Skocz do zawartości

dvbelm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podzielić się z wami moja receptura, której skład poniekąd wynika z chęci wykorzystania wszystkich surowców które posiadałem na daną chwile. Do uwarzenia 20l gotowego piwa o ekstrakcie 22 Blg wykorzystałem następujące surowce:

 

Słody:

pale ale -                5,5kg

pszeniczny -           1 kg

pilzneński -             1 kg

diastatyczny-          0.1 kg

kasza jęczmienna -0.2 kg

coffee castle-          0.1 lg

carafa III-                0.25kg

pszenica prażona-  0,1 kg

cukier brązowy       0.2 kg

jeczmień karmelizowany własnoręcznie w domu, uzyskałem aromaty zbliżone do aromatów płatków nestle cheerios , który bardzo mi się podobał :D

 

zacieranie.

1.) 65 stopni- wsypałem wszystkie słody za wyjatkiem carafa III i pszenicy prażonej. Spadło do 60 stopni.

Grzeje do 66 stopni i zacieram 60min.

podgrzewam do 70 stopni wsypuje pszenice prażoną(przy 70 stopniach). Zacieram 20 min

wsypuje carafa III podgrzewam do 76-77 stopni. 10 min. Koniec zacierania

Wysładzam do ok 20 Blg.

 

Gotowanie: 90min

wsypałem pokrojone śliwki węgierskie 200g

chmielenie:

60gr Marynka 9.6%AA  - 90min

30gr Marynka 9.6%AA - 30min

10g Marynka 9.6%AA -0min

 

wyszło 20-23l brzeczki 22Blg

zadane drożdże US-04 rozrobione dzień wczesniej ruszyły z grubej rury w 4-6 godziny :D

na zimno planuje dodać płatki dębowe, 

 

NIe mam pojęcia co z tego  wyjdzie, zacierane 27-12-2015, ale aromat po otworzeniu fermentatora bardzo przyjemny. wiem ze nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Nie wiem też czy dobrze zinpretowałem styl, ale RIS i porter bałtycki odpadają.

Kombinował ktoś kiedyś podobnego zasypu i stylu?  Jeśli tak to prosiłbym o podzielenie się doswiadczeniami :)

Edytowane przez dvbelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.