended Posts

PawelH właśnie tylko WiFi, piwnicę mam oddaloną na tyle że nie mam jak tam kabla podciągnąć Miałem zamówić sterownik ale jak dostałem w swoje łapki ESP to wpadł mi genialny pomysł i tak leżało to odłogiem kilka miesięcy aż do wczoraj:)

 

Rabbek nie martw się o moje zabezpieczenia, jak się włamiesz czy to z zewnątrz czy poprzez zabezpieczenia WiFi to oddam Ci tą komorę za darmo:)

Link to comment
Share on other sites

Cześć Malinowy Jęczmień,

Aktualnie też pracuje sobie nad czujnikiem temperatury przy użyciu esp2866 i DS18B20. Mógłbyś napisać coś więcej na temat programowania tego układu. Sam chciałem go w C programować, ale widzę, że Ty w czymś innym to napisałeś (czy to jest Lua?). Jeśli możesz to podrzuć jakieś dokładne linki z forum esp8266.com, bo się tam jeszcze gubię ;) Dzięki za podzielenie się kodem. Do rysowania wykresów polecam https://thingspeak.com bo łatwo tam przesyłać dane, a wykresy wychodzą nie najbrzydsze http://maciejgad.pl/temp.html

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Ostatni mój kontakt z C był jakieś 15-17 lat temu więc oprogramowałem to możliwie najlepiej znanym mi językiem czyli w basicu :)

Kod jest taki prosty bo wgrałem do ESP oprogramowanie z https://github.com/esp8266 czyli interpreter basica.

 

Wykresy w thingspeaku są rysowane za pomocą highchartsa a u mnie coś takiego już działa więc nie muszę trzymać danych na zewnętrznym serwerze tylko będę sobie zczytywać dane do MySQLa i z niego highcharts będzie rysować wykresiki, dzisiaj postaram się to uruchomić to wkleję linka do wykresu

Link to comment
Share on other sites

Widzę że jest zainteresowanie to mogę się podjąć składania tego, zwłaszcza że konfiguracja jest banalnie prosta i wykonuje się ją przez telefon. Tylko dajcie mi parę dni na sprowadzenie części to będzie taniej :)

Ja to składałem na płytce uniwersalnej ale nie widzę problemu żeby zamówić gotowe płytki przez co będzie to ładniejsze i nie będzie takie napchane wszystko w jednym miejscu.

Dodatkowo ja dałem co miałem przez co musiałem kombinować i nie jestem zadowolony z samego układu. MOSFETa szło zastąpić jakimś tańszym tranzystorkiem NPN, Przekaźnik na 3V też nie jest udanym wyjściem (raz że drogim a dwa obciąża stabilizator). Sam stabilizator też dałbym inny ale miałem taki a do sklepu daleko :)

 

Na razie układ chodzi od 2 dni i już musiałem zmienić trochę kod bo przy włączaniu i wyłączaniu lodówki zakłócenia powodowały odczyt temperatury -127st i wyłączanie lodówki. Teraz jest już OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.