Skocz do zawartości

Darmowe ebooki wydawnictwo naukowe Springer


Tonyk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszą znajomi, promocja już się skończyła.

Ja zassałem kilka pozycji, kilka zostawiając na kiedy indziej a tu zonk i już chcą np. 60 dolków...

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą znajomi, promocja już się skończyła.

Ja zassałem kilka pozycji, kilka zostawiając na kiedy indziej a tu zonk i już chcą np. 60 dolków...

o kurde, a ja do późnej nocy w pracy i myślałem, że jak do domu wrócę to pozasysam :/ mam nadzieję, że ktoś pościągał, proszę o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady już chyba, bo w całym 2015 Springer miał Open Access dla Polaków i chyba tego nie przedłużyli. Wtedy można było bardzo dużo ściągać, artykuły itp. Sporo się na uczelni korzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest na to rada, trzeba wybrać się do czytelni jakiejś uczelni. One najczęściej mają wykupiony dostęp do zbiorów Springera. Dorwać się do kompa i ściągać :). Nawet młodsze publikacje są do pobrania za free. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacje w czasopismach tak - ale nie książki ;)

Nie do końca, niektóre książki tez można pobrac. Wiem bo w pracy bardzo często korzystam z takich baz. Tak się składa, że wszystkie z tych pozycji (i jeszcze kilka innych) wczoraj ściągnąłem. :)

Edytowane przez j-r-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie do końca, niektóre książki tez można pobrac.
  - oczywiście, jednak warunkiem tutaj jest to, że nie są to książki nowe (można pobierać ok. 10-letnie i starsze). Książki wydane np. w roku 2013, 2015 są płatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś byłby tak dobry przesłać mi to co zdążył ściągnąć, proszę na PW.

Na dysku znalazłem Brewing Microbiology: Third edition. Edited by Fergus G. Priest and lain Campbell / Brewing Second Edition. Michael J. Lewis, Tom W. Young / Hops. R.A. Neve

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam dwie pozycje akurat z innego źródła ale może ktoś będzie chętny

1. Handbook of brewing second edition - Fergus G. Priest, Graham G. Steward

2. Beer Tap into the art and science of brewing second edition - Charles Bamforth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.